باکس آفیس هفته چهارم مهر ۱۴۰۱ ؛ هالووین فرا رسید!

باکس آفیس هفته چهارم مهر ۱۴۰۱ را می‌توانیم پررونق‌ترین باکس آفیس در ۸ هفته گذشته بدانیم. فیلم ترسناک Halloween Ends نه‌تنها پرفروش‌ترین اکران را در ۱۲ هفته گذشته داشت، بلکه مجموع فروش فیلم‌ها هم در مقایسه با هفته گذشته ۳۱ درصد بیشتر شد. با بررسی پرفروش‌ترین فیلم‌های باکس آفیس هفته گذشته در مج‌هنگ همراه شوید.

وضعیت وخیم فروش فیلم‌ها در دو ماه و نیم گذشته بالاخره شروع به بهبود کرد. فیلم ترسناک Halloween Ends توانست رونق را به سینماها برگرداند و با توجه به این‌که هفته آینده، فیلم ابرقهرمانی Black Adam اکران می‌شود، انتظار داریم که بالاخره پس از ماه‌ها، مجموع فروش باکس آفیس از ۱۰۰ میلیون دلار عبور کند.

اما بررسی باکس آفیس هفته چهارم مهر ۱۴۰۱ با رتبه اول آن، فیلم ترسناک «هالووین تمام می‌شود» (Halloween Ends) آغاز می‌کنیم. این فیلم که ۱۳ امین و آخرین قسمت از مجموعه فیلم‌های پرطرفدار هالووین محسوب می‌شود، در هفته اول اکرانش توانست ۴۱٫۳ میلیون دلار فروش داشته باشد و در صدر باکس آفیس بنشیند. البته فروش ۴۱٫۳ میلیون دلاری این فیلم خیلی کم‌تر از پیش‌بینی‌ها بود. قسمت قبلی این فیلم هم که سال گذشته اکران شد، به دلیل همزمان شدن با همه‌گیری کرونا، نتوانست فروش جالبی داشته باشد.

قسمت آخر هالووین نتوانست با استقبال خوب منتقدان هم روبه‌رو شود. میانگین امتیازهای این فیلم در وب‌سایت Rotten Tomatoes فقط ۴۰ درصد است و از وب‌سایت CinemaScore هم امتیاز +C را کسب کرد. با توجه به این امتیازها، انتظار داریم که این فیلم بتواند در بهترین حالت به فروش خانگی حدود ۸۰ میلیون دلاری دست پیدا کند.

باکس آفیس هفته چهارم مهر ۱۴۰۱ فیلم Halloween Ends
تصویری از فیلم Halloween Ends

فیلم Halloween Ends که با بودجه‌ای بین ۲۰ تا ۳۰ میلیون دلار ساخته شد، در ۳۹۰۱ سینما اکران شد و توانست در کل دنیا رقمی معادل ۵۸٫۴ میلیون دلار فروش داشته باشد. این رقم برای یک فیلم ترسناک، فروش جذابی به‌حساب می‌آید و به نظر می‌رسد که کمپانی یونیورسال از فروش آن راضی باشد.

اما ظاهرا باکس آفیس هفته قبل در اختیار فیلم‌های ترسناک قرار داشته؛ چراکه فیلم ترسناک «لبخند» (Smile) که سومین هفته اکرانش را پشت سر می‌گذارد با افت ۳۳ درصدی توانست ۱۲٫۴ میلیون دلار دیگر فروش داشته باشد و در رتبه سوم باکس آفیس هفته چهارم مهر ۱۴۰۱ بنشیند. مجموع فروش داخلی این فیلم به ۷۱٫۲ میلیون دلار رسید و بعید نیست که بتواند عنوان پرفروش‌ترین فیلم ترسناک سال را از دست Black Phone بگیرد. البته فیلم Nope هم فروش زیادی داشت؛ ولی آن را نمی‌توانیم یک فیلم ترسناک محض بدانیم. مجموع فروش جهانی Smile تا به امروز ۱۳۸ میلیون دلار است.

رتبه سوم باکس آفیس هفته چهارم مهر ۱۴۰۱ در اختیار Lyle, Lyle, Crocodile قرار دارد که در دومین هفته اکرانش توانست ۷٫۴ میلیون دلار فروش داشته باشد. این فیلم خانوادگی که ساخت آن ۵۰ میلیون دلار هزینه داشت، تا به امروز توانسته مجموعا ۲۲٫۸ میلیون دلار در سینماهای آمریکا فروش داشته باشد. در سینماهای دیگر کشورها هم تا به امروز وضعیت جالبی نداشته و توانسته فقط ۳٫۹ میلیون دلار فروش داشته باشد. البته که در مقایسه با دیگر فیلم‌های خانوادگی، عملکرد این فیلم رضایت‌بخش محسوب می‌شود.

رتبه چهارم باکس آفیس هفته چهارم مهر ۱۴۰۱ در اختیار The Woman King قرار دارد که در پنجمین هفته اکرانش توانست ۳٫۷ میلیون دلار دیگر فروش داشته باشد تا مجموع فروش خانگی آن به ۵۹٫۷ میلیون دلار برسد. در سینماهای خارج از آمریکا این فیلم عملکرد کندی دارد و کلا ۷۶٫۵ میلیون دلار فروش داشته است. البته هنوز در برخی کشورها مثل ایتالیا، اسپانیا و استرالیا اکران نشده است.

اما درنهایت به رتبه پنجم باکس آفیس هفته چهارم مهر ۱۴۰۱ می‌رسیم که در اختیار فیلم Amsterdam قرار دارد. این فیلم گران‌قیمت که با هزینه ۸۰ میلیون دلاری ساخته شد، هفته قبل فقط ۲٫۹ میلیون دلار فروش داشت تا کل فروش خانگی آن به ۱۲ میلیون دلار برسد. به نظر می‌رسد که این فیلم بتواند عنوان «بزرگ‌ترین شکست سال» را از آن خود کند.

باکس آفیس هفته چهارم مهر ۱۴۰۱ فیلم Amsterdam
تصویری از فیلم Amsterdam

خارج از پنج فیلم اول، یکی دیگر از اکران‌های هیجان‌انگیز این هفته، فیلم ترسناک Terrifier 2 بود که در ۷۷۰ سینما اکران شد و توانست ۸۰۵ هزار دلار فروش داشته باشد. جالب است بدانید که این فیلم به‌قدری خشن و خونین است که تعدادی از تماشاگران آن در سینما غش و تعداد زیادی هم سینما را ترک کردند!


لیست پرفروش‌ترین فیلم‌های هفته را می‌توانید در صفحه باکس آفیس ببینید.

4.9/5 - (8 امتیاز)
منبع
BoxOfficeMojo

فرهنگ حشمتی

از زمانی که یاد گرفتم بنویسم، همیشه در مورد بازی و تکنولوژی می‌نوشتم؛ از دفترچه رمز برای بازی‌های سگا شروع کردم تا الان که با مجید اومدیم تا بهترین سایت رو برای گیمرها راه بندازیم.

نوشته‌های مشابه

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا