باکس آفیس هفته دوم شهریور ۱۴۰۱؛ خون‌آشام‌ها در صدر

با وجود این‌که انتظارات برای هفته گذشته کم بود، ولی بازهم ناامید شدیم. در مقایسه با هفته قبلی، شاهد ۳۴ درصد افت فروش بودیم و سومین هفته ضعیف را در سال جاری میلادی تجربه کردیم. با مج‌هنگ در بررسی باکس آفیس هفته دوم شهریور ۱۴۰۱ همراه شوید.

مجموع درآمد باکس آفیس در هفته گذشته فقط ۵۲٫۱ میلیون دلار بود و هیچ فیلمی هم توانست بیش از ۱۰ میلیون دلار فروش داشته باشد. نه‌تنها فیلم‌های جدید نتوانستند بدرخشند، بلکه فیلم‌هایی هم که در رتبه‌های بالای جدول بودند، افت زیادی کردند.

رتبه نخست باکس آفیس هفته دوم شهریور ۱۴۰۱ در اختیار فیلم جدید The Invitation قرار گرفت. این فیلم با این‌که در بیش از ۳۰۰۰ سینما اکران شد، فقط ۷ میلیون دلار درآمد داشت و اکران ضعیفی را تجربه کرد. البته برای فیلمی که کل هزینه ساختش ۱۰ میلیون دلار است، چنین درآمدی خیلی هم بد نیست. این فیلم ترسناک-رمانتیک که توسط کمپانی سونی ساخته شده، علاوه بر فروش ضعیف، امتیازهای ضعیفی هم کسب کرد. در حال حاضر میانگین امتیازهای این فیلم در وب‌سایت Rotten Tomatoes فقط ۲۶ درصد است؛ بنابراین بعید نیست که در هفته‌های آتی، حتی جزو پنج فیلم برتر جدول باکس آفیس نباشد.

فیلم Bullet Train توانست در رتبه دوم باکس آفیس هفته دوم شهریور ۱۴۰۱ بنشیند. این فیلم که چهارمین هفته اکرانش را پشت سر می‌گذارد، با افت ۳۰ درصدی در مقایسه با هفته قبلی، توانست ۵٫۶ میلیون دلار در سینماهای آمریکا فروش داشته باشد تا مجموع فروش داخلی آن به ۷۸٫۳ میلیون دلار برسد. کل فروش جهانی این فیلم هم ۱۷۴ میلیون دلار است؛ بنابراین تا اینجای کار توانسته نزدیک به دو برابر از بودجه ساخت ۹۰ میلیون دلاری خود، فروش داشته باشد.

در رتبه سوم باکس آفیس هفته دوم شهریور ۱۴۰۱ فیلم Beast قرار گرفت که توانست انیمه Dragon Ball Super: Super Hero را پشت سر بگذارد. البته افت ۵۸ درصدی فروش آن باعث شد که نتواند به Bullet Train برسد. این فیلم در هفته دوم اکرانش ۴٫۹ میلیون دلار فروش داشت. تا به این لحظه فروش جهانی Beast به ۳۶٫۲ میلیون دلار رسیده که در مقایسه با هزینه ساخت ۳۶ میلیون دلاری آن، چنگی به دل نمی‌زند.

باکس آفیس هفته دوم شهریور ۱۴۰۱؛ خون‌آشام‌ها در صد جدول - فیلم Beast
پوستر فیلم Beast با بازی Idris Elba

پس از ۱۴ هفته اکران، Top Gun: Maverick هنوز هم در آسمان‌ها پرواز می‌کند و توانست رتبه چهارم باکس آفیس هفته دوم شهریور ۱۴۰۱ را به خودش اختصاص دهد. جالب است که این فیلم فقط ۲۰ درصد افت فروش داشت و توانست ۴٫۷۵ میلیون دلار دیگر در سینماهای آمریکا فروش داشته باشد. مجموع فروش Maverick در سینماهای آمریکا تا به لحظه ۶۹۱٫۲ میلیون دلار بوده و فقط ۹٫۲ میلیون دلار نیاز دارد تا به «پنجمین فیلم پرفروش تاریخ سینماهای آمریکا» تبدیل شود. کل فروش این فیلم در سینماهای جهان ۱٫۴۲۲ میلیارد دلار بوده است.

اما انیمه Dragon Ball Super: Super Hero که هفته قبل در رتبه اول باکس آفیس نشسته بود با افت ۷۸ درصد به رتبه پنجم باکس آفیس هفته دوم شهریور ۱۴۰۱ سقوط کرد. البته در دنیای انیمه‌ها، Super Hero هنوز هم جزو برترین‌ها محسوب می‌شود. مجموع فروش این اینمه در سینماهای آمریکا ۳۰٫۷۶ میلیون دلار رسید که آن را به پنجمین انیمه پرفروش در سینماهای آمریکا تبدیل می‌کند. کل فروش جهانی این انیمه هم ۶۸٫۷ میلیون دلار است. البته هنوز در کشورهای آلمان، اسپانیا، کره جنوبی، ایتالیا و فرانسه اکران نشده است.


جدول پرفروش‌ترین فیلم‌های هفته را می‌توانید در صفحه باکس آفیس ببینید.

5/5 - (2 امتیاز)
منبع
BoxOfficeMojo

فرهنگ حشمتی

از زمانی که یاد گرفتم بنویسم، همیشه در مورد بازی و تکنولوژی می‌نوشتم؛ از دفترچه رمز برای بازی‌های سگا شروع کردم تا الان که با مجید اومدیم تا بهترین سایت رو برای گیمرها راه بندازیم.

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا