همه چیز درباره بازی Metal Gear Solid Master Collection Vol.1

بازی Metal Gear Solid Master Collection Vol.1 ابتدا برای پلی استیشن ۵، ایکس باکس سری X و S، کامپیوتر و سوییچ معرفی شده بود. حالا مشخص شد که نسخه پلی استیشن ۴ این بازی فقط به‌صورت دیجیتالی عرضه می‌شود و نسخه فیزیکی نخواهد داشت.

بازی Metal Gear Solid Master Collection Vol.1 در تاریخ ۲۴ اکتبر (دوم آبان‌ماه) راهی بازار می‌شود و قیمت آن ۶۰ دلار خواهد بود.

بازی Metal Gear Solid Master Collection Vol.1 شامل بازی‌های زیر می‌شود:

 • Metal Gear
 • Metal Gear Solid 2: Sons of Liberty
 • Metal Gear Solid 3: Snake Eater

امروز مشخص شد که دو بازی MGS 3 و MGS 2 همان نسخه‌هایی هستند که استودیوی بازی‌سازی بلوپوینت ساخته بود و قبلا برای Xbox 360 و PS3 راهی بازار شده بودند. اما کونامی اعلام کرد که تغییرات در این نسخه ایجاد کرده است.

مجموعه بازی‌های Metal Gear Solid Master Collection Vol.1 قرار است گیمرها را دوباره با این مجموعه بازی‌های مخفی‌کاری آشنا کند. این مجموعه به شروع بازی‌های Metal Gear می‌پردازد و داستانی سینمایی را روایت می‌کند.

این مجموعه شامل Metal Gear، Metal Gear 2: Solid Snake ،Metal Gear Solid 1 همراه با مرحله VR و نسخه HD بازی‌های Metal Gear Solid 2: Sons of Liberty و Metal Gear Solid 3: Snake Eater می‌شود.

هر بازی شامل یک کتاب اسکرین‌پلی دیجیتالی و مستربوک می‌شود که به جزییات داستان و شخصیت‌های بازی اشاره می‌کنند.

نسخه‌های مختلف بازی Metal Gear Solid Master Collection Vol.1
عنوان‌هایی که داخل بازی Metal Gear Solid Master Collection Vol.1 قرار دارند.

بازی Metal Gear

در این بازی Solid Snake به عضو گروهی به نام FoxHund درمی‌آید و از رییس خودش که Big Boss نام دارد، دستور می‌گیرد. ماموریت او این است که وارد سازمانی به نام Outer Heaven شود که قصد دارند از بمب هسته‌ای استفاده کنند. این بازی یک رکورد گینس هم دارد که مربوط به استفاده از ساختار مخفی‌کاری در هسته گیم پلی می‌شود.

بازی Metal Gear 2: Solid Snake

در این بازی Solid Snake از گروه FoxHund خارج شده و حالا به دنبال رییس سابق خودش که Big Boss بود می‌گردد. در این بازی صدا نقش مهمی در گیم‌پلی ایفا می‌کرد و دشمنان متوجه صدای قهرمان بازی می‌شدند.

بازی Metal Gear Solid

ماجراهای بازی در مکانی به نام Shadow Moses رخ می‌دهد. در این بازی داستان تولد Solid Snake روایت می‌شود و حتی برادرش را هم پیدا می‌کند که Liquid Snake نام دارد.

کیلین مورفی شخصیت منفی فار کرای ۷
بیشتر بخوانید

بازی Metal Gear Solid 2: Sons of Liberty

این بازی شامل دو اتفاق مختلف می‌شود. قسمتی از بازی در نقش Solid Snake هستید و در قسمتی دیگر از بازی در نقش Raiden خواهید بود. این بازی در ابتدا برای کنسول PS2 راهی بازار شده بود. شخصیت Raiden المان‌های جدیدی به گیم‌پلی بازی اضافه کرد. در این بازی برای اولین بار حالت اول شخص هم به بازی اضافه شد.

بازی Metal Gear Solid 3: Snake Eater

این بازی شروع یکی از حماسی‌ترین بازی‌های تاریخ به شمار می‌رود. در این بازی در نقش Naked Snake قرار می‌گیرید که به دنبال Big Boss می‌گردد. المان‌های گیم‌پلی مخفی‌کاری در این بازی بیشتر شد و قهرمان بازی می‌توانست خودش را در سایه‌ها مخفی کند و دشمنان را از بین ببرد. گیم‌پلی که این بازی ارائه کرد گسترش پیدا کرد و در بازی MGS 4 مورداستفاده قرار گرفت.

محتوای جدید

به همراه این مجموعه ویدیوهایی هم عرضه می‌شود. ویدیوهایی که در اصل کتاب‌های کمیک صداگذاری شده هستند. این کتاب‌ها با نام Metal Gear Solid: Digital Graphic Novel و Metal Gear Solid 2: Digital Graphic Novel در اختیار گیمرها قرار می‌گیرند.

از دیگر کتاب‌های دیجیتالی عرضه شده به همراه این مجموعه می‌توانیم به کتاب‌های زیر اشاره کنیم:

 • Metal Gear Solid: Screenplay Book
 • Metal Gear Solid: Master Book
 • Metal Gear Solid 2: Screenplay Book
 • Metal Gear Solid 2: Master Book
 • Metal Gear Solid 3: Screenplay Book
 • Metal Gear Solid 3: Master Book
 • Metal Gear and Metal Gear 2: Screenplay Book
 • Metal Gear and Metal Gear 2: Master Book

موسیقی‌ها

این مجموعه شامل موسیقی‌های ساخته‌شده برای قسمت‌های مختلف می‌شود. Metal Gear Solid: Digital Soundtrack شامل همه موسیقی‌های ساخته‌شده برای قسمت‌های مختلف می‌شود. ۲۰ ترک از موسیقی‌های ساخته‌شده را در این مجموعه مشاهده خواهید کرد. یک پخش‌کننده موسیقی مخصوص برای گوش دادن به این موسیقی‌ها در بازی قرار دارد.

تریلر معرفی بازی Metal Gear Solid: Master Collection Vol.1

در ادامه می‌توانید تریلر معرفی این مجموعه را مشاهده کنید:

بد نیست به این موضوع هم اشاره کنیم که بازی Metal Gear Solid 3 ریمیک هم در حال ساخت است.

4.5/5 - (4 امتیاز)

مجید نوردوست

من عاشق ویدئو گیم هستم. از صبح تا شب خبرها رو دنبال می‌کنم و مثل شما منتظر کلی بازی جدیدم. من و فرهنگ تصمیم گرفتیم شما رو با چیزهایی که خیلی حال می‌کنیم، آشنا کنیم. پس بیاین باهم درباره این سرگمی هیجان‌انگیز صحبت کنیم.

نوشته‌های مشابه

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا