همه چیز درباره دیابلو ۴؛ آیا Diablo 4 بهترین نقش‌آفرینی نسل می‌شود؟

مجموعه بازی‌های دیابلو از جمله بهترین بازی‌های نقش‌آفرینی تاریخ و بهترین بازی‌های شرکت بلیزارد به‌شمار می‌رود. هم‌اکنون و پس از عرضه نسخه آزمایشی دیابلو ۴، خیلی‌ها منتظر عرضه بازی نهایی هستند. به همین دلیل تصمیم گرفتیم هر چیزی را که درباره این بازی می‌دانیم به شما بگوییم.

فهرست مطالب


تاریخ عرضه دیابلو 4 چه زمانی است؟

بازی دیابلو 4 - اسکرین شات 01

بازی دیابلو ۴ در ۱۶ خرداد امسال برای کامپیوترهای شخصی، پلی استیشن ۴، پلی استیشن ۵، ایکس باکس سری ایکس، ایکس باکس سری اس و ایکس باکس وان منتشر می‌شود.


امکان رد کردن بخش داستانی دیابلو ۴ وجود دارد

در بازی دیابلو ۴ این امکان وجود دارد که بتوانید بخش داستانی را پس از اینکه یکبار آن را به پایان رساندید، رد کنید.

کاربران در تریلر Your Class Your War بازی Diablo 4 متوجه دکمه‌ای به نام Skip Campaing شدند. شرکت بلیزارد هم سریع تایید کرد که کاربران امکان رد کردن بخش داستانی بازی دیابلو ۴ را پس از یکبار به پایان رساندن آن خواهند داشت.


مراحل ساخت دیابلو ۴ به پایان رسید

بازی دیابلو ۴ وارد مرحله تکثیر شد. در واقع بازی دیابلو ۴ به‌اصطلاح Gold شده است. شرکت بلیزارد درباره گلد شدن بازی دیابلو ۴ اعلا کرد:

«رسیدن به مرحله گلد شدن بازی قدم مهمی برایمان بود؛ چراکه روی ساخت نسل بعدی یکی از محبوب‌ترین بازی‌های تاریخ کار کردیم. با گلد شدن بازی یک قدرم به عرضه نهایی بازی هم نزدیک شدیم. بازیکنان می‌توانند از مدتی دیگر خودشان را در یک داستان‌سرایی فوق‌العاده و دنیای عجیب از ساخت شخصیت‌ها مشاهده کنند.»


تریلر دیابلو ۴

تا این لحظه تریلرهای متعددی از دیابلو ۴ منتشر شده است. با این حال اگر به دنبال تماشای تریلر دیابلو ۴ هستید، می‌توانید تریلر سینمایی این بازی را در ادامه ببینید؛ تریلری که جذابیت‌های زیادی دارد.

البته که می‌توانید تریلر معرفی بازی، تریلر گیم پلی دیابلو ۴ و تریلری که تاریخ عرضه بازی را نشان می‌دهد در یوتیوب مشاهده کنید.


کلاس‌های دیابلو ۴ چیست؟

دیابلو ۴ مثل اکثر بازی‌های نقش‌آفرینی و همانند قسمت‌های قبلی، از کلاس‌های متعددی بهره می‌برد. در ادامه کلاس‌های بازی دیابلو ۴ را مرور می‌کنیم.

Druid

کلاس Druid یکی از اولین کلاس‌‌هایی بود که در بازی دیابلو ۴ معرفی شد. این شخصیت می‌تواند قدرت‌هایی را بر پایه زمین و هوا به‌صورت خرس و گرگ دربیاورد. این شخصیت می‌تواند یک همراه را هم احضار کند تا در شرایط خاص به او کمک کند. از جمله همراهان او می‌توانیم به گرگ و کلاغ اشاره کنیم.

‌Barbarian

کلاس بربر یا Barbarian را دوباره در این قسمت هم مشاهده می‌کنیم. شخصیت بربر قدرت زیادی دارد و می‌تواند سلاح‌های متعددی را همراهش داشته باشید. شخصیت Barbarian به ویژگی جدیدی به نام Arsenal مجهز شده که باعث می‌شود چهار کلاس مختلف سلاح را به‌همراه داشته باشد. حتی می‌توان قدرتی خاص را به سلاحی بخشید.

Sorceress

کلاس Sorceress را به‌واسطه رعدوبرق‌های پرقدرتش، یخ و آتش‌هایش می‌شناسیم. با این قدرت‌ها می‌تواند دشمنان را از راه دور از بین ببرد. او با استفاده از عناصر طبیعی می‌تواند دشمنانش را از بین ببرد. شخصیت Sorceress بر خلاف شخصیت Wizard در دیابلو ۳، تمرکز خاصی روی قدرت‌های طبیعت دارد. این شخصیت از سیستم جدیدی هم بهره می‌برد که باعث می‌شود بتواند از قدرت‌های فعال خودش به شکل بهتری استفاده کند.

Rogue

در همایش BilzzCon 2021 بود که کلاس Rouge را مشاهده کردیم. این کلاس را قبلا فقط در قسمت اول دیابلو دیده بودیم. این شخصیت با تیرکمانی که در اختیار دارد می‌تواند کارهای عجیبی انجام دهد و دشمنانش را از بین ببرد. این شخصیت حتی می‌تواند با استفاده از خنجر از فاصله نزدیک هم دشمنانش را بکشد. این شخصیت قدرت خاصی به نام Shadow Realm دارد که باعث می‌شود برای مدتی نامیرا شود.

Necromancer

شخصیت Necromancer را در نمایش Xbox & Bethesda 2022 مشاهده کردیم. این شخصیت پنجمین کلاس قابل بازی و آخرین کلاس Diablo 4 است. شخصیت Necromancer می‌تواند ارتشی از اسکلت‌ها به وجود بیاورد. این شخصیت از جنازه دشمنانش می‌تواند برای خودش ارتش درست کند. حتی با استفاده از ویژگی جدیدی به نام Bone Prison دشمنان خودش را گیر بیندازد. این شخصیت یک قابلیت جذاب به نام Book of the Dead دارد. این قابلیت باعث می‌شود که بتواند ارتش اسکلتی خودش را قوی‌تر کند و آن‌ها را شخصی‌سازی کند.


شخصی‌سازی شخصیت‌ها در دیابلو ۴ چگونه است؟

بازی دیابلو 4 - شخصی‌سازی شخصیت

سیستم شخصی‌سازی شخصیت‌ها در بازی دیابلو ۴ این امکان را می‌دهد که بتوانید ظاهر و لباس شخصیت را تغییر دهید. می‌توانید از زره‌های مختلف استفاده کنید و می‌توانید جزییات صورت او را عوض کنید. این ویژگی شخصی‌سازی باعث می‌شود که هر شخصیتی که درست می‌کنید، ظاهری منحصربه‌فرد داشته باشد.

البته میزان شخصی‌سازی شخصیت‌ها فقط به شخصی‌سازی زره محدود نمی‌شود. در این بازی می‌توانید خیلی به‌صورت شخصیت خودتان نزدیک شوید و کوچک‌ترین جزییات صورت را تغییر دهید. این ویژگی‌های صورت را می‌توانید در میان‌پرده‌های سینمایی بازی هم مشاهده کنید. می‌توانید مدل صورت و مدل مو را تغییر دهید. حتی می‌توانید از آیتم‌های ظاهری مختلف برای او استفاده کنید و حتی روی بدن او تتوهای مختلفی قرار دهید.


گیم‌پلی دیابلو ۴؛ تریلر گیم پلی دیابلو ۴ را ببینید

خردادماه پارسال گیم پلی دیابلو ۴ به نمایش درآمد. در این ویدیو با ویژگی‌های جدید گیم پلی بازی آشنا شدیم. بازی به‌صورت جهان‌باز یا Open World ساخته شده و شبیه به یک مبارزه بزرگ عمومی می‌ماند که قهرمان‌های زیادی در آن دیده می‌شود.

سازندگان بازی Diablo 4 به این موضوع اشاره کرده‌اند که سعی کردند شخصیت‌ها قابلیت شخصی‌سازی زیادی داشته باشند. این میزان بیشتر از بازی‌های دیابلو ۲ و دیابلو ۳ است. این ویژگی باعث شده که بازیکنان میلیون‌ها روش برای ساخت کلاس در این بازی داشته باشند.

بازی دیابلو 4 - اسکرین شات 02

در گیم پلی بازی تغییرات محسوسی را مشاهده می‌کنید. این تغییرات شامل سرعت سلاح‌ها و فیزیک شخصیت بازی هم می‌شود. برخی سلاح‌ها به دلیل شرایط، وزن و ظاهری که دارند، برای برخی شخصیت‌ها قابل استفاده نخواهند بود. هر آیتمی در این بازی به یک دردی می‌خورد. هر آیتمی می‌تواند قدرتی بیشتر به شخصیت‌های بازی بدهد. برخی از آیتم‌ها قدرت‌های خاص و کمیابی به همراه دارند. هرچقدر به سمت پایان بازی پیش می‌روید، آیتم‌های قدرتمند بیشتری پیدا می‌کنید. حتی می‌توانید آیتم‌های خیلی خاص Legendary پیدا کنید که به‌دست آوردن آن‌ها به‌صورت تصادفی است؛ اما غیرممکن نیست.


سه سطح خاص در دیابلو ۴ وجود دارد

بازی دیابلو 4 - اسکرین شات 03

استودیوی بلیزارد سه سطح و وضعیت جدید در بازی دیابلو ۴ قرار داده است. در این بازی سه سطح Demonic ،Angelic و Ancestral وجود دارد. هرکدام از این سطح‌ها تاثیرات خاص خودشان را روی بازی می‌گذارند و با انتخاب آن‌ها آیتم‌های مخصوصی را هم در طول بازی به‌دست می‌آورید.

 • Angelic Power: این ویژگی تاثیر قدرت‌هایی را که رویتان اثر مثبت می‌گذارند افزایش می‌دهد. این قدرت‌ها شامل افزایش قدرت قهرمان بازی و حتی بهبود سیستم سلامتی می‌شود.
 • Demonic Power: این ویژگی تاثیر قدرت‌های منفی را افزایش می‌دهد. از جمله این قدرت‌‌ها می‌توانیم به افزایش آسیب در طول زمان اشاره کنیم.
 • Ancestral Power: این ویژگی احتمال کشتن با یک ضربه را افزایش می‌دهد. در واقع این ویژگی شانش شما را بالا می‌برد.

درخت مهارت‌ها در دیابلو ۴ چگونه است؟

بازی دیابلو 4 - درخت مهارت‌ها

در بازی دیابلو ۴ با درخت مهارت‌ها مواجه می‌شوید. هرچقدر که تجربه بیشتری را در بازی کسب کنید، می‌توانید درخت مهارت‌های شخصیت خودتان را ارتقا دهید. در درخت مهارت‌ها می‌توانید مهارت‌های مختلفی را کسب کنید یا قدرت یک مهارت را افزایش دهید و حتی می‌توانید قدرت‌هایی فعال به‌دست بیاورید.

استودیوی بازی‌سازی بلیزارد اعلام کرده که اکثر بازیکنان زمانی که به انتها بازی می‌رسند، نزدیک به ۳۰ تا ۴۰ درصد مهارت‌های موجود در درخت مهارت‌ها را کسب کرده‌اند.


Diablo 4 یک بازی Open World است

بازی دیابلو 4 - اسکرین شات 04

بازی Diablo 4 به‌عنوان یک بازی جهان‌باز یا Open World از پنج منطقه مختلف تشکیل شده است. هر منطقه‌ هم خطرات خاص خودش را دارد. بسیاری از مکان‌ها و مسیرها در دیابلو ۴ پنهان هستند و باید آن‌ها را پیدا کنید.  این شما هستید که مشخص می‌کنید از چه مسیری بروید و از کجا سر دربیاورید. تیم طراحی و هنری بازی محیطی را خلق کرده‌اند که پر از رمز و راز است و هر چیزی را شامل می‌شود؛ از ساحل گرفته تا محیط‌های خشن.


Diablo 4 از کنترلر روی کامپیوتر پشتیبانی می‌کند

بازی دیابلو 4 - اسکرین شات 05

سازندگان بازی را به‌صورتی طراحی کرده‌اند که بتوانید این بازی را با کنترلر هم تجربه کنید. رابط کاربری بازی به شکلی ساخته شده که هم با ماوس و کیبورد و هم با کنترلر قابل بازی باشد. در واقع رابط کاربری بازی با ماوس و کیبورد یا رابط کاربری بازی با کنترلر تفاوتی زیادی ندارد و با چیز متفاوتی مواجه نمی‌شوید.


پس از انتهای دیابلو ۴؛ بازگشت سیستم Paragon

همانند دیابلو ۳، بازی دیابلو ۴ هم از سیستم Paragon پس از به‌پایان رساندن بازی استفاده می‌کند. هر وقت بازیکنی به Level 50 رسید، به تابلو Paragon دسترسی خواهد داشت. در این قسمت می‌توانید قدرت موردنظر خودتان را تقویت کنید. در صفحه Paragon با شاخه‌‌های Normal ،Magic ،Rare و Legendary روبه‌رو می‌شوید. هرکدام از این شاخه‌ها می‌توانند شخصیت‌ شما را در جهتی تقویت کنند. پس از مدتی به انتهای سیستم Paragon می‌رسید؛ اما این پایان ماجرا نیست. در این مرحله شما وارد بخش دیگری می‌شوید که می‌توانید در آن به جادو‌ها و آیتم‌های Legendary بیشتری دسترسی داشته باشید.

بازی دیابلو 4 - سیستم Paragon - اسکرین شات 01
بازی دیابلو 4 - سیستم Paragon - اسکرین شات 02
بازی دیابلو 4 - سیستم Paragon - اسکرین شات 03

‌Battle Pass بازی دیابلو ۴ چگونه است؟

بلیزارد زمستان پارسال از بتل پس بازی دیابلو ۴ رونمایی کرد. این بازی به‌صورت فصلی با مضامین جدید به‌روزرسانی می‌شود. هر فصل از بازی هم سه‌ماه زمان خواهد داشت. برای دسترسی به فصل‌های مختلف بازی هم باید بتل پس را خریداری کنید. در بتل پس استاندارد، به سازوکار رایگان دسترسی دارید که در اختیار همه بازیکنان قرار می‌گیرد؛ اما با خرید بتل پس ۱۰ دلاری می‌توانید به جایزه‌های جذاب‌تری دسترسی پیدا کنید. البته که همه جایزه‌های Season Pass شامل آیتم‌های ظاهری می‌شود. بازی Diablo 4 یک فروشگاه درون برنامه‌ای هم دارد که جدا از Season Pass کار می‌کند. البته این فروشگاه هم فقط شامل آیتم‌های ظاهری می‌شود.


مولتی پلیر دیابلو ۴ به چه شکل است؟

بازی دیابلو 4 - اسکرین شات 06

بازی دیابلو ۴ از بخش مولتی پلیر بهره می‌برد و بازیکنان ایکس باکس، پلی استیشن و کامپیوتر می‌توانند این بازی را با هم تجربه کنند. همچنین باید بگوییم که دیابلو ۴ از ویژگی Cross-Play برخوردار است و بازیکنان همه پلتفرم‌ها می‌توانند این بازی را با هم تجربه کنند. موضوع جالب‌تر اینجاست که اگر یکی از ایکس باکس استفاده کند و دیگری از کامپیوتر، می‌توانند این بازی را به‌صورت گروهی یا Co-Op در کنار هم بازی کنند.


سیستم مورد نیاز دیابلو ۴ چیست؟

بازی دیابلو 4 - اسکرین شات 07

برای اجرای دیابلو ۴ روی کامپیوتر، سیستم قدرتمندی لازم ندارید. برای اینکه بتوانید این بازی را تجربه کنید به سیستمی با حداقل مشخصات سخت‌افزاری زیر نیاز خواهید داشت:

اجرای بازی با وضوح تصویر HD 720p با تنظیمات گرافیکی پایین و نرخ ۳۰ فریم برثانیه:

 • پردازنده: اینتل Core i5-2500K یا AMD FX 8100
 • رم: ۸ گیگابایت
 • پردازنده گرافیکی: Nvidia GeForce GTX 660 یا AMD Radeon R9 280
 • فضای مورد نیاز: ۴۵ گیگابایت

اجرای بازی با وضوح Full HD 1080p با تنظیمات گرافیکی متوسط و نرخ ۶۰ فریم برثانیه:

 • پردازنده: Intel Core i5-4670K یا AMD R3 1300X
 • رم: ۱۶ گیگابایت
 • پردازنده گرافیکی: Nvidia GeForce GTX 970 یا AMD Radeon RX 370
 • فضای مورد نیاز: ۴۵ گیگابایت

با ارائه اطلاعات بیشتر در مورد بازی دیابلو ۴، این مطلب هم به‌روزرسانی خواهد شد؛ بنابراین پیشنهاد می‌کنیم که این صفحه را در مرورگر خود ذخیره کنید.

4.3/5 - (11 امتیاز)

مجید نوردوست

من عاشق ویدئو گیم هستم. از صبح تا شب خبرها رو دنبال می‌کنم و مثل شما منتظر کلی بازی جدیدم. من و فرهنگ تصمیم گرفتیم شما رو با چیزهایی که خیلی حال می‌کنیم، آشنا کنیم. پس بیاین باهم درباره این سرگمی هیجان‌انگیز صحبت کنیم.

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا