همه چیز درباره بازی رزیدنت اویل ۴ ریمیک (به‌روزرسانی ۲۶ شهریور)

در جریان مراسم State of Play شرکت سونی در تاریخ ۱۲ خرداد ماه، کپکام بازی Resident Evil 4 Remake را معرفی کرد. اتفاقی که به سرعت نظر همه گیمرها را به خود جلب کرد؛ چراکه رزیدنت اویل ۴ به‌عنوان یکی از بهترین نسخه‌های این مجموعه شناخته می‌شود.

بازی Resident Evil 4 سال ۲۰۰۵ منتشر شد و به سرعت محبوبیت زیادی پیدا کرد؛ محبوبیتی که همچنان پابرجاست. رزیدنت اویل ۴ تغییرات زیادی در این مجموعه ایجاد کرد و استانداردهایی را به گیمرها و دنیای بازی‌های ویدئوی اضافه کرد که هنوز هم در بازی‌های مختلف وجود دارد. سیستم جدید مبارزه، تیراندازی، مدیریت منابع و حتی فضای جدیدی که در بازی مشاهده کردیم، رزیدنت اویل ۴ را به یک بازی منحصربه‌فرد تبدیل کرد.

در سال‌های گذشته شاهد این بودیم که کپکام نسخه‌‌های قدیمی مجموعه رزیدنت اویل را بازسازی یا به‌اصطلاح «ریمیک» کرد. از جمله این بازی‌ها می‌توانیم به رزیدنت اویل ۲ و رزیدنت اول ۳ اشاره کنیم؛ بازی‌هایی که با استقبال گیمرها و نظرات مثبت منتقدان مواجه شدند.

حالا شاهد معرفی بازی رزیدنت اویل ۴ ریمیک هستیم؛ عنوان هیجان‌انگیزی که سال آینده راهی بازار خواهد شد.


DLC بازی رزیدنت اویل ۴ ریمیک با نام Separate Ways معرفی شد

امروز DLC بازی رزیدنت اویل ۴ ریمیک با نام Separate Ways معرفی شد. حتی مشخص شد که این DLC در تاریخ ۲۱ سپتامبر (۳۰ شهریورماه) عرضه می‌شود.

با معرفی DLC بازی Resident Evil 4 Remake به‌روزرسانی جدیدی هم برای بخش The Mercenaries منتشر می‌شود. همچنین حالت واقعیت مجازی (VR Mode) که باعث می‌شود بتوانید این بازی را با عینک واقعیت مجازی PlayStation VR 2 تجربه کنید در زمستان به این بازی اضافه می‌شود.


جزییات DLC بازی رزیدنت اویل ۴

در DLC این بازی که Separates Ways نام دارد از زاویه‌ای دیگر داستان این بازی را مشاهده خواهید کرد. در این DLC در نقش Ada Wong قرار می‌گیرد که در بازی رزدینت اویل ۴ با لیون هم مسیر می‌شود.


بررسی رزیدنت اویل ۴ ریمیک

با انتشار بازی Resident Evil 4 Remake برای کنسول‌ها و کامپیوتر، بررسی کامل این بازی هم در مج‌هنگ منتشر شد. اگر قصد خرید این بازی را دارید، حتما بررسی رزیدنت اویل ۴ ریمیک را بخوانید.


DLC رایگان The Mercenaries منتشر شد

کپکام در قالب یک DLC رایگان حالت The Mercenaries را به بازی رزیدنت اویل ۴ ریمیک اضافه کرد. حالت The Mercenaries برای پلی استیشن ۵، پلی استیشن ۴، ایکس باکس سری ایکس و سری اس و کامپیوتر منتشر شد.

در حالت The Mercenaries زمان محدودی را در اختیار خواهید داشت که قبل از به پایان رسیدن آن باید هدف‌های مشخص شده را انجام دهید. موضوع جالب اینجاست که حالت The Mercenaries برای اولین‌بار در نسخه اصلی رزیدنت اویل ۴ معرفی شده بود.

شخصیت‌های جدید و قدیمی را در حالت The Mercenaries مشاهده می‌کنید. حتی می‌توانید در این حالت از Mayhem Mode هم استفاده کنید که یک لایه استراتژی جدید به این قسمت اضافه می‌کند.


تریلر State of Play 2023 بازی رزیدنت اویل ۴ ریمیک

سونی در جریان مراسم State of Play ماه فوریه سال ۲۰۲۳ تریلر جدیدی از بازی رزیدنت اویل ۴ ریمیک نشان داد. تریلری که نه‌تنها بخش‌هایی جذابی از گیم‌پلی بازی را نشان می‌دهد، بلکه نشان می‌دهد بازی از نظر گرافیکی سطح بالا و فضای ترسناکی دارد.


۱۳ دقیقه گیم‌پلی از بخش پنجم رزیدنت اویل ۴ ریمیک

۱۳ دقیقه گیم پلی از چپتر ۵ رزیدنت اویل ۴ ریمیک

نشریه Game Informer ویدیویی ۱۳ دقیقه‌ای از گیم‌پلی بخش پنجم بازی رزیدنت اویل ۴ ریمیک را منتشر کرد. این نشریه، ماه‌ پیش اطلاعات مختلفی را از این بازی منتشر کرد که می‌توانید جذاب‌ترین آن‌ها را در همین مطلب مطالعه کنید.

در ادامه می‌توانید ۱۳ دقیقه گیم‌پلی از بخش پنجم رزیدنت اویل ۴ ریمیک را مشاهده کنید:


مصاحبه تهیه کننده رزیدنت اویل ۴ با مجله Edge

یکی از اتفاقاتی که باعث شد مردم نسخه بازسازی‌شده رزیدنت اویل ۳ را زیاد دوست نداشته باشند، حذف محتوای نسخه اصلی از نسخه ریمیک بود. حالا گزارش‌های جدید به این موضوع اشاره می‌کنند که رزیدنت اویل ۴ ریمیک چیزی از بازی اصلی کم ندارد و حتی محتوای جدیدی هم به آن اضافه شده است.

یوشیاکی هیرابایاشی تهیه‌کننده رزیدنت اویل ۴ ریمیک
یوشیاکی هیرابایاشی تهیه‌کننده رزیدنت اویل ۴ ریمیک

یوشیاکی هیرابایاشی تهیه کننده رزیدنت اویل ۴ ریمیک در مصاحبه با مجله Edge به این موضوع اشاره کرد که چیزی از بازی اصلی در نسخه ریمیک حذف نشده است. بازی شامل سه قسمت روستا، قلعه و جزیره می‌شود و سه تیم مختلف روی هر کدام از این قسمت‌ها کار می‌کنند. تهیه کننده رزیدنت اویل ۴ ریمیک به این موضوع اشاره کرد که قسمت جزیره شامل بخش‌های بیشتری می‌شود که در نسخه اصلی وجود نداشت.


مراسم Resident Evil Showcase (۲۸ مهرماه)

کپکام در مراسمی که ۲۸ مهرماه برای معرفی کامل‌تر رزیدنت اویل ۴ ریمیک برگزار کرد، اطلاعات بیشتری را از این بازی در اختیارمان قرار داد. این اطلاعات شامل گیم‌پلی طولانی‌تر از رزیدنت اویل ۴ ریمیک و تصاویری جدید از این بازی می‌شود.

ویژگی‌های اصلی رزیدنت اویل ۴ ریمیک

بازی رزیدنت اویل ۴ ریمیک سعی کرده بازی اصلی را در قسمت‌های متعددی بهبود ببخشد. این بازی بر اساس موتور بازی‌سازی RE Engine ساخته شده؛ به همین دلیل، جلوه‌های بصری طبیعی و زیبایی را خلق کرده است. این موتور بازی‌سازی باعث شده که روایت داستان هم بهتر شود؛ چیزی که در بازی اصلی امکان‌پذیر نبود.

تیمی که سال ۲۰۱۹ بازی Resident Evil 2 Remake را ساخته بود، وظیفه ساخت رزیدنت اویل ۴ ریمیک را بر عهده گرفته است. به همین دلیل، بازی گیم‌پلی درگیرکننده‌تری دارد و از معماهای بیشتری هم بهره می‌برد. همچنین آیتم‌های بیشتری را هم پیش رویتان قرار می‌دهد.

حمله دشمنان پیچیده‌تر از قبل شده و اکنون لیون با چالش‌های بیشتری برای مبارزه‌ با آن‌ها مواجه می‌شود. چاقو در این بازی نقش مهم‌تری را ایفا می‌کند. لیون می‌تواند با استفاده از چاقو به روش‌های جدیدی با دشمنانش مبارزه کند. با جاخالی دادن از دشمنان به کمک چاقو این فرصت را خواهید داشت که بتوانید ضربه‌ای جدی به آن‌ها بزنید.

تریلر داستان رزیدنت اویل ۴ ریمیک

کپکام پس از منتشرکردن این اطلاعات، دومین تریلر داستانی رزیدنت اویل ۴ ریمیک را هم منتشر کرد:

دومین تریلر گیم‌پلی رزیدنت اویل ۴ ریمیک

پس از تماشای تریلر داستانی جدید این بازی، حتما تریلر دومین گیم‌پلی رزیدنت اویل ۴ ریمیک را هم تماشا کنید. این تریلر نزدیک به پنج دقیقه گیم پلی را از رزیدنت اویل ۴ ریمیک نشان می‌دهد:

تصاویر جدید رزیدنت اویل ۴ ریمیک

در ادامه بد نیست تصاویر جدیدی را که کپکام از بازی Resident Evil 4 Remake در مراسم ۲۸ مهر منتشر کرد ببینید:


تاریخ عرضه بازی Resident Evil 4 Remake

بازی Resident Evil 4 Remake - اسکرین شات اول
نسخه بازسازی‌شده از روستای معروف Resident Evil 4

خبر خوب این‌که لازم نیست زمان زیادی را برای تجربه بازی Resident Evil 4 Remake صبر کنید. طبق گفته کپکام، این بازی چهارم فروردین‌ماه ۱۴۰۲ منتشر می‌شود؛ یعنی می‌توانید تعطیلات نوروز ۱۴۰۲ را با این بازی سپری کنید.


بازی Resident Evil 4 Remake برای چه پلتفرم‌هایی عرضه می‌شود؟

درحالی‌که بازی Resident Evil 4 Remake در مراسم سونی معرفی شد، کپکام اعلام کرد که این بازی برای ایکس باکس سری ایکس و ایکس باکس سری اس، پلی استیشن ۵ و کامپیوتر عرضه می‌شود.

موضوع جالب اینجاست که این بازی برای کنسول‌های پلی استیشن ۴ و ایکس باکس وان عرضه نمی‌شود.


داستان بازی Resident Evil 4 Remake

بازی Resident Evil 4 Remake - اسکرین شات دوم

داستان این بازی ۶ سال پس از اتفاقات رزیدنت اویل ۲ و فاجعه شهر راکون رخ می‌دهد، بازیکنان بار دیگر در نقش «لیون اس. کندی» (Leon S. Kennedy) قرار می‌گیرند. لیون در این بازی ماموریت دارد تا دختر گم‌شده رئیس‌جمهور آمریکا را پیدا کند.

لیون برای پیداکردن دختر رئیس جمهور راهی روستایی در اروپا می‌شود؛ اما این روستا مکانی برای اتفاقاتی شیطانی است و مردم روستا هم طلسم شده‌اند.


تریلر Resident Evil 4 Remake

بازی رزیدنت اویل ۴ ریمیک با یک تریلر زیبا معرفی شد. در این تریلر بخش‌هایی از گیم پلی بازی Resident Evil 4 Remake هم نشان داده می‌شود.

در ادامه می‌توانید این تریلر زیبا را مشاهده کنید:


مدل شخصیت اشلی در Resident Evil 4 Remake کیست؟

پس از معرفی این بازی و انتشار تریلر آن، با ظاهر جدید شخصیت «اشلی گراهام» (Ashley Graham) هم آشنا شدیم. اشلی همان دختر گمشده رئیس‌جمهور آمریکا است.

مدل شخصیت اشلی در واقع «الا فریا»‌ (Ella Freya) نام دارد. فریا مدلی ژاپنی است که در اینستاگرام و یوتیوب هم فعالیت می‌کند.


سازنده Resident Evil 4 Remake

وظیفه ساخت نسخه بازسازی رزیدنت اویل ۴ را تیم Development Division 1 به عهده گرفته است. طبق اطلاعات منتشرشده، این بازی از سال ۲۰۱۸ در دست ساخت بوده است. البته که بازی در ابتدا توسط تیم M-Two در حال ساخت بوده، اما روند ساخت پس از مدتی به استودیوی Development Division 1 سپرده شد.

کپکام به این دلیل روند ساخت بازی را به استودیوهای داخلی خودش سپرد تا از کیفیت بازی مطمئن شود. شاید این اتفاق پس از ماجراهایی که برای بازی رزیدنت اویل ۳ ریمیک افتاد، رخ داده باشد. خیلی‌ها به این موضوع اشاره کردند که رزیدنت اویل ۳ ریمیک از بازی اصلی کوتاه‌تر بود و بخش‌های زیادی از بازی اصلی در نسخه ریمیک حذف شده بود. حالا به نظر می‌رسد که کپکام قصد ندارد آن اشتباه را تکرار کند.

بد نیست به این موضوع اشاره کنیم که Development Division 1 دقیقا همان تیمی هستند که بازی رزیدنت اویل ۲ ریمیک را ساخته بودند.


گیم پلی Resident Evil 4 Remake

بازی Resident Evil 4 Remake - اسکرین شات سوم

نسخه اصلی Resident Evil 4 که سال ۲۰۰۵ منتشر شد، نقطه اوج و شروعی مجدد برای این مجموعه محسوب می‌شد. این بازی المان‌های اکشن و ترسناک را به بهترین شکل در کنار هم قرار داده بود.

نسخه ریمیک قطعا مسیری را دنبال می‌کند که رزیدنت اویل ۲ ریمیک و رزیدنت اویل ۳ ریمیک طی کردند: حفظ حس‌وحال نسخه اصلی در کنار گیم‌پلی پیشرفته‌تر.

البته هنوز نمی‌دانیم که این بازی چقدر سریع و اکشن خواهد بود. البته کپکام گفته که یک‌سری از ویژگی‌های گیم‌پلی نسخه اصلی را از نو طراحی و یک‌سری از آن‌ها را حذف کرده است.

تریلر گیم پلی بازی Resident Evil 4 Remake

شرکت کپکام در جریان مراسم Capcom Showcase 2022 که ۲۳ خرداد برگزار شد، بخش کوتاهی از گیم پلی بازی Resident Evil 4 Remake نشان داد. حتی تصاویر جدیدی هم از این بازی منتشر کرد.

در ادامه می‌توانید تریلر گیم پلی بازی Resident Evil 4 Remake‌ را مشاهده کنید:


تصاویر بازی Resident Evil 4 Remake

تصاویر جدیدی را که کپکام در جریان مراسم Capcom Showcase 2022‌ منتشر کرد می‌توانید در ادامه ببینید:


مولتی پلیر Resident Evil 4 Remake

نسخه اصلی رزیدنت اویل ۴ هیچ‌گونه حالت مولتی پلیر یا Co-op نداشت. احتمالا در نسخه ریمیک هم خبری از حالت مولتی پلیر نخواهد بود.


DLCهای Resident Evil 4 Remake

بازی Resident Evil 4 Remake قطعا پس از انتشار پشتیبانی طولانی‌مدتی خواهد داشت. بااین‌حال باید بگوییم که نسخه‌های ریمیک یعنی Resident Evil 2 Remake و Resident Evil 3 Remake تا امروز DLC نداشته‌اند.

اگر قرار باشد که بسته‌های الحاقی یا همان DLC برای رزیدنت اویل ۴ ریمیک عرضه شود، احتمالا شامل سلاح‌های مختلف خواهد بود.


پیش‌ خرید Resident Evil 4 Remake

بازی Resident Evil 4 Remake - اسکرین شات چهارم

هنوز خیلی زود است که درباره پیش خرید رزیدنت اویل ۴ ریمیک صحبت کنیم. احتمالا کپکام چند نسخه مختلف از جمله Deluxe Edition و Collector’s Edition را معرفی می‌کند.

هر زمانی که اطلاعات بیشتری درباره پیش خرید این بازی منتشر شد، این بخش را به‌روزرسانی خواهیم کرد.


مقایسه بازی Resident Evil 4 Remake‌ با نسخه اصلی

اگر می‌خواهید متوجه تغییرات گرافیکی و گیم‌‌پلی نسخه ریمیک با نسخه اصلی سال ۲۰۰۵ شوید، بهتر است ویدئوی زیر را مشاهده کنید.

ویدئویی که در ادامه مشاهده می‌کنید توسط کانال ElAnalistaDeBits در یوتیوب ساخته شده است. این ویدیو به شکل دقیق و موشکافانه‌ای به مقایسه بازی Resident Evil 4 Remake‌ با Resident Evil 4‌ می‌پردازد.


با توجه به این‌که نسخه اصلی RE4 یکی از بهترین بازی‌های زمان خود بود، انتظار داریم که Resident Evil 4 Remake‌ هم یکی از بهترین بازی‌های سال آینده باشد و حتی در لیست بهترین بازی های PS5 هم قرار بگیرد. راستی احتمالا به‌زودی شاهد معرفی رسمی رزیدنت اویل ۹ باشیم.

4.7/5 - (32 امتیاز)

مجید نوردوست

من عاشق ویدئو گیم هستم. از صبح تا شب خبرها رو دنبال می‌کنم و مثل شما منتظر کلی بازی جدیدم. من و فرهنگ تصمیم گرفتیم شما رو با چیزهایی که خیلی حال می‌کنیم، آشنا کنیم. پس بیاین باهم درباره این سرگمی هیجان‌انگیز صحبت کنیم.

نوشته‌های مشابه

‫24 دیدگاه ها

 1. یعنی چی.مگه نگفتن واسه ps4 هم قراره عرضه بشه؟ پس چی شد.. نکنید اینکارو با ما…

  1. اصلاً مناسب نیست
   بازی مناسب جمع خانواده PS4 :
   بازی های Fifa
   و Pes
   Spider man
   Ghost of tsushima فقط یک جای بازی نرو
   سری بازی های مسابقه ای
   Ace Combat 7
   سری های lego
   بازی های شهر سازی
   بازی های Crash
   چند تا بازی ماشینی هم هست
   رد دد 2 هم برای گشت زنی خوبه. ولی مراحل اصلاً

   بازی دیگه نیست. بقیه اش اصلاً مناسب نیست
   یا محتوای زشت و مستهجن داره یا خشونت و وحشی گری خیلی زیاد

 2. سلام چرا این بازی برای ps4 میاد ولی برای xbox one نمیاد این خیلی ظلمه خداییش خیلی ناراحت شدم از این موضوع کپکام هیچوقت همچین کاری نکرده بود

  1. خدا نکشت حجی
   برای ایکس باکس هم اومده
   اول داش جون مطالعه کن بعد نظر بده

   شواهد نشان می دهد به زودی پس از خرید اکتیویژن راک استار و سپس کپکام
   The end sony

 3. تعجب میکنم چطور رزیدنت ۸ با اون گرافیک برای وان و پی ای فور اومد ولی این برای اینا نمیاد . اگه نیاد مجبور میشم سری اس یا ایکس بخرم

 4. داداش شما ک نمیدونی چرا میگی خب من خودم بازیو روی ایکس باکس وانِ اس پلی دادم
  اطلاعاته غلط نده دست مردم
  یاعلی

  1. با سلام. رزیدنت اویل ۴ ریمیک نسخه مخصوص ایکس باکس وان نداره. تنها نسخه پلی استیشن ۴ و پلی اسیتشن ۵ و ایکس باکس سری ایکس و سری اس و کامپیوتر داره

    1. نمی‌دونم چطوری داری Resident Evil 4 Remake 2023 روی ایکس باکس وان اس پلی مکنی! اما ۱۰۰ درصد مطمئنم که این بازی برای ایکس باکس وان منتشر نشده. حرف من رو هم قبول نداری می‌تونی سایت رسمی بازی رو چک کنی. اونجا که اشتباه نمی‌گن. خودشون می‌دونن برای چه پلتفرمی بازی ساختن

 5. سلام نسخه ریمیک رو من هم آسون و استاندارد و تموم کردم قسمت مرسنس باز نشد واسم. البته سی دی دارم جریان چیه داداش ی توضیح میدی ممنون

 6. تایم هم زیر ۸ ساعت تونستم برم استاندارد رو قسمت مرسنس رو خیلی زود تموم کردم سر نسخه قدیمی ک ی گان میده

 7. سلام چرا در نسخه ریمیک با اینکه دوبار بازی تموم کردم هم‌آسون هم استاندارد ولی قسمت مرسنس باز نشد سی دی دارم البته ممنون میشم ی توضیحی بدین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا