باکس آفیس هفته اول شهریور ۱۴۰۱؛ دراگون بال انتظارات را درهم شکست!

پس از پنج هفته رکود در گیشه‌های سینما، این هفته شاهد رشدی نسبی در درآمد سینماهای آمریکا بودیم. جدیدترین انیمه از سری محبوب دراگون بال با نام Dragon Ball Super: Super Hero توانست در صدر جدول باکس آفیس بنشیند. با مج‌هنگ همراه شوید تا فیلم‌های پرفروش باکس آفیس هفته اول شهریور ۱۴۰۱ را بررسی کنیم.

مجموع فروش فیلم‌ها در جدول باکس آفیس این هفته به ۷۲٫۵ میلیون دلار رسید که در مقایسه با هفته گذشته، ۸٫۲ میلیون دلار رشد کرده است. با وجود این، همچنان از نظر آمار فروش، فاصله زیادی با دوران طلایی پس از پاندمی کرونا داریم.


دراگون بال در صدر باکس آفیس هفته اول شهریور ۱۴۰۱

انیمه جدید Dragon Ball Super: Super Hero با درهم شکستن همه انتظارات توانست با مجموع فروش ۲۰٫۱ میلیون دلار در صدر جدول باکس آفیس هفته اول شهریور ۱۴۰۱ بنشیند. این در حالی است که قسمت قبلی این مجموعه، یعنی Dragon Ball Super: Broly در اولین هفته اکران خود، فقط ۹٫۸ میلیون دلار فروش داشت. در حقیقت ۳۳ سال از آخرین باری که یک انیمه در هفته اکران خود توانسته بود در صدر جدول باکس آفیس بنشیند می‌گذرد. ۳۳ سال پیش، انیمه Pokémon: The First Movie – Mewtwo Strikes Back توانست در اولین هفته اکرانش، رتبه اول باکس آفیس شود.

انیمیشن Dragon Ball Super: Super Hero
انیمه Dragon Ball Super: Super Hero

شرکت Crunchyroll برای انتشار Super Hero سنگ تمام گذاشت! این اولین بار است که یک انیمه در ۳۹۰۰ سینمای آمریکا، از جمله IMAX اکران می‌شود. جالب است بدانید که نزدیک به ۱۷ درصد از درآمد داخلی این انیمه مربوط به سینماهای IMAX بوده است.

تریلر انیمه Dragon Ball Super: Super Hero را در ادامه ببینید:

اما رتبه دوم باکس آفیس هفته اول شهریور ۱۴۰۱ در اختیار فیلم Beast با بازی فوق‌العاده ادریس البا قرار گرفت. این فیلم که درباره نبرد انسان با سلطان جنگل ساخته شده، نتوانست آن‌چنان که انتظار می‌رفت فروش داشته باشد. فیلم Beast با اکران در ۳۷۴۳ سینما توانست ۱۱٫۶ میلیون دلار فروش داشته باشد که در مقایسه با بودجه ۳۶ میلیون دلاری آن چندان جذاب به نظر نمی‌رسد.

کمپانی یونیورسال نتوانست رکورد فیلم Crawl را در ژانر «انسان علیه حیوانات» بشکند. فیلم Crawl که تابستان ۲۰۱۹ اکران شده بود، در اولین هفته اکرانش توانست ۱۲ میلیون دلار فروش داشته باشد و در نهایت به فروش ۳۹ میلیون دلاری رسید. کاملا بعید است که Beast بتواند به چنین رکورد فروشی دست پیدا کند.

اما رتبه سوم باکس آفیس هفته اول شهریور ۱۴۰۱ در اختیار فیلم Bullet Train قرار گرفت. این فیلم که سومین هفته اکرانش را تجربه می‌کند، با افت فروش ۴۰ درصدی، توانست ۸ میلیون دلار فروش داشته باشد. مجموع فروش این فیلم تا به امروز ۶۸ میلیون دلار است. در سینماهای خارج از آمریکا، Bullet Train توانست این هفته ۱۲٫۱ میلیون دلار دیگر فروش داشته باشد که ۲۹ درصد کمتر از هفته قبل است.

تصویری از فیلم Bullet Train
فیلم Bullet Train

مجموع فروش جهانی این فیلم تا به امروز ۱۵۰ میلیون دلار است. البته هفته آینده Bullet Train برای اولین بار در سینماهای کره جنوبی، ایتالیا و هفته بعد هم در ژاپن اکران می‌شود.

رتبه چهارم باکس آفیس هفته اول شهریور ۱۴۰۱ در اختیار Top Gun: Maverick قرار گرفت. این فیلم در هفته گذشته ۵٫۸۵ میلیون دلار درآمد داشت و مجموع فروش داخلی آن به ۶۸۳ میلیون دلار رسید. با این رقم، Maverick توانست رکورد Avengers: Infinity War را هم بکشند و به ششمین فیلم پرفروش تاریخ در آمریکا تبدیل شود. حالا این فیلم فقط ۱۷ میلیون دلار لازم دارد تا رکورد Black Panther را هم بشکند. فروش جهانی Maverick هم به ۱٫۴۰۲ میلیارد دلار رسید و با پشت سر گذاشتن Avengers: Age of Ultron به دوازدهمین فیلم پرفروش تاریخ سینما در دنیا تبدیل شد.

درنهایت باید به انیمیشن DC League of Super-Pets اشاره کنیم که در چهارمین هفته اکرانش توانست ۵٫۷۸ میلیون دلار در سینماهای آمریکا فروش داشته باشد تا مجموع فروش آن به ۶۷٫۵ میلیون دلار برسد و از رکورد انیمیشن Bad Guys عبور کند. این انیمیشن که رتبه پنجم باکس آفیس هفته اول شهریور ۱۴۰۱ را در اختیار گرفت، در سینماهای دیگر کشورها هم ۶ میلیون دلار دیگر درآمد داشت و مجموع درآمد جهانی آن به ۱۳۰ میلیون دلار رسید.


جدول پرفروش‌ترین فیلم‌های هفته را می‌توانید در صفحه باکس آفیس ببینید.

5/5 - (6 امتیاز)
منبع
BoxOfficeMojo

فرهنگ حشمتی

از زمانی که یاد گرفتم بنویسم، همیشه در مورد بازی و تکنولوژی می‌نوشتم؛ از دفترچه رمز برای بازی‌های سگا شروع کردم تا الان که با مجید اومدیم تا بهترین سایت رو برای گیمرها راه بندازیم.

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا