باکس آفیس هفته سوم شهریور ۱۴۰۱؛ بربرها ۱۰ میلیون دلار به جیب زدند

کم‌فروغی فروش فیلم‌ها در هفته‌های پایانی تابستان هم ادامه دارد. با این‌که بعضی از اکران‌های جدید توانستند بهتر از انتظارات بدرخشند، ولی بازهم نتوانستن وضعیت وخیم باکس آفیس را نجات دهند. با مج‌هنگ در باکس آفیس هفته سوم شهریور ۱۴۰۱ همراه شوید.

خیلی خلاصه بگوییم که مجموع فروش فیلم‌های این هفته فقط ۴۰٫۳ میلیون دلار بود. همین رقم فاجعه‌بار کافی است که باکس آفیس هفته سوم شهریور ۱۴۰۱ را به دومین هفته کم‌فروش امسال تبدیل کند.

اگر بخواهیم نیمه پر لیوان را نگاه کنیم، باید بگوییم که اکثر فیلم‌هایی که این هفته اکران شدند، توانستند از انتظارات بهتر بفروشند. فیلم‌هایی مثل The Woman King و Don’t Worry Darling توانستند به اهداف فروششان برسند. البته شاید هم بتوانیم دلیل این موضوع را «روز ملی سینما» در آمریکا بدانیم. در این روز، قیمت همه بلیت‌های سینما فقط سه دلار بود.

هفته گذشته، هفته جذابی برای دیزنی بود. این کمپانی توانست رتبه اول باکس آفیس هفته سوم شهریور ۱۴۰۱ را در اختیار بگیرد. فیلم ترسناک Barbarian که در ۲۳۴۰ سینما در سراسر آمریکا اکران شد، توانست با فروش ۱۰ میلیون دلاری در صدر جدول باکس آفیس بنشیند.

 برای فیلم کم‌هزینه‌ای بدون هیچ بازیگر مطرح که فقط ۵ میلیون دلار هزینه ساختش بود، چنین اکرانی یک موفقیت بزرگ محسوب می‌شود. البته با توجه به نظرات مثبت منتقدان (۹۲ درصد در وب‌سایت Rotten Tomatoes) می‌توانست حتی فروش بیشتری هم داشته باشد.

شاید بتوانیم نزدیک‌تر عملکرد به این فیلم را، فیلم ترسناک Hereditary بدانیم. با توجه به فروش کل ۴۴ میلیون دلار Hereditary، انتظار داریم که Barbarian هم بتواند درنهایت حداقل به ۳۰ میلیون دلار فروش دست پیدا کند.

رتبه دوم باکس آفیس هفته سوم شهریور ۱۴۰۱ در اختیار فیلم هندی Brahmastra Part One: Shiva قرار دارد. اگر کمپانی مارول با صنعت فیلم‌سازی هندوستان (بالیوود) همکاری کند، نتیجه آن چنین فیلمی خواهد بود. این فیلم فقط در ۸۱۰ سینما اکران شد و توانست ۴٫۴ میلیون دلار فروش داشته باشد. این یعنی به‌طور متوسط در هر سینما ۵٫۴ هزار دلار فروش داشته که در نوع خودش رکوردی محسوب می‌شود.

باکس آفیس هفته سوم شهریور ۱۴۰۱ - فیلم Brahmastra Part One: Shiva
تصویری از فیلم Brahmastra Part One: Shiva

فروش جهانی این فیلم ۲۶٫۵ میلیون دلار بود که از این رقم، ۱۸٫۹ میلیون دلار آن به هندوستان مربوط می‌شد. با چنین فروشی، Brahmastra به دهمین اکران پرفروش هندوستان تبدیل شد.

آیا سونی پارامونت را می‌خرد؟
بیشتر بخوانید

Bullet Train که ششمین هفته اکرانش را تجربه می‌کند، با فروش ۳٫۲۵ میلیون دلاری توانست در رتبه سوم باکس آفیس هفته سوم شهریور ۱۴۰۱ بنشیند. مجموع فروش داخلی این فیلم پس از ۶ هفته به ۹۲٫۵ میلیون دلار رسید و فروش جهانی آن هم از ۲۱۲ میلیون دلار عبور کرد.

فیلم تحسین‌شده Top Gun: Maverick که مدت‌های زیادی در صدر جدول باکس آفیس حکمرانی می‌کرد، با فروش ۳٫۱۷ میلیون دلاری به رتبه چهارم باکس آفیس هفته سوم شهریور ۱۴۰۱ سقوط کرد. حالا با مجموع فروش داخلی ۷۰۵٫۶ میلیون دلار و فروش جهانی ۱٫۴۵۳ میلیارد دلاری توانست انیمیشن Frozen را هم پشت سر بگذارد و به یازدهمین فیلم پرفروش تاریخ سینما تبدیل شود.

درنهایت، انیمیشن DC League of Super-Pets با فروش ۲٫۸۴ میلیون دلاری در رتبه پنجم باکس آفیس هفته سوم شهریور ۱۴۰۱ قرار بگیرد. این انیمیشن که هفتمین هفته اکرانش را پشت سر می‌گذارد، کل فروش داخلی آن به ۸۵٫۴ میلیون دلار رسید


لیست پرفروش‌ترین فیلم‌های هفته را می‌توانید در صفحه باکس آفیس ببینید.

4.8/5 - (5 امتیاز)
منبع
BoxOfficeMojo

فرهنگ حشمتی

از زمانی که یاد گرفتم بنویسم، همیشه در مورد بازی و تکنولوژی می‌نوشتم؛ از دفترچه رمز برای بازی‌های سگا شروع کردم تا الان که با مجید اومدیم تا بهترین سایت رو برای گیمرها راه بندازیم.

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا