برای داشتن بهترین کاراکتر در Diablo Immortal باید ۱۶ میلیارد تومان هزینه کنید

بازی Diablo Immortal یکی از بحث‌برانگیزترین بازی‌های عرضه‌شده در دنیای ویدئو گیم در طول چند ماه گذشته است. دانلود بازی Diablo Immortal‌ برای همه پلتفرم‌ها رایگان است؛ اما به نظر سیستم خریدهای درون برنامه‌ای این بازی باعث اعتراض بسیاری از گیمرها شده است. اگر دنبال داشتن بهترین کاراکتر در Diablo Immortal هستید، باید چندین میلیارد تومان هزینه کنید!

درحالی‌که بسیاری از بازی‌ها تا قبل از دیابلو ایمورتال به دلیل استفاده نادرست از سیستم پرداخت درون برنامه‌ای موردانتقاد قرار گرفته بودند، این اتفاق بار دیگر در بازی Diablo Immortal رخ داد.

سیستم ریز تراکنش‌های این بازی آن‌قدر بد است که گروهی از کاربران این بازی را با عنوان‌هایی مانند Star Wars Battlefront 2‌ و FIFA Ultimate Team مقایسه می‌کنند. موضوع جالب اینجاست که خود سیستم ریز تراکنش‌ها به‌تنهایی مشکل‌ساز نیستند؛ اما توسعه‌دهندگان به شکلی بازی را طراحی می‌کنند که گیمرها برای به‌دست آوردن کوچک‌ترین آیتم‌ها باید مدت‌زمان زیادی بازی کنند. حالا یا واقعا زمان زیادی را صرف بازی می‌کنید یا مجبور می‌شوید آیتم موردنظرتان را بخرید. همین خرید‌های کوچک به‌یک‌باره هزینه‌های زیادی را به همراه دارند.

به طور مثال الماس‌هایی در این بازی وجود دارند که به‌عنوان الماس پنج ستاره شناخته می‌شوند. باید خیلی خوش‌شانس باشید که این آیتم را در حالت معمولی به‌دست بیاورید. چنین آیتمی به‌طور متوسط ۱۶ هزار دلار برای گیمرها هزینه دارد. البته سیستم استفاده از الماس‌های پنج ستاره در بازی به شکلی است که به نظر می‌رسد انتها نداشته باشد.

درحالی‌که قبلا گفته می‌شد برای اینکه بتوانید بهترین کاراکتر در Diablo Immortal را داشته باشید باید نزدیک به ۱۰۰ هزار دلار هزینه کنید، بازیکن دیگری به این موضوع اشاره کرده که برای رساندن شخصیت بازی به بالاترین درجه باید ۵۴۰ هزار دلار هزینه کرد. حالا اگر این مبلغ را به تومان تبدیل کنیم نزدیک به ۱۶ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان می‌شود.

بهترین کاراکتر در Diablo Immortal

هر قهرمان بازی به ۶ عدد الماس در حالت پنج ستاره نیاز دارد. هر جم ۵ ستاره هم ۱۶۶۰ دلار قیمت دارد. تازه این در حالی است که شانس بیاورید.

اما به نظر می‌رسد که سیستم الماس‌ها در این بازی حالت‌های مخفی هم دارند که شما را وارد سیاه‌چال خودشان می‌کنند. وقتی‌که شما یک الماس پنج ستاره را ارتقا می‌دهید تا به سطح ۱۰ ‌ برسد، می‌توانید آن را روی لباسی که بالاتر از سطح ۶ باشد قرار دهید. حالا الماس‌های پنج ستاره‌ای که در اختیار دارید به حالت Awakening درمی‌آیند. وقتی الماس‌ها این‌چنین می‌شوند، پنج جای جدید در کنار آن‌ها به وجود می‌آید. می‌توانید پنج الماس در حالت Legendary روی این جاهای جدید قرار دهید. حالا هرکدام از این الماس‌ها را هم می‌توانید به‌صورت مستقل تا سطح ۱۰ ارتقا دهید.

قبلا تصور می‌شد که فقط به ۶ عدد الماس پنج ستاره نیاز دارند تا بتوانید شخصیت بازی را به بالاترین درجه برسانید؛ اما این تئوری درست نیست. درواقع به ۳۶ عدد الماس پنج ستاره نیاز خواهند داشت که باید همه آن‌ها را تا سطح ۱۰ ارتقا دهید.

برای ارتقا الماس‌هایی که به حالت Awakening درآمده‌اند باید آیتم‌هایی را از فروشگاه بازی بخرید. این آیتم‌ها Dawning Echos نام دارند که برای داشتن آن‌ها باید ۱۰۰۰ عدد Eternal Orb داشته باشید. با این حساب برای هر لباس باید نزدیک به ۳۰ دلار هزینه کنید.

اگر خوش‌شانس باشید می‌توانید هر الماس پنج ستاره را با قیمت ۱۵ هزار دلار در اختیار داشته باشید. برای ۳۶ عدد الماس باقی‌مانده هم باید ۵۴۰ هزار دلار هزینه کنید. حالا به ۶ عدد Dawning Echos هم نیاز دارید که روی‌هم ۱۸۰ دلار قیمت دارند.

چند روز پیش مشخص شد که درآمد بازی Diablo Immortal‌ در مدت دو هفته به ۲۴ میلیون دلار رسیده است.

5/5 - (5 امتیاز)
منبع
GameRant

مجید نوردوست

من عاشق ویدئو گیم هستم. از صبح تا شب خبرها رو دنبال می‌کنم و مثل شما منتظر کلی بازی جدیدم. من و فرهنگ تصمیم گرفتیم شما رو با چیزهایی که خیلی حال می‌کنیم، آشنا کنیم. پس بیاین باهم درباره این سرگمی هیجان‌انگیز صحبت کنیم.

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا