کنترلر دوال سنس اج برای پلی استیشن ۵ معرفی شد

سونی از کنترلر دوال سنس اج (DualSense Edge) برای پلی استیشن ۵ رونمایی کرد. این کنترلر از ویژگی‌های شخصی‌سازی زیادی بهره می‌برد و از این نظر به کنترلر Elite ایکس باکس شباهت دارد.

کنترلر دوال سنس اج و امکانات شخصی‌سازی

دو دکمه در پشت کنترلر دوال سنس اج دیده می‌شود که Function نام دارد. همچنین جوی‌استیک‌ها و دکمه‌های تریگر هم بهبود پیدا کرده‌اند و طراحی پورت USB هم تغییراتی کرده است.

نمای پشت کنترلر دوال سنس اج سونی

دکمه‌های پشتی این کنترلر که شامل LB و RB می‌شود به یکسری عملکرد‌های بیشتر مجهز شده‌اند که کاربران می‌توانند آن‌ها را به‌دلخواه خودشان برنامه‌ریزی کنند.

جوی‌استیک‌های جدیدی که برای کنترلر دوال سنس اج طراحی شده‌اند از ویژگی تغییر ارتفاع بهره می‌برند. می‌توانید آن‌ها را در حالت استاندارد قرار دهید، یا می‌توانید آنها را بلندتر کنید و حتی می‌توانید آن‌ها را کوتاه کنید. همچنین کل ماژول جوی‌استیک را می‌توانید از جایش خارج کنید. پس هر زمان که جوی‌استیک‌ها آسیب دید، می‌توانید آن‌ها به‌راحتی را تعویض کنید.

نمای جلوی کنترلر دوال سنس اج سونی

همچنین این امکان برای کنترلر دوال سنس اج در نظر گرفته شده که بتوانید حساسیت حرکت آن را تغییر دهید. می‌توانید پروفایل‌های مختلفی برای کنترلر درست کنید تا هر کاربر تنظیمات خودش را در اختیار داشته باشد.

دکمه‌های تریگر در نظر گرفته‌شده برای این کنترلر امکان تنظیمات بیشتری دارند. می‌توانید سرعت و محل عملکرد آن‌ها را تغییر دهید. سوییچ‌هایی در پشت کنترلر قرار گرفته‌اند که برای این موضوع به‌کار می‌روند.

پورت USB این کنترلر به قفلی مجهز شده تا کابل USB تصادفا از آن خارج نشود.

نمای کناری کنترلر دوال سنس اج سونی

همه ویژگی‌هایی که برای دوال سنس معمولی در نظر گرفته شده بود، روی دوال سنس اج هم وجود دارد. دوال سنس اج هم از Haptic Feedback بهره می‌برد و Adaptive Triger هم دارد. برای این کنترلر از میکروفن داخلی استفاده شده و به حسگرهای حرکتی هم مجهز شده است.

به همراه کنترلر دوال سنس اج یکسری دکمه‌ اضافی و کابل USB نوع C شخصی‌سازی‌شده هم عرضه می‌شود. این کنترلر حتی یک کیس مخصوص هم برای نگه‌داری دارد.

زمان عرضه این کنترلر هنوز مشخص نشده و سونی اعلام کرده که در طول ماه‌های آینده قیمت و زمان عرضه را اعلام خواهد کرد.

تریلر معرفی کنترلر دوال سنس اج

برای آشنایی بیشتر با این کنترلر می‌توانید تریلر معرفی آن را ببینید:

سونی چند وقت پیش آمار فروش پلی استیشن ۵ را هم اعلام کرد.

5/5 - (2 امتیاز)
منبع
PlayStation

مجید نوردوست

من عاشق ویدئو گیم هستم. از صبح تا شب خبرها رو دنبال می‌کنم و مثل شما منتظر کلی بازی جدیدم. من و فرهنگ تصمیم گرفتیم شما رو با چیزهایی که خیلی حال می‌کنیم، آشنا کنیم. پس بیاین باهم درباره این سرگمی هیجان‌انگیز صحبت کنیم.

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا