باکس آفیس هفته دوم مهر ۱۴۰۱ ؛ لبخند بزن!

فیلم ترسناک جدید کمپانی پارامونت توانست با شروعی طوفانی و با اختلاف زیادی، باکس آفیس هفته دوم مهر ۱۴۰۱ را در چنگش بگیرد. البته بقیه جدول باکس آفیس این هفته چندان چنگی به دل نمی‌زد. با بررسی جدول باکس آفیس سی و نهمین هفته سال ۲۰۲۲ همراه شوید.

مجموع فروش باکس آفیس این هفته ۶۳٫۴ میلیون دلار بود. با این‌که این رقم از اواسط آگوست تا الان، بهترین عملکرد باکس آفیس محسوب می‌شود، ولی هنوز هم فروش کلی فیلم‌ها در شرایط خیلی بدی در مقایسه با دو دهه اخیر قرار دارد. طبق روال هفته‌های گذشته، این هفته هم فقط یک اکران موفق را در سینماهای آمریکا تجربه کردیم. فعلا هم خبری از فیلم‌های بلاک باسترهای پرفروش نیست. به نظر می‌رسد برای این‌که دوباره به دوران طلایی باکس آفیس در زمان قبل از کرونا برگردیم، نیاز به فیلم‌هایی جذاب برای مخاطبین بزرگ‌سال داریم.

به‌هرحال، جدیدترین اثر کمپانی پارامونت یعنی فیلم ترسناک Smile با اکران ۲۲ میلیون دلاری توانست در صدر باکس آفیس هفته دوم مهر ۱۴۰۱ بنشیند. این فیلم که با بودجه ۱۷ میلیون دلاری ساخته شده، بهترین اکران را در دو ماه گذشته و از زمان فیلم Bullet Train تجربه کرد.

پارامونت فیلم ترسناک Smile را در ۳۶۴۵ سینمای آمریکا اکران کرد و توانست در هفته اول اکرانش، درآمدی را مشابه فیلم Black Phone تجربه کند. این فیلم در وب‌سایت Rotten Tomatoes امتیاز ۷۵ درصد و در CinemaScore امتیاز B را کسب کرد که برای یک فیلم ترسناک، امتیاز خوبی محسوب می‌شود. در سینماهای خارج از آمریکا هم، فیلم Smile توانست در هفته اول اکرانش ۱۴٫۵ میلیون دلار فروش داشته باشد تا مجموع فروش جهانی آن به ۳۶٫۵ میلیون دلار برسد.

فیلم Don’t Worry Darling که هفته پیش صدرنشین باکس آفیس بود، در رتبه دوم باکس آفیس هفته دوم مهر ۱۴۰۱ نشت. این فیلم در دومین هفته اکرانش با افت ۶۲ درصدی، فقط ۷٫۳ میلیون دلار فروش داشت. این یعنی مجموع درآمد خانگی این فیلم تا به این لحظه ۳۲٫۸ میلیون دلار بوده است. این درآمد در مقایسه با هزینه ساخت ۳۵ میلیون دلاری آن، رقم قابل قبولی نیست. در سینماهای خارج از آمریکا هم فروش این فیلم ۴۰ درصد افت داشته و مجموع فروش جهانی آن تا به این لحظه ۵۴٫۷ میلیون دلار است.

رتبه سوم باکس آفیس هفته دوم مهر ۱۴۰۱ در اختیار The Woman King قرار دارد که سومین هفته اکرانش را در سینماهای آمریکا تجربه می‌کند. این فیلم با افت ۳۶ درصدی در مقایسه با هفته گذشته، ۷ میلیون دلار دیگر فروش داشت تا مجموع فروش خانگی آن به ۴۶٫۷ میلیون دلار برسد. البته هنوز راه زیادی در پیش دارد تا بتواند هزینه ساخت ۵۰ میلیون دلاری خود را توجیه کند. در سینماهای خارج از آمریکا، اوضاع این فیلم اصلا خوب نیست و در هفته گذشته فقط ۳٫۴ میلیون دلار درآمد داشت. البته هنوز در آلمان و انگلستان اکران نشده است.

اما بزرگ‌ترین شکست باکس آفیس هفته دوم مهر ۱۴۰۱ را کمدی جدید کمپانی یونیورسال یعنی فیلم Bros می‌دانیم. این فیلم باوجود تبلیغات زیاد و امتیازهای عالی در وب‌سایت‌های Rotten Tomatoes و CinemaScore، فقط ۴٫۸ میلیون دلار از ۳۳۵۰ سینما در سراسر آمریکا فروش داشت. چنین درآمدی برای فیلمی با هزینه ساخت ۲۲ میلیون دلاری، یک شکست کامل محسوب می‌شود. البته این روزها، فیلم‌های کمدی بدون ستارگان بزرگ فروش خوبی ندارند؛ حتی اگر تبلیغات زیادی برایشان انجام شده باشد.

باکس آفیس هفته دوم مهر ۱۴۰۱ فیلم Avatar

درنهایت، رتبه پنجم باکس آفیس هفته دوم مهر ۱۴۰۱ به اکران دوباره فیلم Avatar داده شد که دومین هفته اکران مجددش را پشت سر می‌گذارد. این فیلم با فروش ۴٫۷ میلیون دلاری، افت ۵۵ درصدی را در مقایسه با هفته اول اکران مجددش تجربه کرد که منطقی به نظر می‌رسد. اکران مجدد فیلم Avatar تا به امروز ۱۹ میلیون دلار در سینماهای آمریکا و ۵۸ میلیون دلار در سینماهای بین‌المللی فروش داشته است. در نظر داشته باشید که این فیلم، پرفروش‌ترین فیلم تاریخ سینما است و نیازی به فروش بیشتری ندارد. قسمت دوم این فیلم هم که Avatar: The Way of Water نام دارد، در دی‌ماه پس از ۱۳ سال اکران می‌شود.


لیست پرفروش‌ترین فیلم‌های هفته را می‌توانید در صفحه باکس آفیس ببینید.

5/5 - (2 امتیاز)
منبع
BoxOfficeMojo

فرهنگ حشمتی

از زمانی که یاد گرفتم بنویسم، همیشه در مورد بازی و تکنولوژی می‌نوشتم؛ از دفترچه رمز برای بازی‌های سگا شروع کردم تا الان که با مجید اومدیم تا بهترین سایت رو برای گیمرها راه بندازیم.

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا