پیروزی مایکروسافت در دادگاه FTC؛ اکتیویژن بلیزارد در یک قدمی ایکس باکس

پس از اینکه سازمان FTC مانع از این شد که مایکروسافت شرکت اکتیویژن بلیزارد را بخرد، مایکروسافت در دادگاه از خودش در برابر FTC دفاع کرد. پس از هفته‌ها دادگاه، امروز رأی نهایی دادگاه و پیروزی مایکروسافت در دادگاه FTC صادر شد؛ بنابراین مایکروسافت اجازه دارد شرکت اکتیویژن بلیزارد را بخرد.

قاضی ژاکلین اسکات کورلی پس از روز‌ها دادگاه، امروز اعلام کرد که سازمان FTC نمی‌تواند جلوی مایکروسافت را برای خرید اکتیویژن بلیزارد بگیرد.

فیل اسپنسر در دادگاه علیه FTC
فیل اسپنسر، رئیس بخش ایکس باکس، در دادگاه علیه FTC

او در رای خود گفت:

مایکروسافت با خرید اکیتویژن بلیزارد یکی از بزرگ‌ترین خرید‌های دنیای تکنولوژی را انجام می‌دهد. آن‌ها باید امنیت این کار را داشته باشند. مایکروسافت متعهد شده و این موضوع را نوشته و اعلام کرده که مجموعه بازی‌های Call of Duty تا ۱۰ سال آینده روی پلتفرم‌های پلی استیشن عرضه می‌شود. مایکروسافت با نینتندو توافق کرده که مجموعه Call of Duty را روی پلتفرم‌های این شرکت هم عرضه کند. همچنین مایکروسافت بازی‌های اکتیویژن بلیزارد را روی پلتفرم‌های ابری متعددی عرضه می‌کند.

با توجه به گفته‌های FTC و دلایلی که این سازمان برای جلوی گیری از این اقدام مایکروسافت ارائه داده بود، دادگاه به این نتیجه رسید که دلایل FTC کافی نیست و FTC نباید جلوی این خرید را بگیرد. مدارک ارائه‌شده توسط مایکروسافت به این معناست که افراد بیشتری می‌توانند به بازی‌های اکتیویژن بلیازد دسترسی پیدا کنند.

برد اسمیت مدیر مایکروسافت هم در واکنش رای دادگاه گفت:

ما از دادگاه و قاضی سپاس‌گزاریم که این تصمیم را گرفتند. ما همیشه با رگلاتوری‌ها همکاری می‌کنیم تا نگرانی آن‌ها برطرف شود.

شرکت اکتیویژن بلیزارد هم نصبت به این خبر واکنش نشان داد و گفت:

ترکیب ما با مایکروسافت به نفع همه خواهد بود. به این صورت می‌توانیم بهتر رقابت کنیم و به بازارهای بیشتری دسترسی داشته باشیم.

مایکروسافت با برنده شدن دادگاه در آمریکا می‌تواند این خرید را نهایی کند. در حال حاضر سازمان سازمان رقابت و بازار انگلستان (CMA) مخالف این اقدام است. گزارش‌های مختلف می‌گویند که مایکروسافت به دنبال راه‌های مختلفی است که بتواند این خرید را نهایی کند، حتی اگر CMA مخالف آن باشد.

بهترین بازی های ایکس باکس گیم پس؛ دنیایی از بازی‌های رایگان!
بیشتر بخوانید

قبل از این، کمیسیون اروپا هم خرید اکتیویژن بلیزارد را تائید کرده بود.

4.5/5 - (4 امتیاز)
منبع
The Verge

مجید نوردوست

من عاشق ویدئو گیم هستم. از صبح تا شب خبرها رو دنبال می‌کنم و مثل شما منتظر کلی بازی جدیدم. من و فرهنگ تصمیم گرفتیم شما رو با چیزهایی که خیلی حال می‌کنیم، آشنا کنیم. پس بیاین باهم درباره این سرگمی هیجان‌انگیز صحبت کنیم.

نوشته‌های مشابه

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا