باکس آفیس هفته چهارم خرداد ۱۴۰۲؛ اعداد ناامیدکننده برای DC و دیزنی

جدیدترین فیلم ابرقهرمانی DC و انیمیشن پیکسار توانستند رتبه‌های اول و دوم جدول باکس آفیس هفته چهارم خرداد ۱۴۰۲ را به‌دست بیاورند؛ ولی فروششان کمتر از چیزی بود که پیش‌بینی می‌شد و قطعا روی ساخت قسمت‌های بعدی هر دو تاثیر بدی خواهد داشت. با مج‌هنگ در بررسی باکس آفیس هفته همراه شوید.

دنیای سینمایی DC در سال ۲۰۱۸ و با اکران Auqaman به اوج خودش رسید؛ فیلمی که قسمت دوم آن به‌زودی روی پرده‌های سینما می‌رود و آخرین فیلم DC پیش از مدیریت جیمز گان محسوب می‌شود؛ چراکه جیمز گان قصد دارد این دنیای سینمایی را به‌طور کامل از نو بسازد. به هر حال، پس از Aquaman وضعیت فیلم‌های DC روزبه‌روز بدتر و فروششان هم کمتر شد. ضعیف‌ترین فیلم هم، قسمت اول شزم! بود که سال ۲۰۱۹ اکران شد.

حالا فیلم The Flash با دریایی از بازیگران و صحنه‌های نوستالژی روی پرده‌های سینما رفت؛ ولی با این‌که در صدر جدول باکس آفیس هفته چهارم خرداد ۱۴۰۲ قرار گرفت، ولی نتوانست تماشاگران زیادی را به خرید بلیت تشویق کند.

مایکل کیتون در فیلم The Flash
مایکل کیتون در نقش بتمن در فیلم The Flash

فیلم فلش در اولین هفته اکرانش توانست ۵۵٫۱ میلیون دلار در سینماهای آمریکا فروش داشته باشد. این در حالی است که فروشی ۶۴ میلیون دلاری برای این فیلم تخمین زده شده بود. در حقیقت، فلش نتوانست حتی به اکران ضعیف Black Adam هم برسد. در نظر داشته باشید که کل هزینه ساخت و بازاریابی این فیلم، چیزی بین ۲۰۰ تا ۲۲۰ میلیون دلار بوده است.

با توجه به اکران ناامیدکننده فلش، اگر فروش این فیلم در هفته دوم کمتر از ۲۵ میلیون دلار باشد، می‌تواند به یکی دیگر از آثار شکست‌خورده دنیای سینمایی DC تبدیل شود؛ چراکه در آن صورت امیدی به جبران هزینه ساخت آن نخواهد بود.

باکس آفیس هفته چهارم خرداد ۱۴۰۲ - پوستر فیلم The Flash
پوستر فیلم The Flash

در سینماهای خارج از آمریکا هم، فلش توانست ۷۵ میلیون دلار فروش داشته باشد تا هفته اول اکرانش با مجموع فروش جهانی ۱۳۹ میلیون دلار به‌پایان برساند. برای مقایسه با دیگر فیلم‌های ابرقهرمانی اخیر، Black Adam اولین هفته اکرانش را با فروش جهانی ۱۴۲٫۹ میلیون دلار و قسمت سوم نگهبانان کهکشان با ۲۸۹٫۳ میلیون دلار به‌پایان رساندند.

اما فیلم فلش تنها اثری نبود که با وجود هزینه ساخت ۲۰۰ میلیون دلاری نتوانست فروش خوبی داشته باشد. در رتبه دوم باکس آفیس هفته چهارم خرداد ۱۴۰۲ جدیدترین انیمیشن کمپانی پیکسار با نام Elemental اکران شد. این انیمیشن در اولین هفته اکرانش در سینماهای آمریکا توانست ۲۹٫۵ میلیون دلار فروش داشته باشد که در تاریخ انیمیشن‌های پیکسار و از زمان A Bug’s Life تا به امروز، کمترین فروش محسوب می‌شود.

باکس آفیس هفته چهارم خرداد ۱۴۰۲ - انیمیشن Elemental
سکانسی از انیمیشن Elemental

برای مقایسه، انیمیشن The Good Dinosaur که یکی از شکست‌های تجاری پیکسار محسوب می‌شود، در هفته اول اکرانش توانست ۳۹٫۱۵ میلیون دلار فروش داشته باشد. فروش Elemental در سینماهای خارج از آمریکا هم فقط ۴۴٫۵ میلیون دلار بوده؛ بنابراین احتمالا در کنار آثاری مثل Cars 3 و Lightyear به جمع آثار شکست‌خورده پیکسار تبدیل خواهد شد.

آیا سونی پارامونت را می‌خرد؟
بیشتر بخوانید

اما اگر بخواهیم آثار شکست‌خورده را کنار بگذاریم، به رتبه سوم باکس آفیس هفته چهارم خرداد ۱۴۰۲ می‌رسیم؛ جایی که انیمیشن Spider-Man: Across the Spider-Verse سومین هفته اکرانش را هم پشت سر گذاشت و با فروش ۲۷٫۸ میلیون دلاری، مجموع فروشش را در سینماهای آمریکا به ۲۸۰٫۴ میلیون دلار رساند.

باکس آفیس هفته چهارم خرداد ۱۴۰۲ - انیمیشن Spider-Man: Across the Spider-Verse
سکانسی از انیمیشن Spider-Man: Across the Spider-Verse

با این اعداد و ارقام، انتظار داریم که درنهایت بتواند به فروش خانگی ۳۸۰ تا ۴۱۰ میلیون دلاری برسد با شکستن رکورد Guardians of the Galaxy Vol. 3، به موفق‌ترین اکران تابستان تبدیل شود. کل فروش جهانی این انیمیشن هم به رقم ۴۸۹ میلیون دلار رسید.

علاقه‌مندان به مجموعه فیلم‌های «تبدیل شوندگان» ظاهرا استقبال خوبی از فیلم Transformers: Rise of the Beasts نداشته‌اند؛ چراکه این فیلم در دومین هفته اکرانش با افت ۶۷ درصدی، فقط ۲۰ میلیون دلار در سینماهای آمریکا فروش داشت تا کل فروش خانگی خود را به ۱۰۳ میلیون دلار برساند.

باکس آفیس هفته چهارم خرداد ۱۴۰۲ - فیلم Transformers: Rise of the Beasts
Optimus Primal با صداپیشگی ران پرلمن

با توجه به این‌که از نظر فروش، شباهت زیادی بین Transformers: Rise of the Beasts و قسمت قبلی این مجموعه، The Last Knight، وجود دارد، به نظر می‌رسد که درنهایت بتواند به فروش خانگی ۱۵۰ میلیون دلاری برسد. کل درآمد جهانی این فیلم پرهزینه هم تا به امروز فقط ۲۵۰ میلیون دلار بوده است.

اما جمع‌بندی باکس آفیس هفته چهارم خرداد ۱۴۰۲ را با فیلم The Little Mermaid انجام می‌دهیم. فیلم پری دریایی کوچولو در چهارمین هفته اکرانش توانست ۱۱٫۶ میلیون دلار فروش داشته باشد تا کل فروش خانگی خود را به ۲۵۴٫۵ میلیون دلار برساند.

باکس آفیس هفته چهارم خرداد ۱۴۰۲ - فیلم The Little Mermaid
هلی بیلی (سمت چپ) در نقش پری دریایی کوچولو

در مقایسه با آثار مشابهی مثل Aladdin، فیلم پری دریایی کوچولو فروش به‌مراتب کمتری داشته است. شاید درنهایت، کل فروش این فیلم در سراسر جهان از مرز نیم میلیارد دلار عبور کند، ولی بیشتر این درآمد از سینماهای آمریکا بوده و این موضوع برای کمپانی دیزنی، خبری بدی به‌حساب می‌آید.


لیست پرفروش‌ترین فیلم‌های هفته را می‌توانید در صفحه باکس آفیس ببینید. این لیست هر هفته به‌روزرسانی می‌شود.

4.7/5 - (6 امتیاز)
منبع
Rotten Tomatoes

فرهنگ حشمتی

از زمانی که یاد گرفتم بنویسم، همیشه در مورد بازی و تکنولوژی می‌نوشتم؛ از دفترچه رمز برای بازی‌های سگا شروع کردم تا الان که با مجید اومدیم تا بهترین سایت رو برای گیمرها راه بندازیم.

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا