فروش فیلم آواتار ۲ از مرز ۵۰۰ میلیون دلار عبور کرد

فیلم Avatar: The Way of Water به موفقیت خود در باکس آفیس ادامه می‌دهد و مشخص شد که فروش ۴۹۷٫۱ میلیون دلاری در سرتاسر دنیا را پشت سر گذاشته است. بر اساس اطلاعات منتشرشده این فیلم ۱۵۰ میلیون دلار در آمریکا و ۳۵۰ میلیون دلار در سایر کشورها فروش داشته است.

فروش فیلم آواتار ۲

فروش فیلم آواتار ۲ در روز افتتاحیه ۱۳۴ میلیون دلار بود. فروشی که کمی کمتر از پیش‌بینی‌ها بود. با این حال فروش فیلم آواتار ۲ افزایش پیدا کرد و هم‌اکنون به یکی از پرفروش‌های هالیوود تبدیل شده است.

فروش فیلم آواتار ۲

فروش فیلم آواتار ۲ باعث شد که درآمد دیزنی در سال ۲۰۲۲ از ۴ میلیارد دلار عبور کند. برخی از فیلم‌های پرفروش دیزنی در سال ۲۰۲۲ شامل Doctor Strange 2 ،Thor Love and Thunder ،Death on the Nile ،Black Panther 2 و The Way of Water می‌شود.

به گفته شرکت THR فیلم آواتار ۲ با هزینه ۴۰۰ میلیون دلاری ساخته شده است. البته که جیمز کامرون تهیه و کارگردان این فیلم گفته بود که فروش فیلم آواتار ۲ باید از دو میلیارد دلار عبور کند تا بتواند به فیلم موفقی تبدیل شود.

قسمت اول آواتار به‌عنوان پرفروش‌ترین فیلم تاریخ در سرتاسر دنیا به‌حساب می‌آید. فیلمی که به فروش ۲٫۹۲۲ میلیارد دلاری در سرتاسر دنیا رسید.

کامرون در حال حاضر روند ساخت فیلم آواتار ۳ را هم شروع کرده و این فیلم در دسامبر سال ۲۰۲۴ اکران خواهد شود. بعد از این فیلم احتمال ساخت آواتار ۴ و آواتار ۵ و حتی نسخه‌های بیشتری هم وجود دارد.

4.2/5 - (4 امتیاز)

مجید نوردوست

من عاشق ویدئو گیم هستم. از صبح تا شب خبرها رو دنبال می‌کنم و مثل شما منتظر کلی بازی جدیدم. من و فرهنگ تصمیم گرفتیم شما رو با چیزهایی که خیلی حال می‌کنیم، آشنا کنیم. پس بیاین باهم درباره این سرگمی هیجان‌انگیز صحبت کنیم.

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا