بررسی بازی Forspoken ؛ رسانه‌ها درباره این بازی چه می‌گویند

بازی Forspoken یکی از مورد انتظارترین بازی‌های کنسول PS5 بود؛ بازی‌ای که از زمان معرفی PS5 نظر خیلی‌ها را به خودش جلب کرده بود. بازی Forspoken که توسط اسکوئر انیکس ساخته شده، یک بازی نقش آفرینی اکشن به شمار می‌رود. این بازی چهارم بهمن‌ماه رسما عرضه شد. با انتشار بازی، بررسی بازی Forspoken هم در رسانه‌های مختلف منتشر شد.

بررسی بازی Forspoken

چیزی که در بررسی بازی Forspoken توسط رسانه‌های مختلف مشترک است، گرافیک خیره‌کننده آن است. این بازی از نظر تکنیکی فوق‌العاده است و سیستم مبارزه‌های بازی هم جذاب به نظر می‌رسد؛ اما در بسیاری از قسمت‌های دیگر ضعیف عمل کرده است. زمانی که صحبت از داستان می‌شود، بازی به‌شدت افت می‌کند و فقط همان قدرت جلوه‌های بصری شما را جذب می‌کند.

داستان بازی Forspoken به‌صورتی روایت می‌شود که کاملا می‌توان آن را فراموش کرد. در واقع این موضوع باعث می‌شود که خیلی‌ها اصلا به داستان توجه نکنند. در حال حاضر، بررسی بازی Forspoken در رسانه‌های مختلف باعث شده که این بازی امتیاز ۶۸ را از ۴۶ بررسی در سایت MetaCritic به‌دست بیاورد.

میانگین امتیازهای بازی Forspoken در MetaCritic
میانگین امتیازهای بازی Forspoken در MetaCritic

در ادامه به خلاصه بررسی بازی Forspoken در رسانه‌های مختلف اشاره می‌کنیم.

بررسی بازی Forspoken در GameSpot: امتیاز ۵ از ۱۰

بررسی بازی Forspoken در GameSpot

«پیشنهاد می‌کنیم بازی Forspoken را تجربه کنید. بازی دنیای شگفت‌انگیزی دارد و جلوه‌های بصری بازی هم باعث شده که این بازی زیبا به نظر می‌رسد. مبارزه‌ها و ترکیب آن با جلوه‌های بصری هم خوب است؛ اما خیلی فوق‌العاده به نظر نمی‌رسند. موسیقی‌ها بازی هم سریع از یادتان می‌رود.»

بررسی بازی Forspoken در Game Informer: امتیاز ۷۵ از ۱۰۰

«داستان و سیستم مبارزه‌های بازی Forspoken خوب از کار درنیامده و همین دو موضوع، تجربه خوبی را برای شما به همراه نمی‌آورند و کل بازی را خراب کرده‌اند. روند داستان‌سرایی بازی درگیر کننده نیست و گیم‌پلی و روند مبارزه‌ها به‌صورتی است که دوست ندارید در مبارزه‌های Open-World شرکت کنید.»

بررسی بازی Forspoken در Inverse: امتیاز ۷ از ۱۰

«کاملا مشخص است که داستان بازی ضعف‌هایی دارد. با این حال، سیستم فوق‌العاده مبارزه‌های بازی شما را راضی می‌کند و در خاطره‌ها باقی می‌ماند. امیدوارم دنباله این بازی بتواند مشکلات قسمت اول را برطرف کند.»

تصویری از بازی Forspoken

بررسی بازی Forspoken در Variety: امتیاز ۷۰ از ۱۰۰

«با در نظر گرفتن مشکلات اساسی این بازی، باید بگوییم که با عنوان جذابی سروکار داریم. المان‌های پارکور در گیم‌پلی بازی جذاب به نظر می‌رسد و قدرت‌های جادویی قهرمان بازی هم بد از کار درنیامده است. توجه بالا به جزییات در طراحی محیط‌های بازی چیزی است که در این بازی به خوبی دیده می‌شود.»

بررسی بازی Forspoken در IGN: امتیاز ۶ از ۱۰

«بازی Forspoken از جمله بازی‌هایی است که تا قبل از این تجربه نکرده‌اید. مبارزه‌های بازی سریع و جذاب هستند و المان‌های نقش‌آفرینی کمی در بازی دیده می‌شود. با این حال پس از مدتی متوجه می‌شوید که گیم‌پلی بازی و سیستم مبارزه‌ها آن‌قدر هم هیجان‌انگیز نیست. المان‌های پارکور در بازی هم بد به نظر نمی‌رسند و شما را راضی می‌کنند.»

بررسی بازی Forspoken در Attack of the Fanboy: امتیاز ۵ از ۱۰

بررسی بازی Forspoken در Attack of the Fanboy

«بازی Forspoken در بخش‌های مختلفی شما را ناامید می‌کند. بازی از طراحی شخصیت‌های خوبی بهره می‌برد، موسیقی خوبی دارد و فضاسازی‌های زیبایی را پیش روی شما قرار می‌دهد؛ اما داستان سرایی، گیم‌پلی و روند کلی بازی واقعا خوب نیست. در حالی که داستان و سیستم مبارزه‌ها لحظه‌های فوق‌العاده‌ای به همراه دارند؛ ولی لحظه‌های ناامید کننده زیادی را هم پیش رویتان قرار می‌دهند.»

نظر شما درباره بازی Forspoken چیست؟ آیا این بازی را هنوز تجربه کرده‌اید؟ این بازی قرار بود یکی بهترین بازی های PS5 باشد که به نظر می‌رسد نتوانسته نظر رسانه‌ها را آن‌طور که بایدوشاید جلب کند. بازی تا امروز نمایش‌های خیره‌کننده‌ای داشت و از نظر جلوه‌های بصری فوق‌العاده به نظر می‌رسید. با این حال به نظر می‌رسد که تجربه خوبی را ارائه نمی‌دهد.

4.7/5 - (7 امتیاز)
منبع
GameSpot

مجید نوردوست

من عاشق ویدئو گیم هستم. از صبح تا شب خبرها رو دنبال می‌کنم و مثل شما منتظر کلی بازی جدیدم. من و فرهنگ تصمیم گرفتیم شما رو با چیزهایی که خیلی حال می‌کنیم، آشنا کنیم. پس بیاین باهم درباره این سرگمی هیجان‌انگیز صحبت کنیم.

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا