باکس آفیس هفته اول فروردین ۱۴۰۲؛ خشم ناامیدکننده خدایان

هفته گذشته فیلم ابرقهرمانی Shazam! Fury of the Gods روی پرده‌های سینما رفت و همان‌طور که انتظار داشتیم، توانست به‌راحتی در صدر جدول باکس آفیس هفته بنشیند؛ با وجود این، فروش ۳۰ میلیون دلاری برای این فیلم پرهزینه، یک شکست تجاری محسوب می‌شود. با بررسی باکس آفیس هفته اول فروردین ۱۴۰۲ همراه ما باشید.

دومین قسمت از فیلم ابرقهرمانی شزم! با نام Shazam! Fury of the Gods با هنرپیشگی زکری لی‌وای هفته گذشته اکران شد. با وجود اینکه این فیلم نتوانست به اهداف فروشش برسد و امتیاز کمی هم از تماشاگران و وب‌سایت‌های مرجع دریافت کرد، ولی کارگردان سوئدی این فیلم، دیوید اف. سندبرگ، اعلام کرد که از نتایج به‌دست‌آمده رضایت دارد.

قسمت دوم شزم! اولین هفته از اکرانش را با فروش ۳۰٫۵ میلیون دلار در سینماهای آمریکا به‌پایان رساند و در صدر باکس آفیس هفته اول فروردین ۱۴۰۲ قرار گرفت. اگر بخواهیم فیلم‌های Wonder Woman 1984 و The Suicide Squad را کنار بگذاریم، این کمترین فروش در بین فیلم‌های دنیای سینمایی DC محسوب می‌شود. شاید شخصیت شزم! آن‌قدر برای مخاطبان جذاب نیست. شاید هم فعلا کسی منتظر دنباله این فیلم نبود. به هر صورت، Shazam! Fury of the Gods فیلم موفقی به‌حساب نمی‌آید.

در مقایسه با فیلم‌های مشابه در دنیای سینمایی DC، قسمت اول شزم توانست در اولین هفته اکرانش به فروش داخلی ۵۳٫۵ میلیون دلاری و فیلم Black Adam هم به رقم ۱۶۸٫۱ میلیون دلاری رسید. جالب است بدانید که اولین قسمت شزم! درنهایت نتوانست به فروش ۲۰۰ میلیون دلاری در سینماهای آمریکا برسد؛ بنابراین Fury of the Gods احتمالا حتی نتواند از مرز ۱۰۰ میلیون دلار عبور کند.

باکس آفیس هفته اول فروردین ۱۴۰۲ - زکری لی‌وای
زکری لی‌وای در فیلم Shazam! Fury of the Gods

در خارج از مرزهای آمریکا، Shazam! Fury of the Gods توانست مجموعا ۳۵ میلیون دلار فروش داشته باشد. از این ۳۵ میلیون دلار، فقط ۴ میلیون دلار سهم سینماهای چین بود. با توجه به این‌که چین یکی از بازارهای اصلی برای فیلم‌های ابرقهرمانی محسوب می‌شود، فروش ۴ میلیون دلاری این فیلم، شکست بزرگی به‌حساب می‌آید.

بد نیست بدانید که هزینه ساخت این فیلم ۱۲۵ میلیون دلار بود که ۲۵ میلیون دلار بیشتر از قسمت اول شزم! است. میانگین امتیازهای این فیلم در وب‌سایت Rotten Tomatoes در حال حاضر ۲۶ درصد است.

اما رتبه دوم باکس آفیس هفته اول فروردین ۱۴۰۲ در اختیار فیلم ترسناک Scream VI قرار گرفت که با ۶۰ درصد افت فروش، توانست ۱۷٫۵ میلیون دلار از سینماهای آمریکا به جیب بزند. با این رقم، پیش‌بینی می‌کنیم که قسمت ششم جیغ بتواند درنهایت به فروش خانگی ۱۰۵ تا ۱۱۰ میلیون دلار دست پیدا کند که به‌راحتی بیشترین فروش داخلی در بین فیلم‌های Scream محسوب می‌شود.

فیلم Creed III هم همچنان فروش خوب خود را ادامه می‌دهد. این فیلم در سومین هفته اکرانش ۱۵٫۳ میلیون در سینماهای آمریکا فروش داشت. قبلا پیش‌بینی شده بود که این فیلم درنهایت به فروش داخلی ۱۵۰ میلیون دلاری برسد؛ ولی حالا که پس از سه هفته توانسته ۱۲۷٫۶ میلیون دلار فروش داشته باشد، احتمالا به رقمی بین ۱۶۰ تا ۱۶۵ میلیون دلار خواهد رسید.

فیلم علمی-تخیلی و دایناسوری 65 با افت فروش ۵۸ درصدی و فروش ۵٫۸ میلیون دلار در سینماهای آمریکا توانست در رتبه چهارم باکس آفیس هفته اول فروردین ۱۴۰۲ قرار بگیرد. مجموع فروش خانگی این فیلم ۲۲ میلیون دلار شد که تقریبا نصف هزینه‌های ساخت آن را پوشش می‌دهد.

باکس آفیس هفته اول فروردین ۱۴۰۲ - فیلم 65
سکانسی از فیلم 65

با وجود اینکه فیلم ابرقهرمانی Ant-Man and the Wasp: Quantumania امتیازها و نقدهای خیلی ضعیفی دریافت کرد، ولی نه‌تنها در رتبه پنجم باکس آفیس هفته اول فروردین ۱۴۰۲ قرار گرفت، بلکه به پرفروش‌ترین فیلم سال ۲۰۲۳ تا به این لحظه تبدیل شد. البته انتظار داریم که هفته آینده و با اکران جان ویک ۴، این عنوان از Quantumania گرفته شود. این فیلم با فروش داخلی ۴٫۲ میلیون دلار در سینماهای آمریکا توانست به مجموع فروش داخلی ۲۰۶ میلیون دلار و مجموع فروش جهانی ۴۶۲ میلیون دلار برسد.


لیست پرفروش‌ترین فیلم‌های هفته را می‌توانید در صفحه باکس آفیس ببینید. این لیست هر هفته به‌روزرسانی می‌شود.

4.5/5 - (4 امتیاز)
منبع
Rotten Tomatoes

فرهنگ حشمتی

از زمانی که یاد گرفتم بنویسم، همیشه در مورد بازی و تکنولوژی می‌نوشتم؛ از دفترچه رمز برای بازی‌های سگا شروع کردم تا الان که با مجید اومدیم تا بهترین سایت رو برای گیمرها راه بندازیم.

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا