باکس آفیس هفته دوم فروردین ۱۴۰۲؛ جان ویک رقبایش را قتل‌عام کرد!

درحالی‌که قسمت چهارم جان ویک با فروش آخر هفته ۷۳٫۵ میلیون دلار، رکوردهای مختلفی را جابجا کرد، قسمت دوم شزم! هفته دوم اکرانش را با فروشی فاجعه‌بار به‌پایان رساند. با مج‌هنگ در بررسی باکس آفیس هفته دوم فروردین ۱۴۰۲ همراه شوید.

طرفداران آقای ویک نشان دادند که پس از ساخت چهار قسمت از این سری، نه‌تنها انگیزه‌شان را از دست ندادند، بلکه بیش از گذشته این فیلم را حمایت می‌کنند. چهارمین قسمت از این فیلم اکشن و موفق، هفته پیش اکران شد و توانست رکوردهای فروش در آمریکا، فروش در سینماهای بین‌المللی و سود قسمت‌های گذشته را در هم بشکند.

جان ویک هم مثل Mad Max و Mission: Impossible از آن دسته فیلم‌هایی محسوب می‌شود که هرچقدر دنباله‌های بیشتری از آن ساخته شود، کیفیت و استقبال از آن هم بیشتر می‌شود. درست مثل جایزه‌ای که برای سر آقای ویک گذاشته شده، فروش فیلم هم در قسمت‌های جدید بیشتر و بیشتر می‌شود.

باکس آفیس هفته دوم فروردین ۱۴۰۲ - فیلم John Wick: Chapter 4 - کیانو ریوز
کیانو ریوز دوست‌داشتنی برای چهارمین بار در نقش جان ویک

سال ۲۰۱۴ اولین قسمت از جان ویک اکران شد که توانست هفته اول اکرانش را با فروش ۱۴٫۴ میلیون دلاری به‌پایان برساند. سه سال بعد، قسمت دوم به رقم ۳۰٫۴ میلیون دلاری رسید و سال ۲۰۱۹ هم قسمت سوم توانست فروش ۵۶٫۸ میلیون دلاری را در اولین هفته اکرانش تجربه کند. حالا، چهار سال پس از اکران قسمت سوم، John Wick: Chapter 4 اولین هفته اکرانش را با فروش ۷۳٫۵ میلیون دلاری در سینماهای آمریکا به‌پایان رساند.

این رقم، ششمین اکران هفته اول در کارنامه کمپانی Lionsgate محسوب می‌شود. جالب است بدانید که پنج رتبه بالاتر در کارنامه این کمپانی، همگی به فیلم‌های The Hunger Games و Twilight تعلق دارد. در بین همه فیلم‌هایی هم که در ماه مارس اکران شدند، جان ویک ۴ در رتبه دوازدهم و بین فیلم‌های 300 و Dr. Seuss’ The Lorax قرار می‌گیرد.

اگر بخواهیم روند فروش قسمت‌های قبلی جان ویک را بررسی کنیم، احتمال می‌دهیم که جان ویک ۴ بتواند به‌راحتی از مرز ۲۰۰ میلیون دلار در سینماهای آمریکا عبود کند.

باکس آفیس هفته دوم فروردین ۱۴۰۲ - فیلم John Wick: Chapter 4
سکانسی از فیلم جان ویک ۴

در سینماهای خارج از آمریکا، جان ویک ۴ توانست در اولین هفته اکرانش ۶۴ میلیون دلار فروش داشته باشد تا مجموع فروش جهانی آن تا این لحظه به ۱۳۷ میلیون دلار برسد. این یعنی جان ویک ۴ در کمتر از یک هفته توانسته بیش از ۴۰ درصد از کل فروش جان ویک ۳ را به‌دست بیاورد.

آیا سونی پارامونت را می‌خرد؟
بیشتر بخوانید

در نظر داشته باشید که نقد جان ویک ۴ را می‌توانید در مج‌هنگ بخوانید. تریلر جان ویک ۴ را هم در ادامه ببینید:

فیلم Creed III توانست عملکرد خوبش را همچنان ادامه دهد و با پشت سر گذاشتن قسمت دوم شزم! در رتبه دوم باکس آفیس هفته دوم فروردین ۱۴۰۲ نشست. این فیلم در چهارمین هفته اکرانش با فروش ۱۰٫۴ میلیون دلاری در سینماهای آمریکا، کل فروش داخلی خود را به ۱۴۰٫۹ میلیون دلار رساند. به نظر می‌رسد که Creed III بتواند از مرز ۱۶۰ میلیون دلار هم عبور کند.

فروش خوب فیلمCreed III قطعا چراغ سبزی برای ساخت قسمت چهارم Creed خواهد بود.

اما رتبه سوم باکس آفیس هفته دوم فروردین ۱۴۰۲ به فیلم Shazam! Fury of the Gods تعلق دارد که هفته پیش در صدر جدول باکس آفیس نشسته بود. این فیلم در دومین هفته اکرانش، افت فاجعه‌بار ۶۸ درصدی را تجربه کرد و فقط ۹٫۷ میلیون دلار فروش داشت؛ بنابراین کل فروش داخلی این فیلم به ۴۶٫۳ میلیون دلار رسید تا همه امیدها برای رسیدن به فروش داخلی ۱۰۰ میلیون دلاری از بین برود.

باکس آفیس هفته دوم فروردین ۱۴۰۲ - فیلم Shazam! Fury of the Gods
زکری لی‌وای بعد از دیدن آمار و ارقام فروش Shazam! Fury of the Gods

کل فروش جهانی قسمت دوم شزم! هم به‌سختی به ۱۰۰ میلیون دلار می‌رسد. ظاهرا با یکی از ضعیف‌ترین فیلم‌های کمیک‌بوکی تاریخ سینما مواجه هستیم.

فیلم ترسناک Scream VI برخلاف قسمت دوم شزم! عملکرد خوبی داشت و بعید نیست که در هفته آینده بتواند شزم! را پشت سر بگذارد. فیلم جیغ ۶ در سومین هفته اکرانش ۸٫۴ میلیون دلار در سینماهای آمریکا فروش داشت و در رتبه چهارم باکس آفیس هفته دوم فروردین ۱۴۰۲ قرار گرفت. کل فروش داخلی این فیلم هم ۹۰٫۳ میلیون دلار است و احتمالا در هفته‌های آینده، رکورد فیلم‌های جیغ، یعنی فروش نهایی ۱۰۳ میلیون دلاری قسمت اول را هم بشکند.

فیلم علمی-تخیلی 65 با فروش ضعیف ۳٫۲ میلیون دلاری در سومین هفته اکرانش در رتبه پنجم باکس آفیس هفته دوم فروردین ۱۴۰۲ نشست. حالا مجموع فروش این فیلم در سینماهای آمریکا ۲۷٫۸ میلیون دلار و کل فروش جهانی آن ۴۴ میلیون دلار است. تقریبا محال است که این فیلم بتواند ۹۰ میلیون دلار دیگر فروش داشته باشد تا بتواند هزینه ساخت خود را جبران کند.


لیست پرفروش‌ترین فیلم‌های هفته را می‌توانید در صفحه باکس آفیس ببینید. این لیست هر هفته به‌روزرسانی می‌شود.

4.9/5 - (7 امتیاز)
منبع
Rotten TomatoesBox Office Pro

فرهنگ حشمتی

از زمانی که یاد گرفتم بنویسم، همیشه در مورد بازی و تکنولوژی می‌نوشتم؛ از دفترچه رمز برای بازی‌های سگا شروع کردم تا الان که با مجید اومدیم تا بهترین سایت رو برای گیمرها راه بندازیم.

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا