تلگرام پریمیوم معرفی شد؛ چگونه عضو تلگرام پریمیوم شویم؟

تلگرام در حال حاضر جزو پنج اپلیکیشن پر دانلود دنیا محسوب می‌شود. تعداد کاربران فعال تلگرام در ماه ۷۰۰ میلیون نفر است. موضوع جالب اینجاست که رشد تلگرام فقط به‌واسطه پیشنهاد کاربران بوده و این پیام‌رسان هیچ‌وقت تبلیغاتی انجام نداده است. با افزایش تعداد کاربران این پیام‌رسان، تلگرام پریمیوم هم معرفی شد.

تلگرام پریمیوم سرویس حق اشتراکی این پیام‌رسان است که یک‌سری ویژگی‌های خاص و منحصربه‌فرد را شامل می‌شود. به گفته تلگرام، سرویس حق اشتراکی تلگرام پریمیوم کمک می‌کند که ویژگی‌هایی که کاربران مدت‌ها دنبال آن بودند، توسعه پیدا کند.

با تهیه حق اشتراک تلگرام پریمیوم می‌توانید فایل‌هایی تا چهار گیگابایت را آپلود کنید و حتی سرعت دانلود بیشتری هم در اختیار خواهید داشت. همچنین به استیکرها و ری‌اکشن‌های انحصاری و بهبود مدیریت چت‌ها دسترسی دارید.

تلگرام اعلام کرده که همه ویژگی‌های فعلی این پیام‌رسان رایگان باقی می‌ماند. البته مشخص شد که حتی نسخه رایگان تلگرام هم از یکسری ویژگی‌های جدید برخوردار می‌شود؛ مثلا کاربران می‌توانند فایل‌های حجیم را دانلود کنند و استیکرهایی را که کاربران پریمیوم ارسال می‌کنند ببینند. این ویژگی‌ها برای این در دسترس کاربران نسخه رایگان قرار می‌گیرد تا آن‌ها را به خرید نسخه پریمیوم تشویق کند.


چگونه عضو تلگرام پریمیوم شویم؟

برای اینکه بتوانید حق اشتراک تلگرام پریمیوم را تهیه کنید، باید تلگرام را به آخرین نسخه آپدیت کنید. در این نسخه امکان خرید اشتراک تلگرام پریمیوم وجود دارد.

برای دانلود تلگرام پریمیوم از لینک‌های زیر استفاده کنید.


ویژگی‌های تلگرام پریمیوم

فضای بیشتر برای آپلود

درحالی‌که کاربران نسخه رایگان تلگرام می‌توانند تا ۲ گیگابایت فایل در این پیام‌رسان آپلود کنند، کاربران تلگرام پریمیوم می‌توانند فایل‌های ۴ گیگابایتی را آپلود کنند. به ادعای تلگرام، ۴ گیگابایت فضا برای چهار ساعت ویدئوی Full HD یا ۱۸ روز فایل صدا کافی است.
البته همه کاربران تلگرام می‌توانند این فایل‌های ۴ گیگابایتی را دانلود کنند.

دانلود سریع‌تر

کاربران سرویس حق اشتراکی تلگرام می‌توانند فایل‌های دریافت شده در تلگرام را با سرعت بیشتری دانلود کنند. در واقع سرعت دانلود از تلگرام پریمیوم به حداکثر سرعت دانلود اینترنت کاربران بستگی خواهد داشت.

محدودیت‌های کمتر

تلگرام پریمیوم | اسکرین شات اول

کاربران تلگرام پریمیوم می‌توانند در ۱۰۰ کانال عضو شوند و تا ۲۰ پوشه مختلف برای دسته‌بندی چت‌های خود درست کنند که داخل آن‌ها ۲۰۰ چت قرار می‌گیرد. همچنین می‌توانند چهار حساب کاربری را به تلگرام اضافه کنند و ۱۰ چت را در صفحه اصلی پین کنند.
کاربران تلگرام پریمیوم می‌توانند متن طولانی‌تری برای قسمت بایو بنویسند. حتی می‌توانند متن طولانی‌تری هم برای فایل‌هایی که ارسال می‌کنند بنویسند. بیش از ۴۰۰ تصویر GIF در اختیار کاربران پریمیوم قرار گرفته تا بتوانند راحت‌تر به پیام‌های دریافتی خودشان واکنش نشان دهند.

تبدیل صدا به متن

با تلگرام پریمیوم پیام‌های صوتی به متن تبدیل می‌شود. اگر نمی‌خواهید پیامی را گوش کنید، می‌توانید آن را به متن تبدیل کنید و بخوانید. حتی می‌توانید به عملکرد مترجم امتیاز دهید تا به‌مرور زمان کارایی بهتری پیدا کند.

استیکرهای منحصر به‌فرد

هزاران استیکر که انیمیشن‌های آن می‌توانند فضای کل چت را پوشش دهند در تلگرام پریمیوم وجود دارد. این استیکرها را در هر چت و گروهی می‌توانید ارسال کنید. همه کاربران تلگرام می‌توانند این استیکرها را ببینند.

واکنش‌های منحصربه‌فرد

کاربران پریمیوم به واکنش‌ها یا Reactions بیشتری دسترسی دارند. بیش از ۱۰ ایموجی جدید به این قسمت اضافه شده است.

مدیریت چت‌ها

تلگرام پریمیوم ابزار جدیدی برای مدیریت چت‌ها دارد. می‌توانید پوشه پیش‌فرض چت‌ها را تغییر دهید تا هر وقت تلگرام را باز می‌کنید، چت‌های یک پوشه خاص را ببینید. حتی می‌توانید تنظیمات را روی حالتی قرار دهید که فقط چت‌هایی را که مطالعه نکردید ببینید.
برای تغییر پوشه پیش‌فرض تلگرام باید پوشه‌ای را داخل چت‌ها نگه‌دارید و جای آن را در بالای چت‌ها قرار دهید. هر چتی که در جایگاه اول قرار داشته باشد، به‌عنوان چت پیش‌فرض شناخته می‌شود.
کاربران تلگرام پریمیوم می‌توانند تنظیمات حریم شخصی و امنیتی جدیدی را فعال کنند تا چت‌های جدید به‌صورت خودکار به حالت آرشیو یا بی‌صدا دربیایند.

عکس پروفایل انیمیشنی

ویدئوی پروفایل کاربران تلگرام پریمیوم به‌صورت انیمیشن برای همه نشان داده می‌شود. این ویدئو در چت‌ها و گروه‌‌های مختلف قابل‌تماشا است.

نشان پریمیوم

همه کاربران پریمیوم تلگرام با یک نشان مخصوص شناسایی می‌شوند. این علامت در کنار اسم آن‌ها در چت‌ها و گروه‌ها نشان داده می‌شود.

آیکون پریمیوم برای اپلیکیشن

آیکون های تلگرام پریمیوم
آیکون‌های مختلف اپلیکیشن تلگرام پریمیوم

آیکون جدیدی هم در اختیار کاربران تلگرام پریمیوم قرار می‌گیرد که می‌توانند آن را با آیکون اصلی تلگرام تعویض کنند.

بدون تبلیغات

برای برخی کشورها تبلیغات در قالب کانال‌های تلگرامی به نمایش درمی‌آید. کاربران پریمیوم این تبلیغات را نخواهند دید.

در آخر می‌توانید همه ویژگی‌های تلگرام پریمیوم را در این ویدئو مشاهده کنید:


ویژگی‌های جدید نسخه رایگان تلگرام

تلگرام درحالی‌که مضامین بیشتری را در اختیار کاربران تلگرام پریمیوم قرار می‌دهد، همچنان ویژگی‌های رایگان خود را در بهترین حالت به کاربران ارائه می‌کند. ویژگی‌هایی که بهتر از دیگر پیام‌رسان‌ها کار می‌کند. بهبودهای تلگرام همچنان برای کاربران نسخه رایگان هم منتشر خواهد شد.

در خواست برای عضویت در کانال‌های عمومی

در خواست برای عضویت در کانال های عمومی تلگرام
در خواست برای عضویت در کانال‌های عمومی تلگرام

این امکان در تلگرام به وجود آمده که کاربران با ارسال درخواست بتوانند در کانال‌های عمومی عضو شوند. این موضوع باعث می‌شود که ادمین کانال‌ها بتوانند کاربران را برای عضویت در گروه تائید کنند. ادمین‌ها حتی می‌توانند با کاربرانی که در خواست عضویت داده‌اند صحبت کنند و قوانین گروه را به آن‌ها توضیح دهند.

افراد سرشناس تایید شده در تلگرام

تلگرام از این به بعد به افراد مشهور و شناخته‌شده‌ای که در این پیام‌رسان فعالیت می‌کنند، نشان تائید می‌دهد. گروه‌های عمومی یا سازمانی یا حتی کانال‌ها و بات‌ها هم می‌توانند این نشان را دریافت کنند. این نشان باعث می‌شود که کاربران از منبع اطلاعاتی که دریافت می‌کنند مطمئن باشند.
کاربران اگر در دو شبکه اجتماعی معروف تائید شده باشند می‌توانند درخواست Verify تلگرام را ارسال کنند.

بات‌های بهتر

بات های جدید تلگرام

بات‌ها در تلگرام کمک می‌کنند که بتوانید امتحان برگزار کنید تا حتی پول دریافت کنید. از این پس توسعه‌دهندگان بات می‌توانند از عکس و فیلم هم استفاده کنند.
استفاده از API بات تلگرام رایگان است و همه می‌توانند به آن دسترسی داشته باشند.

بهبود در پیش نمایش چت‌ها در اندروید

آپدیت جدید تلگرام باعث شده که پیش‌نمایش چت‌ها در گوشی‌های اندرویدی بهبود پیدا کند. کاربران می‌توانند در همه چت اسکرول کنند و اگر چت را دوست داشتند وارد آن شوند. دکمه جدیدی هم در نظر گرفته شده که به‌واسطه آن می‌توانید چت‌ها را به حالت خوانده‌شده، پین‌شده و بی‌صدا دربیاورید یا چت را کلا پاک کنید.

ذخیره خودکار در گالری در اندروید

Automatic Saving to Gallery on Android

گزینه ذخیره خودکار فایل‌های رسانه‌ای مختلف در گوشی‌های اندرویدی در اختیار کاربران قرار می‌گیرد. کاربران می‌توانند ذخیره خودکار برای گروه‌ها، افراد و کانال‌های خاص را فعال یا غیرفعال کنند.

بهبود به اشتراک گذاری فایل‌های با iOS

با در اختیار داشتن امکان به اشتراک‌گذاری فایل‌های ۲ تا ۴ گیگابایتی، کاربران می‌توانند فایل‌های خود را از دیگر پیام‌رسان‌ها به تلگرام انتقال دهند یا از تلگرام به پیام‌رسان‌های دیگر منتقل کنند. این موضوع باعث صرفه‌جویی در زمان و فضای گوشی می‌شود.
خبر خوب این‌که برای انتقال فایل به تلگرام یا از تلگرام لازم نیست که فایل را روی گوشی خودتان ذخیره کنید.

ساخت عکس پروفایل انیمیشنی با macOS

کاربران macOS می‌توانند خیلی راحت از عکس پروفایل شخصی‌سازی‌شده خودشان استفاده کنند. این عکس را می‌توانند از استیکرها یا ایموجی‌های متحرک انتخاب کنند. حتی می‌توانند میزان فوکوس روی آن را تغییر داده و رنگ پس‌زمینه آن‌ها را عوض کنند.


آپدیت جدید تلگرام بیش از ۱۰۰ تغییر و بهبود را پیش روی عاشقان تکنولوژی قرار می‌دهد. بسیاری از ایرادات برطرف شده و سرعت این پیام‌رسان هم افزایش پیدا کرده است. کاربران آیفون و آیپد می‌توانند انیمیشن‌ها را با نرخ ۱۲۰ فریم بر ثانیه ببینند. کاربران اندروید هم فایل‌های صوتی و تصویری را با کیفیت بیشتری دریافت می‌کنند.

آپدیت جدید تلگرام در روزهای آینده در اختیار کاربران قرار می‌گیرد.

4.9/5 - (10 امتیاز)

مجید نوردوست

من عاشق ویدئو گیم هستم. از صبح تا شب خبرها رو دنبال می‌کنم و مثل شما منتظر کلی بازی جدیدم. من و فرهنگ تصمیم گرفتیم شما رو با چیزهایی که خیلی حال می‌کنیم، آشنا کنیم. پس بیاین باهم درباره این سرگمی هیجان‌انگیز صحبت کنیم.

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا