همه چیز درباره بازی Redfall؛ شکار خون آشام‌ها در شهر ردفال

استودیو Arkane با ساخت آثاری همچون سری Dishonored و بازی Prey توانسته خود را به‌عنوان یکی از بازی‌سازان مهم و برتر صنعت ویدیو گیم تثبیت کند. به همین دلیل هر زمان که این استودیو بازی جدیدی را معرفی می‌کند، توجه اکثر بازیکنان به آن معطوف می‌شود. بازی Redfall تازه‌ترین اثر استودیو آرکین است که به‌زودی منتشر خواهد شد. این اثر با وجود شباهت‌های مختلف به بازی‌های قبلی این استودیو، تا اندازه‌ای از مسیر مرسوم آن‌ها منحرف شده است. در ادامه همه چیزی را که درباره بازی ردفال می‌دانیم با هم مرور می‌کنیم.

فهرست بخش‌ها:


بررسی بازی Redfall

با انتشار بازی Redfall برای کنسول‌های نسل نهم ایکس‌باکس و کامپیوتر، بررسی آن هم توسط رسانه‌های مطرح منتشر شد. جمع‌بندی بررسی بازی Redfall را در محبوب‌ترین رسانه‌های بازی دنیا می‌توانید در مج‌هنگ بخوانید.


تاریخچه بازی Redfall

استودیو Arkane قبلا ما را به مکان‌های خارق‌العاده‌ای برده است، از شهر طاعون‌زده Dunwall در سری Dishonored تا ایستگاه فضایی ترسناک Talos I در بازی Prey؛ در قبال بازی Redfall، استودیو آرکین ویژگی‌های عجیب‌وغریب را در کنار المان‌های واقع‌گرایانه قرار می‌دهد تا تجربه‌ای متفاوت را ایجاد کند.

بازی‌های استودیو آرکین Arkane

وقایع این اثر اکشن اول شخص در شهر ردفال، جزیره‌ای در ایالت ماساچوست رخ می‌دهد. در این محیط می‌توانید جزئیات مختلفی را از فروشگاه‌های مختلف، زمین‌های بیس‌بال و محله‌های آرام مشاهده کنید. البته این مکان‌ها آرامش خود را از دست داده‌اند.

داستان بازی Redfall

شهر ردفال گذشته آرامی داشت؛ اما حالا با تهدیدی وحشتناک به شکل خون آشام‌ها مواجه است که شهر را اشغال کرده و کنترل آن را به دست گرفته‌اند. اقدامات خون‌آشام‌ها به همین‌جا ختم نمی‌شود. برای شروع، آن‌ها جلوی نور خورشید را گرفته و شهر ردفال اکنون در یک تاریکی دائمی حتی در روز قرار دارد. این موضوع به این دلیل است که خون‌آشام‌ها به نور حساسیت دارند. علاوه بر این، خون‌آشام‌ها دریا را در سواحل ردفال عقب رانده‌اند. به همین دلیل، شهر ردفال اکنون از بقیه جهان جدا شده و کسی وارد یا خارج آن نمی‌شود.

این‌که خون‌آشام‌ها از کجا آمده‌اند، یکی از بزرگ‌ترین راز‌های بازی Redfall است. استودیو آرکین اعلام کرده که آن‌قدرها به دلایل ماوراء طبیعی علاقه‌ای ندارد. در عوض خون‌آشام‌های بازی ردفال جزو موجودات علمی تخیلی محسوب می‌شوند.

شرکت شرکت Aevum Laboratories در بازی Redfall

داستان از این قرار است که شرکت Aevum Laboratories در حال تحقیق روی یک «درمان معجزه‌آسا» با استفاده از خون یک مورد آزمایشگاهی خاص بود؛ سپس ساکنین رده‌بالا اقدام به استفاده از محصول Aevum Laboratories کردند. طبق گفته سازنده بازی Redfall، داستان‌سرایی محیطی و تاریخچه غنی که آثار استودیو Arkane به‌واسطه آن‌ها شناخته می‌شوند، در این اثر هم وجود دارد.

جهان Open-World بازی Redfall

استفاده از طراحی جهان‌باز یا Open-World احتمالا یکی از بزرگ‌ترین و واضح‌ترین تغییرات بازی Redfall در مقایسه با فرمول آزمایش‌شده و مرسوم استودیو آرکین است. برای اولین بار در تاریخ این استودیو، بازی ردفال بر‌خلاف بازی‌هایی مثل Dishonored ،Prey و Deathloop، یک اثر جهان‌باز خواهد بود.

نقشه شهر ردفال

بازی Redfall حاوی بزرگ‌ترین دنیایی است که تا‌کنون استودیو Arkane ساخته است. طبق گفته سازندگان، دنیای بازی ردفال به‌راحتی می‌تواند Talon I متعلق به بازی Prey را کنار بزند. همچنین بازیکنان می‌توانند انتظار تنوع محیطی زیادی را داشته باشند. جزیره ردفال شامل فانوس دریایی، جنگل‌های تاریک و انواع محله‌ها و مناطقی است که در یک شهر کوچک آمریکایی دیده می‌شود. با این حال وجود خون‌آشام‌ها موجب شده که این شهر حال و هوای بسیار وحشتناکی داشته باشد.

ساختار بازی Redfall

با توجه به این‌که بازی Redfall نتیجه تغییر رویکرد استودیو آرکین و ساخت اثری Open-World است، طبیعی بوده که ساختار آن در مقایسه با آثار قبلی متفاوت باشد. هدف بازیکنان این است که شهر را از خون‌آشام‌ها پس گرفته و آن را از اعماق جهنم برگردانند. این بدان معنا بوده که باید محله به محله شهر ردفال را زیر پا گذشته و به‌مرور کنترل آن را به‌دست بگیرید.

خانه‌های امن زیادی در سراسر محیط بازی پراکنده شده که در آن‌ها بازیکنان می‌توانند با NPCها ملاقات کرده و ماموریت‌های اصلی و فرعی را بپذیرند. ماموریت‌های بازی Redfall با نبرد‌های بزرگ و دشوار با خون‌آشامی قدرتمند که کنترل منطقه خاصی را در اختیار دارد، به اوج خود می‌رسد.

خون‌آشام The Rook در بازی Redfall

خون‌آشام‌های حاکم بر مناطق در مقابل اقدامات بازیکنان آرام نمی‌نشینند و اجازه نمی‌دهد که به‌راحتی آن‌ها را از بین ببرید. هر چه تعداد بیشتری از خون‌آشام‌ها، به‌خصوص رده‌های بالا را از بین ببرید، درنهایت باید با خون‌آشامی خاص به نام The Rook مبارزه کنید.

جزئیات Co-op بازی Redfall

یکی دیگر از تفاوت‌های بازی Redfall با سایر ساخته‌های استودیو Arkane، امکان تجربه این اثر به‌صورت Co-op چهار‌نفره است. سازنده بازی ردفال همچنان اصرار دارد که مثل آثار قبلی، تجربه انفرادی از اهمیت زیادی برخوردار است. این اهمیت تا حدی است که استودیو آرکین توصیه می‌کند قبل از تجربه بازی Redfall در کنار دوستان، حتما یک بار به‌تنهایی این اثر را انجام دهید. با این حال، قرار‌گیری شخصیت‌های مختلف با توانایی‌های منحصر‌به‌فرد در گروهی چهارنفره، تجربه‌ای به‌مراتب متفاوت در مقایسه با نبرد تک‌نفره است.

اما این سوال پیش می‌آید که حالت Co-op بازی Redfall چگونه عمل خواهد کرد؟ استودیو Arkane زمینه‌ای را فراهم کرده که حتی در زمان حضور چهار بازیکن در کنار هم، هر یک از آن‌ها بتواند در مسیری متفاوت حرکت کرده و اهداف خود را پیش ببرد.

حالت Co-op در بازی Redfall

همچنین تایید شده که هر چهار بازیکن می‌توانند یک شخصیت را انتخاب کنند. این موضوع از آن جهت بوده که بازی ردفال تاکید زیادی روی شخصی‌سازی داشته؛ به همین دلیل حتی در صورت استفاده از شخصیت یکسان، هر بازیکن تجربه متفاوتی خواهد داشت. یکی از مشکلاتی که احتمالا موجب نارضایتی بازیکنان خواهد شد، این بوده که پیشرفت داستان به بازیکن اصلی گره خورده است.

جزئیات حالت تک‌نفره بازی Redfall

درحالی‌که استودیو آرکین روی گیم پلی Co-op بازی Redfall مانور داده، اما این اثر همچنان در بطن خود اثری تک‌نفره است. این استودیو تاکید دارد که مثل آثار قبلی، بازی ردفال به‌عنوان یک تجربه داستان محور طراحی شده و همان‌طور که قبلا گفته شد، توصیه شده که بازیکنان برای اولین بار به‌صورت تک‌نفره آن را تجربه کنند.

درصورتی‌که بازی Redfall را به‌تنهایی تجربه کنید، سرعت و سبک بازی تغییر خواهد کرد. در حالت تک‌نفره هیچ شخصیت تحت کنترل هوش مصنوعی شما را همراهی نکرده و بر‌خلاف حالت Co-op که رویکرد اکشن‌تری دارد، گیم پلی انفرادی کند‌تر و مبتنی بر استراتژی خواهد بود. به این دلیل می‌توانید راه‌های مختلفی را امتحان کرده و چالش‌ها را به روش‌های متفاوتی پشت سر بگذارید.

حالت تک‌نفره بازی Redfall

همچنین در حالت تک‌نفره سطح دشواری به شکل متفاوتی تغییر می‌کند. در حالت Co-op بسته به تعداد بازیکنانی که به همراه دارید، نه‌تنها باید با دشمنان بیشتری رو‌به‌رو شوید، بلکه از بین بردن آن‌ها سخت‌تر از قبل خواهد بود. در زمان تجربه بازی Redfall به‌تنهایی، سطح دشواری منحصرا بر اساس تجربه شما تغییر می‌کند.

شخصیت‌های بازی Redfall

بازی Redfall روی گروهی از چهار کاراکتر مختلف که هر یک از آن‌ها دارای شخصیت‌پردازی، توانایی‌ها و پیش‌زمینه داستانی منحصر‌به‌فرد هستند، تمرکز دارد. استودیو Arkane این امکان را در اختیار بازیکنان قرار داده که هر شخصیت را بدون محدودیت انتخاب کنند؛ اما پس از ورود به میدان جنگ با خون‌آشام‌ها، امکان تغییر کاراکتر وجود ندارد. در ادامه با شخصیت‌های بازی Redfall آشنا می‌شویم.

لیلا الیسون اولین شخصیت این بازی است که پیش از آشفته شدن وضعیت جزیره ردفال، دانشجوی مهندسی زیست پزشکی بود. برای خلاص شدن از شر بدهی‌های هنگفت دانشجویی، لیلا تصمیم می‌گیرد که در آزمایش پزشکی در Aevum Therapeutics شرکت کند. به این واسطه او قدرت‌های تلکینسیس به دست می‌آورد.

در کنار لیلا، شخصیتی به نام دویندر کروسلی حضور دارد. او نویسنده و مخترعی است که وقت خود را به جستجوی نهان‌جاندار‌ها اختصاص می‌دهد. اکنون که در جزیره ردفال سرگردان است، دویندر کروسلی از تخصص فنی خود برای اختراع سلاح‌های ضد خون‌آشام استفاده می‌کند.

شخصیت‌های بازی Redfall

جیکوب بویر یک نظامی سابق است که قبل از پیوستن به شرکت نظامی خصوصی، عضو گروه مخفی از نیرو‌های ویژه بود. او در حال انجام یکی از ماموریت‌های خود بود که در جزیره به دام افتاده و اکنون به کمک مهارت‌های نظامی، کلاغ همراه و چشم منحصر‌به‌فرد با خون‌آشام‌ها می‌جنگد.

آخرین شخصیت بازی Redfall، رمی دلا روزا است. او مهندس و متخصص رباتیک و از اعضای گارد ساحلی است. رمی در ماموریت‌های جستجو و نجات مهارت دارد، به همین دلیل یک ربات ویژه با توانایی‌هایی مثل حمله و پوشش او را همراهی می‌کند.

سلاح‌ها و سیستم پیشرفت در بازی Redfall

انتخاب هر یک از چهار شخصیت قابل بازی به‌وضوح تاثیر زیادی روی تجربه شما از بازی Redfall خواهد داشت. با این حال، توانایی‌هایی که به‌طور مرتب از آن‌ها استفاده می‌کنید و شخصی‌سازی کاراکتر هم از اهمیت زیادی بر‌خوردار هستند.

استودیو Arkane اعلام کرده که تنوع در شخصی‌سازی کاراکتر‌های بازی ردفال به‌عنوان عنصری مهم عمل می‌کند و موجب می‌شود که حتی در صورت انتخاب یک کاراکتر یکسان توسط دو بازیکن، نحوه مبارزه و تجربه آن‌ها کاملا متفاوت از یکدیگر باشند.

شات‌گان در بازی Redfall

در بازی Redfall اسلحه‌هایی مثل اسنایپر و شات‌گان در دسترس هستند؛ اما در کنار آن‌ها سلاح‌های خاص‌تری مثل Stake Launcher و UV Beam برای مقابله با تهدیدات فرا‌طبیعی وجود دارد.

علاوه بر این، امکان استفاده از انواع توانایی‌های خاص وجود دارد. همچنین می‌توانید سلاح‌های خود را ارتقا داده و شخصی‌سازی کنید، لوت‌های جدید و قوی‌تر پیدا کنید و مهارت‌ها و توانایی‌های مختلف را تقویت کنید. این موارد باعث می‌شوند که بازی ردفال یک تجربه تیر‌اندازی عادی و مرسوم نباشد.

مکانیک‌های شبیه‌ساز همه‌جانبه بازی Redfall

از طراحی Open-World گرفته تا گیم پلی Co-op، بازی Redfall دارای ویژگی‌های زیادی است که آن را با سایر ساخته‌های استودیو Arkane متمایز می‌کند؛ اما این استودیو همچنان اصرار دارد که بازی ردفال همان گیم پلی بازیکن محوری را که آرکین به آن شهرت دارد ارائه می‌دهد.

بازیکنان این امکان را خواهند داشت که مراحل و موانع مختلف را به روش‌های متنوعی، از تیراندازی تمام‌عیار تا رویکرد‌های مخفیانه، پشت سر بگذارند. وجود انواع توانایی‌ها، سلاح‌ها و شخصیت‌های منحصر‌به‌فرد فضای زیادی برای خلاقیت و استفاده از راه‌های غیر‌متعارف فراهم می‌کنند.

Nest‌ها در بازی Redfall

ساخته‌های استودیو Arkane همواره به دلیل وجود بخش‌های عجیب‌وغریب معروف شده‌اند. این ویژگی در قبال بازی Redfall هم صادق است. بازیکنان در جریان مراحل اصلی و ماموریت‌های جانبی وارد مکان‌هایی عادی مثل سینما و فانوس‌های دریایی می‌شوند؛ اما برخی از مراحل منحصر‌به‌فرد شما را در مکان‌های عجیبی قرار می‌دهد که خون‌آشام‌ها کنترل آن‌ها را در اختیار دارند. این مکان‌ها که با عنوان Nest شناخته می‌شوند، در سراسر محیط بازی Redfall پراکنده شده‌اند و دارای ویژگی‌های تصادفی متعددی هستند.

قلب Nest‌ در بازی Redfall

به همین دلیل، Nest‌ها چالش‌هایی با ارزش تکرار زیاد هستند. زمانی که وارد یک Nest می‌شوید، وظیفه دارید که به عمق آن نفوذ کنید؛ سپس باید قلب را پیدا کرده و در حین جنگیدن با انبوهی از خون‌آشام‌ها، آن را از بین ببرید. زمانی که قلب نابود شد، فرصت کوتاهی در اختیار دارید که لوت را جمع‌آوری و پیش از فروپاشی کل Nest فرار کنید.

انواع دشمنان در بازی Redfall

همان‌طور که در مناطق مختلف شهر ردفال حرکت می‌کنید، در برابر انواع مختلفی از دشمنان، از مزدوران گرفته تا دشمنان انسانی که خود را وقف اربابان خون‌آشام خود کرده‌اند، مبارزه خواهید کرد. با این حال، بدیهی است که ستارگان بازی Redfall خود خون‌آشام‌ها هستند. این نوع از دشمنان در شکل‌ها و اندازه‌های مختلف ظاهر می‌شوند.

استودیو Arkane تاکنون ویژگی‌های دسته Watcher‌ را به‌تفصیل شرح داده است. این خون‌آشام‌ها مانعی بزرگ در برابر مخفی‌کاری هستند و از چشمان خود پرتو‌های نور ساطع می‌کنند. همچنین درصورتی‌که شما را ببینند به دیگر خون‌آشام‌ها هشدار می‌دهند.

خون‌آشام‌های Angler‌ دشمنان رنگ‌پریده و سریعی هستند که با استفاده از پرتو‌های انرژی آسیب مرگباری وارد می‌کنند.

Angler‌ در بازی Redfall

دسته Shroud‌ هم می‌توانند کل یک منطقه را در تاریکی فرو برده و دید شما را مختل کنند. علاوه بر این برخی از خون‌آشام‌های رده‌بالا و خاص مثل Rook وجود دارد که در راس زنجیره غذایی قرار می‌گیرند.

به‌وضوح مشخص است که تنوع دشمنان از اهمیت زیادی در بازی Redfall بر‌خوردار است؛ به‌طوری‌که هر نوع از آن‌ها دارای نقاط قوت و ضعف خاص خود بوده و بازیکنان باید با روش‌های مختلفی دست به مبارزه بزند.

اتصال دائمی به اینترنت برای تجربه بازی Redfall

الزام به در اختیار داشتن اتصال اینترنت برای تجربه بازی Redfall یکی از ویژگی‌های خاص این اثر است که بدون شک با رضایت بازیکنان همراه نخواهد بود.

برای یک اثر Co-op این پیش‌نیاز چندان عجیب و غیر‌منتظره نیست. با این حال استودیو Arkane تائید کرده که حتی در صورت تجربه بازی ردفال به‌صورت تک‌نفره، همچنان باید اینترنت شما وصل باشد.

تصویری از بازی Redfall

نارضایتی بازیکنان موجب شد که استودیو آرکین از کار روی یک به‌روزرسانی برای فراهم کردن تجربه آفلاین بخش تک‌نفره بازی Redfall خبر دهد. در حال حاضر مشخص نیست که این آپدیت چه زمانی ارائه خواهد شد.

نبود خرید‌های درون برنامه‌ای در بازی Redfall

استودیو آرکین اعلام کرده است که بازی Redfall فاقد فروشگاه و خرید‌های درون برنامه‌ای است. بازی ردفال آیتم‌های شخصی‌سازی زیادی دارد که به‌جز مواردی که منحصرا از طریق نسخه Bite Back ارائه می‌شوند، سایر آیتم‌ها از طریق تجربه بازی به‌دست می‌آیند.

نسخه Bite Back بازی Redfall

پشتیبانی از بازی Redfall پس از انتشار

استودیو آرکین بیشترین پشتیبانی پس از انتشار را از بازی Redfall خواهد داشت. این امر دقیقا به چه معناست؟ این استودیو جزئیاتی از برنامه‌های آینده خود ارائه نکرده، اما می‌توانیم انتظار انتشار محتوا‌های اضافه شامل شخصیت‌ها، سلاح‌ها، لباس‌ها و دشمنان جدید را داشته باشیم. علاوه بر این، تغییرات اساسی در گیم‌پلی بر اساس بازخورد بازیکنان اعمال خواهد شد.

سیستم مورد نیاز بازی Redfall

آیا قصد دارید بازی Redfall را روی کامپیوتر تجربه کنید؟ در این شرایط باید اطمینان حاصل کنید که سخت‌افزار مناسب را در اختیار دارید. با این‌که استودیو Arkane مشخصات سیستم پیشنهادی را اعلام نکرده، اما حداقل سیستم موردنیاز مشخص شده است.

سیستم مورد نیاز بازی Redfall

برای آن که بتوانید بازی ردفال را در شرایط حداقلی تجربه کنید، به یک پردازنده Intel Core i5-8400 یا AMD Ryzen 5 1600 نیاز دارید. همچنین باید یک کارت گرافیک AMD Radeon RX 580 یا GeForce GTX 1070 با 6 گیگابایت VRAM داشته باشید. 16 گیگابایت رم و 100 گیگابایت فضای خالی دیگر پیش‌نیاز‌های بازی Redfall هستند. استودیو آرکین توصیه می‌کنند که از SSD استفاده کنید.

بازی ردفال در تاریخ ۲ مه ۲۰۲۳ (۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۲) برای کامپیوتر، ایکس باکس سری ایکس و ایکس باکس سری اس منتشر خواهد شد.

در نظر داشته باشید که می‌توانید همه اطلاعات بازی‌های مطرح آینده مثل بازی دیابلو 4 و تیکن 8 را هم در مج‌هنگ بخوانید.

4.9/5 - (8 امتیاز)
منبع
GamingBolt

صادق شجاعی

گیمر، اوتاکو و عاشق تکنولوژی که عشق و علاقه به نوشتن و ترجمه، او را به این راه کشاند.

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا