نتایج باکس آفیس آخر هفته: زنبوردار با شکست دختران بدجنس در صدر ایستاد

 فیلم اکشن جیسون استاتهام پس از دو هفته موفق شد اثر کمدی‌موزیکال دختران بدجنس را از جایگاه نخست باکس آفیس به پایین براند و جذابیت قدرت و انتقام را به منتقدان یادآور شود.

در هفته‌ای که گذشت، دو فیلم «زنبوردار» و «دختران بدجنس» رقابت جذابی را برای کسب رتبه اول پرفروش‌ترین فیلم‌های در حال اکران پشت سر گذاشتند. تفاوت ژانر و حال‌وفضای دو فیلم به حدی زیاد است که نبرد نزدیک آنها را در این چند هفته عجیب‌تر می‌کند: در یک سمت ما داستان آقای کلی، مأمور امنیتی سابق را مرور می‌کنیم که به دنبال سرنخ کلاهبرداری‌های فیشینگ با رئیس سازمان مخفی جنایتکاری روبرو می‌شود و در سمت دیگر، با یک اثر کمدی تینیجری مواجهیم که تمام المان‌های فیلم‌های این ژانر را برآورده کرده است. اما برنده این رالی هیجان‌انگیز در هفته‌های آتی چه کسی خواهد بود؟

 صدرنشین جدول باکس آفیس این هفته، فیلم «زنبوردار» (The Beekeeper) به کارگردانی دیوید آیر است که با کسب ۷٫۴ میلیون دلار مجموع درآمد داخلی خود را به ۴۲٫۲ میلیون دلار رساند. بدین‌ترتیب فروش فیلم جنایی هیجان‌انگیز استاتهام، در ردیف فیلم‌هایی نظیر «اثر پروانه‌ای» و «اتاق فرار» قرار می‌گیرد که در ماه ژانویه بین ۵۷ الی ۵۸ میلیون دلار فروش داشتند. نکته جالب اینکه زنبوردار اولین فیلم استاتهام خواهد بود که در گیشه‌های داخلی آمریکا، مرز ۵۰ میلیون دلار را پشت سر می‌گذارد و در سطح جهانی نیز به فهرست آثار پرطرفداری مانند «مکانیک: رستاخیز»، «ترانسپورتر ۳» و «خشم مردانه» می‌پیوندد.

باکس آفیس - فیلم The Beekeeper

 هم‌زمان فیلم «دختران بدجنس» (Mean Girls) با بازی رنه رپ، آوانتیکا وندانپو و انگوری رایس، در سومین آخر هفته اکران حدود ۷٫۳ میلیون دلار فروخت و در مجموع به درآمد ناخالصی کمتر از ۶۱ میلیون دلار دست‌یافت. در بین آثار موزیکال سال‌های پیش، فروش این فیلم را می‌توان با «آخرین رقص را نگه دار» سال ۲۰۰۱ مقایسه کرد. اما اگر به داده‌های مالی فیلم توجه کنیم، درآمد این فیلم بیش از همه به فیلم ترسناک «ماما» نزدیک است که پس از ۱۷ روز ۶٫۵ میلیون لار فروخته بود و در نهایت نیز کار خود را با درآمدی بالای ۷۱ میلیون دلار به پایان برد. با این حساب درآمد نهایی دختران بدجنس مبلغی در حدود ۷۵ میلیون دلار پیش‌بینی می‌شود که رقمی پایین‌تر از نسخه اصلی فیلم در سال ۲۰۰۴ است، اما بودجه تولیدی ۳۶ میلیون‌دلاری خود را پوشش می‌دهد و محصول سودآوری برای کمپانی پارامونت پیکچرز محسوب می‌شود.

باکس آفیس - فیلم Mean Girls

 سومین جایگاه جدول باکس‌آفیس به «وانکا»ی (Wonka) پل کینگ تعلق دارد. این فیلم کمپانی برادران وارنر در هفتمین آخر هفته خود ۵٫۹ میلیون دلار فروخت و مجموع فروش داخلی خود را به بیش از ۱۹۵ میلیون دلار رساند. هرچند روند فروش این فیلم کمی کندتر شده، اما به‌احتمال زیاد تا هفته آینده نقطه‌ی هدف ۲۰۰ میلیون‌دلاری را فتح می‌کند. پیش‌ازاین «پدینگتون» به‌عنوان محبوب‌ترین فیلم پل کینگ شناخته می‌شد که در سطح جهانی ۵۱۰ میلیون دلار فروش داشت. حالا وانکا با درآمد بین‌المللی ۵۲۲ میلیون دلار، رکورد فروش پدینگتون را شکسته و از هر نظر یک موفقیت درخشان برای کارگردان و بازیگرانش به‌شمار می‌رود.

باکس آفیس - فیلم Wonka

 انیمیشن «مهاجرت» (Migration) اثر کمپانی یونیورسال و ایلومینیشن چهارمین رده جدول پرفروش‌ها را از آن خود کرد و به نقطه عطف موردنظر سازندگان دست‌یافت. این فیلم خانوادگی در ششمین هفته اکران، ۵٫۱ میلیون دلار دیگر فروش داشت و در مجموع از مرز ۱۰۰ میلیون دلار عبور کرد. درآمد ناخالص مهاجرت در این آخر هفته، بالاتر از انتظارها بود و از بسیاری از فیلم‌هایی که در ماه دسامبر افتتاحیه خود را جشن گرفته بودند فراتر رفت. فروش فعلی فیلم را می‌توان با «آخرین سامورایی» مقایسه کرد که پس از شش هفته ۴٫۵ میلیون دلار فروش داشت، با این تفاوت که مهاجرت درآمدزایی سریع‌تری نسبت به آخرین سامورایی دارد و درآمد داخلی ۱۱۵ تا ۱۲۰ میلیون‌دلاری را دور از دسترس نمی‌بیند. فروش جهانی مهاجرت نیز از ۲۰۰ میلیون دلار عبور کرده و تا همین لحظه نیز لبخند رضایت‌ را به چهره تولیدکنندگانش نشانده است.

باکس آفیس - انیمیشن Migration

 رده پنجم باکس آفیس نیز بار دیگر به «هرکسی بجز تو» (Anyone But You) ساخته ویل گلاک اختصاص یافت. فیلم جدید کمپانی سونی در سه روز آخر هفته، ۴٫۸ میلیون دلار فروخت و مجموع درآمد داخلی خود را به بیش از ۷۱ میلیون دلار رساند. این آمار، فیلم عامه‌پسند گلاک را در فهرست پنج فیلم برتر سال ۲۰۲۳ در رده سنی R قرار می‌دهد و به‌عنوان یک اثر کمدی رمانتیک نیز می‌توانیم آن را برترین اثر سینمایی پس از اکران فیلم «فاجعه» جود آپاتو در سال ۲۰۱۵ بدانیم. هرکسی بجز تو با بازی سیدنی سوئینی و گلن پاول موفق شده درآمد افتتاحیه خود را ۱۲ برابر کند و در حال حاضر در ۲۵۰۰ سالن سینما نمایش داده می‌شود.

باکس آفیس - فیلم Anyone But You

 در میان پنج فیلم دوم جدول باکس آفیس نیز می‌توانیم به صعود «بیچارگان» لانتیموس به رده هفتم اشاره کنیم. این فیلم با ۱۱ نامزدی اسکار، در این آخر هفته ۳ میلیون دلار دیگر فروخت و مجموع درآمد ناخالص آن ۲۴٫۷ میلیون دلار برآورد می‌شود. فیلم قبلی کارگردان «The Favourite» در بازه زمانی مشابه، یعنی هفته اعلام نامزدهای اسکار، رقمی معادل ۲٫۵۴ میلیون دلار فروش داشت و نهایتاً کار خود را با ۳۴٫۳ میلیون دلار به پایان برده بود. بیچارگان در حالی هشتمین هفته اکران را پشت سر می‌گذارد که از این فیلم پیشی گرفته و احتمالاً به پرفروش‌ترین فیلم استودیو سرچ‌لایت پیکچرز پس از «شکل آب» تبدیل می‌شود.

 لیست کامل نتایج باکس آفیس: ۲۶ تا ۲۸ ژانویه ۲۰۲۴

۱- زنبوردار (The Beekeeper) با ۷٫۴ میلیون دلار فروش (مجموع درآمد گیشه معادل ۴۲٫۲ میلیون دلار)
۲- دختران بدجنس (Mean Girls) با ۷٫۳ میلیون دلار فروش (مجموع درآمد گیشه معادل ۶۰٫۸ میلیون دلار)
۳- وانکا (Wonka) با ۵٫۹ میلیون دلار فروش (مجموع درآمد گیشه معادل ۱۹۵٫۱ میلیون دلار)
۴- مهاجرت (Migration) با ۵٫۲ میلیون دلار فروش (مجموع درآمد گیشه معادل ۱۰۱٫۳ میلیون دلار)
۵- هر کسی بجز تو (Anyone But You) با ۴٫۸ میلیون دلار فروش (مجموع درآمد گیشه معادل ۷۱٫۲ میلیون دلار)
۶- جنگنده (Fighter) با ۳٫۷ میلیون دلار فروش (مجموع درآمد گیشه معادل ۵٫۵ میلیون دلار)
۷- بیچارگان (Poor Things) با ۳ میلیون دلار فروش (مجموع درآمد گیشه معادل ۲۴٫۷ میلیون دلار)
۸- داستان آمریکایی (American Fiction) با ۲٫۹ میلیون دلار فروش (مجموع درآمد گیشه معادل ۱۱٫۸ میلیون دلار)
۹- آکوامن و پادشاهی گمشده (Aquaman and the Lost Kingdom) با ۲٫۸ میلیون دلار فروش (مجموع درآمد گیشه معادل ۱۱۸٫۱ میلیون دلار)
۱۰- گودزیلا منهای یک (Godzilla Minus One) با ۲٫۶ میلیون دلار فروش (مجموع درآمد گیشه معادل ۵۵ میلیون دلار)


لیست پرفروش‌ترین فیلم‌های هفته را می‌توانید در صفحه باکس آفیس ببینید. این لیست هر هفته به‌روزرسانی می‌شود.

5/5 - (1 امتیاز)
منبع
Rotten Tomatoes

پویش پورمحمد

من پویش پورمحمد، کارشناسی اقتصاد و ارشد ریاضی خوندم، به‌عنوان نویسنده وب فعالیت می‌کنم و در کنارش یه دستی هم در داستان‌نویسی و نقاشی دارم. علاقه‌مند به تکنولوژی، فیلم و سریال، موسیقی، فوتبال و قهوه.

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا