خداحافظی با آفیس؛ مایکروسافت ۳۶۵ جایگزین برند آفیس می‌شود

مایکروسافت رسما اعلام کرد که برند محبوب آفیس بعد از ۳۰ سال بازنشسته می‌شود و برند مایکروسافت ۳۶۵ جایگزین آن خواهد شد. این یعنی نرم‌افزارهای ورد (Word)، اکسل (Excel) و پاورپوینت (PowerPoint) از این به بعد تحت مجموعه مایکروسافت ۳۶۵ عرضه خواهند شد.

طبق خبر منتشرشده در وب‌سایت رسمی مایکروسافت، این تغییر از ماه آینده میلادی، یعنی حدود دو هفته دیگر اعمال خواهد شد. اول از همه، دامنه Office.com با Microsoft365.com جایگزین خواهد شد؛ سپس از سال آینده میلادی، نرم‌افزار آفیس با یک به‌روزرسانی به مایکروسافت ۳۶۵ تغییر نام خواهند داد. البته مایکروسافت اعلام نکرده که این به‌روزرسانی رایگان خواهد بود یا خیر. درنهایت، اپلیکیشن موبایل آفیس هم با نام و طراحی جدیدی منتشر خواهد شد.

مایکروسافت ۳۶۵ خانه جدید ورد، اکسل و پاورپوینت

مایکروسافت ۳۶۵ خانه جدید ورد، اکسل و پاورپوینت خواهد بود

البته این تغییر برند فقط شامل برند آفیس می‌شود و هیچ‌کدام از نرم‌افزارهای زیرمجموعه آفیس مثل ورد، اکسل و پاورپوینت تغییر نام نخواهند داد. این موضوع در مورد دیگر نرم‌افزارهای آفیس مثل آوتلوک و تیمز هم صادق است.

با اعلام تاریخ تغییر برند مجموعه آفیس، احتمالا نسخه 2021 LTSC آخرین نسخه از این مجموعه نرم‌افزار تحت برند آفیس خواهد بود. این یعنی به احتمال زیاد، پشتیبانی از این نرم‌افزار به‌زودی تمام شده و به‌روزرسانی‌های جدید برای نرم‌افزار مایکروسافت ۳۶۵ عرضه خواهد شد.

نظر شما در مورد این تغییر برند چیست؟

4.6/5 - (5 امتیاز)
منبع
The Verge

فرهنگ حشمتی

از زمانی که یاد گرفتم بنویسم، همیشه در مورد بازی و تکنولوژی می‌نوشتم؛ از دفترچه رمز برای بازی‌های سگا شروع کردم تا الان که با مجید اومدیم تا بهترین سایت رو برای گیمرها راه بندازیم.

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا