همه چیز درباره ویچر ۴ ؛ The Witcher 4 ادامه حماسه (به‌روزرسانی ۱۲ آذر)

می‌دانیم که بازی ویچر ۴ در دست ساخت است. استودیوی CD Projekt Red پس از ساخت بازی Cyberpunk 2077 و DLC این بازی که Phantom Liberty نام داشت به شکل جدی‌تری روند ساخت بازی The Witcher 4 را دنبال می‌کند.

ویچر ۴ ؛ حماسه ادامه دارد

درحالی‌که هنوز نام نهایی بازی The Witcher 4 اعلام نشده، گفته شده که ویچر ۴ اولین نسخه از یک حماسه طولانی‌تر خواهد بود. در واقع بازی ویچر ۴ یک سه‌گانه جدید را شروع می‌کند. پس می‌دانیم که پس از بازی ویچر ۴ باید منتظر ویچر ۵ و ویچر ۶ هم باشیم.

در حال حاضر ۸ سال از عرضه بازی The Witcher 3 می‌گذرد و این موضوع یک سه‌گانه جدید از دنیای ویچر در حال ساخت است، همه را هیجان‌زده کرده است.

استودیوی CDPR در ویدیویی اعلام کرد که بخش زیادی از سازندگانی که در استودیوی حضور دارند، روی بازی ویچر ۴ کار می‌کنند. Piotr Nielubowicz که در سمت CFO این استودیوی فعالت می‌کند در این ویدیو می‌گوید:

«بخش زیادی از تیم CDPR‌روی بازی The Witcher 4: Polaris کار می‌کنند. این بازی اولین قسمت از سه‌گانه جدید ویچر خواهد بود. در حال حاضر ۳۳۰ نفر روی این بازی کار می‌کنند و تا سال آینده این تعداد به ۴۰۰ نفر می‌رسد.»

تکنولوژی‌های جدید در ساخت ویچر ۴

موضوع دیگری که سازندگان آن را تائید کرده‌اند این است که ویچر ۴ با استفاده از Unreal Engine 5  ساخته می‌شود.

بازی The Witcher 4: Polaris

استودیوی CDPR در مهرماه سال ۲۰۲۲ اعلام کرد که پروژه The Witcher 4: Polaris را شروع کرده است. در آن زمان اعلام شد که بازی در مرحله پیش‌تولید قرار دارد. همچنین مشخص شد که پس از بازی The Witcher 4: Polaris دو بازی دیگر از دنیای ویچر هم ساخته خواهند شد.

بازی ویچر ۴

بازی The Witcher 4: Polaris با موتور آنریل انچین ۵ ساخته می‌شود و استودیوی CDPR دیگر از موتور RED engine استفاده نمی‌کند. موتور RED engine برای ساخت بازی‌های The Witcher 2 و The Witcher 3 و Cyberpunk 2077 مورد استفاده قرار گرفته بود.

بازی ویچر ۴ کی میاد؟

یکی از سرمایه‌گذاران استودیوی CDPR در گفت‌وگو با سایت IGN اعلام کرد که تا زمان عرضه The Witcher 4: Polaris نزدیک به سه سال باقی مانده است. این استودیوی بازی‌سازی برای ساخت ویچر ۴ به زمان بیشتری نیاز دارد؛ چراکه این بازی با تکنولوژی‌های جدید آنریل انجین ۵ ساخته می‌شود. سازندگان بازی اعلام کرده‌اند که بازی ویچر ۴ تا قبل از سال ۲۰۲۵ راهی بازار نمی‌شود. 

استفاده از Unreal Engine 5 در ساخت The Witcher 4

همان‌طور که گفتیم بازی ویچر ۴ با آنریل انجین ۵ ساخته می‌شود. استودیوی CDPR همکاری چندساله‌ای را با Epic Games شروع کرده تا بتواند از آنریل انجین ۵ در ساخت بازی‌های جدید خودش استفاده کند. البته این همکاری تنها به استفاده از UE 5 منحصر نمی‌شود و CDPR از نسخه‌های بعدی این موتور بازی‌سازی هم استفاده می‌کند.

بازی ویچر ۴

سازندگان ویچر ۴ می‌گویند که آنریل انجین ۵ ابزارهای فوق‌العاده‌ای را در اختیار آنها قرار می‌دهد و این ابزارها باعث می‌شوند که سازندگان بتوانند راه‌های جدیدی برای توسعه بازی در اختیار داشته باشند.

داستان ویچر ۴

در حال حاضر اطلاعات زیادی به‌جز یک تیزر کوتاه ویچر ۴ منتشر نشده است. تیزری که در آن یک مدال گربه مانند نشان داده شد. حتما می‌دانید که مدالی که گرالت آن را به همراه داشت، شبیه به گرگ بود. این موضوع نشان می‌دهد که ویچر ۴ احتمالا داستان گرالت را ادامه نمی‌دهد. یک حماسه جدید روایت می‌شود که احتمالا قهرمان جدیدی هم خواهد داشت.

به تازگی سباستین کلمب کارگردان بازی ویچر ۴ در مصاحبه‌ای اعلام کرد که گرالت در ویچر ۴ حضور دارد؛ اما شاید قهرمان اصلی بازی نباشد.

او در این مصاحبه گفت که ویچر ۴ زمان مناسبی است که بازیکنان جدیدی به این مجموعه بازی‌ها اضافه شوند. حماسه جدید ویچر قصد دارد مخاطب‌های جدیدی پیدا کند. با این حال سازندگان بازی طرفداران قبلی این مجموعه را فراموش نکرده‌اند و باید کاری کنند که بازیکنان قبلی هم این حماسه را تجربه کنند. به همین دلیل گرالت در ویچر ۴ حضور دارد و ماجراهای جدیدی را دنبال می‌کند.

تصویر مدالی که منتشرشده مربوط به مدرسه Lynx می‌شود. احتمالا داستان ویچر ۴ هم درباره این مدرسه خواهد بود. خیلی‌ها می‌گویند که Ciri در این بازی نقش پررنگی ایفا می‌کند. حتی به نظر می‌رسد که ماجراهای بازی بعد از Battle of Kaer Morhen اتفاق می‌افتد. این شایعه شنیده می‌شود که سیری یک مدرسه جادوگری مخصوص خودش با نام Lynx راه‌اندازی کرده باشد.

بد نیست به این موضوع هم اشاره کنیم که نسخه ریمیک بازی The Witcher هم در حال ساخت است.

5/5 - (4 امتیاز)

مجید نوردوست

من عاشق ویدئو گیم هستم. از صبح تا شب خبرها رو دنبال می‌کنم و مثل شما منتظر کلی بازی جدیدم. من و فرهنگ تصمیم گرفتیم شما رو با چیزهایی که خیلی حال می‌کنیم، آشنا کنیم. پس بیاین باهم درباره این سرگمی هیجان‌انگیز صحبت کنیم.

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا