مایکروسافت فعلا دانگل استریم بازی Keystone را راهی بازار نمی‌کند

مدتی پیش گزارش شده بود که مایکروسافت در حال ساخت دستگاه یا دانگلی شبیه به Amazon Fire TV است که می‌تواند بازی‌ها را استریم کند. به نظر می‌رسد که این گزارش حقیقت داشته؛ اما مایکروسافت با رویکرد جدیدی در حال ساخت و توسعه این دستگاه استریم بازی است.

گزارش‌های جدید می‌گویند که مایکروسافت در ۱۲ ماه آینده دستگاهی را راهی بازار می‌کند که دسترسی بازیکنان به سرویس Xbox Game Pass Ultimate را فراهم خواهد کرد؛ اما مایکروسافت در گفت‌وگو با وب‌سایت Windows Central به این موضوع اشاره کرد که این دستگاه با ساختاری که برای آن در نظر گرفته شده بود راهی بازار نمی‌شود. طبق گفته مایکروسافت این محصول با اسم رمز Keystone در حال ساخت بوده است:

«در کنار مسائل فنی ما همیشه به میزان تلاش و زحمتی که برای ساخت یک محصول انجام می‌شود توجه می‌کنیم. ما به بررسی شرایط موجود می‌پردازیم و مطمئن می‌شویم که محصول ارزشمندی را در اختیار کاربران قرار می‌دهیم.
در حال حاضر تصمیم گرفتیم که از شیوه فعلی ساخت و توسعه دانگل Keystone فاصله بگیریم. ما از تجربیاتی که به دست آوردیم استفاده کردیم و تمرکز و تلاشمان را با دیدگاهی جدید به کار گرفتیم تا بتوانیم این دستگاه را تولید کنیم؛ دستگاهی که بتواند تجربه بازی‌های ابری را در بهترین حالت به گیمرها منتقل کند.»

گزارش‌‌های داخلی شرکت مایکروسافت به این موضوع اشاره کرده‌اند که در طول ۱۲ ماه آینده اپلیکیشن استریم بازی‌های ابری مایکروسافت برای تلویزیون‌های سامسونگ منتشر می‌شود. حالا باید منتظر باشیم و ببینیم که دقیقا چه اتفاقی رخ می‌دهد.

مایکروسافت از E3 سال ۲۰۱۶ به بعد تصمیم گرفت که تمرکز جدی روی بازی‌های ابری داشته باشد. فیل اسپنسر مدیر بخش ایکس باکس و بازی مایکروسافت به این موضوع اشاره کرد که دیدگاه این شرکت در حوزه گیم تغییر کرده و مایکروسافت قصد دارد بازی‌کردن را به شیوه‌های جدید در اختیار همه بازیکنان قرار دهد.

اسپنسر اعلام کرد مایکروسافت قصد دارد راه‌های جدیدی را پیش روی گیمرها قرار دهد تا آن‌ها بتوانند با آزادی عمل بیشتری بازی کنند و حق انتخاب بیشتری برای تجربه بازی‌ها روی دستگاه‌‌های مختلف داشته باشند.

چقدر از این مطلب خوشت اومد؟
منبع
VG247

مجید نوردوست

من عاشق ویدئو گیم هستم. از صبح تا شب خبرها رو دنبال می‌کنم و مثل شما منتظر کلی بازی جدیدم. من و فرهنگ تصمیم گرفتیم شما رو با چیزهایی که خیلی حال می‌کنیم، آشنا کنیم. پس بیاین باهم درباره این سرگمی هیجان‌انگیز صحبت کنیم.

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا