آیفون ۱۴ پرو بهترین دوربین سلفی گوشی‌های موبایل را دارد

وب‌سایت DxOMark که یکی از اصلی‌ترین مرجع‌های سنجش کیفیت دوربین و نمایشگر گوشی‌های هوشمند محسوب می‌شود، بررسی آیفون ۱۴ پرو را انجام داده و نتایج آن را منتشر کرد. طبق تست‌های این وب‌سایت، آیفون ۱۴ پرو بهترین دوربین سلفی و بهترین کیفیت فیلم‌برداری را در بین همه گوشی‌های موبایل جهان دارد.

از نظر عملکرد دوربین‌ها در همه بخش‌ها، آیفون ۱۴ پرو با امتیاز ۱۴۶ رتبه دوم را در جدول DxOMark دریافت کرد و رتبه اول همچنان در اختیار گوشی آنر مجیک ۴ قرار دارد. در بخش دوربین سلفی، چه از نظر عکاسی و چه از نظر فیلم‌برداری، آیفون ۱۴ پرو بهترین دوربین سلفی گوشی‌های جهان را در اختیار دارد.

نتیجه تست‌های DxOMark برای دوربین‌های آیفون ۱۴ پرو
نتیجه تست‌های DxOMark برای دوربین‌های آیفون ۱۴ پرو

طبق گزارش DxOMark، دوربین اصلی آیفون ۱۴ پرو به لطف فناوری Zero-Shutter Lag می‌تواند با سرعت خیلی زیادی عکاسی و رنگ طبیعی پوست را هم حفظ کند. همچنین اعلام شده که هنگام عکاسی پرتره، آیفون ۱۴ پرو به خوبی می‌تواند مرز بین سوژه و پس‌زمینه را تشخیص دهد و پس‌زمینه را مات کند.

آیفون ۱۴ پرو مثل مدل‌های سال گذشته، توانست رتبه اول را در کیفیت فیلم‌برداری برای گوشی‌های اپل حفظ کند. طبق گزارش DxOMark، آیفون ۱۴ پرو روان‌ترین، باکیفیت‌ترین و بدون لرزش‌ترین فیلم‌برداری را در بین همه گوشی‌های موبایل دارد. فناوری فوکوس خودکار هم به خوبی کار می‌کند.

مشخصات دوربین‌های آیفون ۱۴ پرو
مشخصات دوربین‌های آیفون ۱۴ پرو

تنها ایراداتی که به دوربین‌های آیفون ۱۴ پرو گرفته شده، وجود نویز و کم شدن جزئیات در شرایط نوری ضعیف و عملکرد نه‌چندان جذاب زوم سه برابری بوده است.

4.7/5 - (8 امتیاز)
منبع
DxOMark

فرهنگ حشمتی

از زمانی که یاد گرفتم بنویسم، همیشه در مورد بازی و تکنولوژی می‌نوشتم؛ از دفترچه رمز برای بازی‌های سگا شروع کردم تا الان که با مجید اومدیم تا بهترین سایت رو برای گیمرها راه بندازیم.

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا