نتایج باکس آفیس آخر هفته: آرگایل صدرنشینی غمناک خود را تکرار کرد

اثر کمدی اکشن متیو وان در فصل فیلم‌های بی‌رمق و ضعیف، بار دیگر رتبه اول جدول پرفروش‌ها را به‌دست آورد، هرچند این برتری موقت کمکی به شکست مالی سنگین اپل تی‌وی نمی‌کند.

هفته‌ای که گذشت را می‌توان راکدترین و ناامیدکننده‌ترین دوران گیشه‌های سینماهای جهان پس از اوج پاندمی کرونا دانست. حداقل در آن زمان دلیل موجهی برای خالی ماندن سالن‌های سینما و عدم فروش فیلم‌های روز وجود داشت. البته برنامه اکران سه‌ماهه اول سال ۲۰۲۴ از همان ابتدا بسیار ضعیف به نظر می‌رسید و استودیوها مدام در تکاپو بودند که از هر طریقی تبلیغات جذاب‌تر و تأثیرگذارتری برای محصولات خود اجرا کنند. این آخر هفته، فروش فیلم‌های حاضر به‌قدری پایین بود که تنها گزینه جدید سینماها، به بدترین اکران استودیو خود تبدیل شد و حتی نتوانست از سقوط ۶۰ درصدی فیلم صدرنشین باکس آفیس پیشی بگیرد.

«آرگایل» (Argylle) به کارگردانی متیو وان برای دومین هفته متوالی جایگاه نخست جدول باکس آفیس را از آن خود کرد. این اثر مشترک کمپانی‌های اپل و یونیورسال که با بودجه ۲۰۰ میلیون دلاری ساخته شده، افت ۶۰ درصدی فروش را تجربه کرد و با کسب ۶٫۶ میلیون دلار، مجموع درآمد داخلی ده‌روزه خود را به ۲۸٫۹ میلیون دلار رساند. با این حساب آرگایل حتی در بین ۱۰۰ فیلم برتر اکران شده در ماه فوریه همه ادوار نیز قرار نمی‌گیرد. فروش فعلی این فیلم با آثار کم‌امتیازی نظیر «به خانه خوش آمدی روسو جنکینز» و «خانه مامان بزرگ: مانند پدر، مانند پسر» قابل‌مقایسه است، با این تفاوت که هر دو فیلم مذکور در دومین هفته اکران خود درآمد بهتری نسبت به آرگایل کسب کرده بودند. پیش‌بینی می‌شود منحنی‌های فروش آرگایل پرستاره در هفته آتی کمی صعودی شوند، اما حتی در این صورت هم شانسی برای نجات فیلم وجود ندارد. آرگایل در سطح جهانی تا کنون حدود ۲۲٫۵ میلیون دلار فروش داشته، درحالی‌که برای موفقیت عوامل تولید خود به ۴۰۰ میلیون دلار نیاز دارد و مسلما چنین درآمدی را در رؤیا نیز نمی‌بیند.

نتایج باکس آفیس آخر هفته - فیلم Argylle عکس 02
«هنری کویل» در فیلم «آرگایل»

دومین رده جدول پرفروش‌های هفته به فیلم کمدی – ترسناک «لیزا فرانکنشتاین» (Lisa Frankenstein) تعلق دارد. فیلم جدید زلدا ویلیامز با بازی کاترین نیوتون، لیزا سوبرانو و کول اسپراوس، در افتتاحیه سرد خود ۴ میلیون دلار فروش داشت و ۵۰ درصد از آرای مثبت منتقدان را به دست آورد. به نظر می‌رسد کمپانی فوکس فیچرز که امید زیادی به هواداران «دیابلو کودی» نویسنده فیلمنامه داشت، شکست دیگری را در کارنامه خود ثبت کرده: لیزا فرانکنشتاین با سرمایه ۱۵ میلیون‌دلاری تولید شده و در نخستین هفته اکران در بیش از ۳ هزار سینما به‌نمایش‌درآمده، اما با افتتاحیه ۶٫۸ میلیون‌دلاری «بدن جنیفر»، اثر دیگر همین نویسنده، فاصله قابل‌توجهی دارد. به‌علاوه، این فیلم از دو محصول شکست‌خورده سال پیش فوکس فیچرز یعنی «قهرمانان» با شروع ۵٫۱۴ میلیون‌دلاری و «باشگاه کتاب ۲: فصل بعدی» با افتتاحیه ۶٫۶۷ میلیون‌دلاری نیز ناموفق‌تر ظاهر شده است.

نتایج باکس آفیس آخر هفته - فیلم Lisa Frankenstein عکس 01
«کول اسپراوس» در فیلم «لیزا فرانکنشتاین»

اما «زنبوردار» (The Beekeeper) به کارگردانی دیوید آیر در جایگاه سوم باکس آفیس شرایط بسیار بهتری را تجربه می‌کند. آخرین فیلم جیسون استاتهام در پنجمین هفته اکران ۳٫۴ میلیون دلار دیگر فروخت و مجموع درآمد داخلی آن از مرز ۵۴٫۶ میلیون دلار عبور کرد. فروش جهانی زنبوردار بیش از ۱۲۵ میلیون دلار برآورد می‌شود که نویدبخش آینده پرافتخارتری است: احتمالا این فیلم می‌تواند با پشت سر گذاشتن رکورد فروش فیلم «سگ»، رتبه دوم فهرست پردرآمدترین آثار سینمایی «اکران شده با همکاری امارات متحده» را از آن خود کند. نخستین نامی که در این لیست می‌درخشد، «کرید ۳» به کارگردانی و بازیگری مایکل بی جردن است که سال گذشته رقمی معادل ۱۵۶٫۲ میلیون دلار فروش داشت.

نتایج باکس آفیس آخر هفته - فیلم The Beekeeper عکس 01
«جیسون استاتهام» در فیلم «زنبوردار»

فیلم موزیکال «وانکا» (Wonka) که در حال حاضر بهترین گزینه خانوادگی در حال اکران محسوب می‌شود، این هفته با کسب ۳٫۱ میلیون دلار دیگر در جایگاه چهارم جدول پرفروش‌ها قرار گرفت. بدین ترتیب مجموع درآمد داخلی فیلم از ۲۰۵ میلیون دلار فراتر رفت و مجموع درآمد جهانی آن به ۶۰۰ میلیون دلار نزدیک می‌شود. متأسفانه کمپانی برادران وارنر فیلم خانواده‌پسند دیگری با شخصیت‌های دوست‌داشتنی در خط تولید و نوبت اکران ندارد.

انیمیشن «مهاجرت» (Migration) کمپانی یونیورسال نیز گرچه در رده پنجم باکس آفیس قرار گرفته، هرگز نمی‌تواند به آمار فروش وانکا دست پیدا کند: این فیلم در هشتمین هفته اکران، ۳ میلیون دلار فروش داشت و مجموع فروش آن در سینماهای داخلی آمریکا به ۱۱۰ میلیون دلار و درآمد جهانی آن به ۲۳۰ میلیون دلار رسید. همچنین تنها فیلم کمدی رمانتیکی که موضوع آن تا حدودی برای تفریحات ولنتاین مناسب است، یعنی «هرکسی بجز تو» با فروش ۲٫۸ میلیون دلاری در رده ششم باکس آفیس ایستاد.

لیست کامل نتایج باکس آفیس: نهم تا یازدهم فوریه ۲۰۲۴

۱- آرگایل (Argylle) با ۶٫۶ میلیون دلار فروش (مجموع درآمد گیشه معادل ۲۸٫۹ میلیون دلار)
۲- لیزا فرانکنشتاین (Lisa Frankenstein) با ۴ میلیون دلار فروش (مجموع درآمد گیشه معادل ۴ میلیون دلار)
۳- زنبوردار (The Beekeeper) با ۳٫۴ میلیون دلار فروش (مجموع درآمد گیشه معادل ۵۴٫۶ میلیون دلار)
۴- وانکا (Wonka) با ۳٫۱ میلیون دلار فروش (مجموع درآمد گیشه معادل ۲۰۵٫۲ میلیون دلار)
۵- مهاجرت (Migration) با ۳ میلیون دلار فروش (مجموع درآمد گیشه معادل ۱۱۰٫۱ میلیون دلار)
۶- هرکسی بجز تو (Anyone But You) با ۲٫۸ میلیون دلار فروش (مجموع درآمد گیشه معادل ۸۰٫۲ میلیون دلار)
۷- برگزیده، فصل چهارم (The Chosen: Season 4) با ۲٫۶ میلیون دلار فروش (مجموع درآمد گیشه معادل ۱۲ میلیون دلار)
۸- دختران بدجنس (Mean Girls) با ۱٫۹ میلیون دلار فروش (مجموع درآمد گیشه معادل ۶۹٫۱ میلیون دلار)
۹- تلماسه ۱ (Dune) با ۱٫۵ میلیون دلار فروش (مجموع درآمد گیشه معادل ۱٫۵ میلیون دلار)
۱۰- داستان آمریکایی (American Fiction) با ۱٫۳ میلیون دلار فروش (مجموع درآمد گیشه معادل ۱۷٫۴ میلیون دلار)


لیست پرفروش‌ترین فیلم‌های هفته را می‌توانید در صفحه باکس آفیس ببینید. این لیست هر هفته به‌روزرسانی می‌شود.

5/5 - (2 امتیاز)
منبع
Rotten Tomatoes

پویش پورمحمد

من پویش پورمحمد، کارشناسی اقتصاد و ارشد ریاضی خوندم، به‌عنوان نویسنده وب فعالیت می‌کنم و در کنارش یه دستی هم در داستان‌نویسی و نقاشی دارم. علاقه‌مند به تکنولوژی، فیلم و سریال، موسیقی، فوتبال و قهوه.

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا