همه چیز درباره Toy Story 5؛ داستان اسباب بازی ۵ چه خوابی برای ما دیده؟

در فوریه سال ۲۰۲۳ بود که «باب ایگر» مدیرعامل شرکت دیزنی، به این موضوع اشاره کرد که پیسکار در حال ساخت داستان اسباب بازی ۵ است. درحالی‌که همه فکر می‌کردیم که داستان اسباب بازی ۴ پایان ماجراهای وودی و باز بود و این دو اسباب بازی مسیرها جداگانه‌ای را دنبال کردند، باید منتظر ادامه این ماجراجویی باشیم.

باب ایگر مدیر عامل دیزنی
«باب ایگر» مدیر عامل کمپانی دیزنی

انیمیشن داستان اسباب بازی برای اولین بار در سال ۱۹۹۵ راهی سینما شد. اولین فیلم سینمایی دنیا که CGI بود. از آن زمان به بعد این مجموعه فیلم‌ها ۳ میلیارد دلار فروش داشتند. البته که توی استوری ۴ به‌تنهایی ۱٫۰۷ میلیارد دلار فروش داشت. فروش بالای این مجموعه باعث شده که شاهد ساخت Toy Story 5 باشیم.

داستان اسباب بازی ۵ کی میاد؟

فاصله پخش قسمت‌های مختلف این سری انیمیشن زیاد است. چهار سال بین قسمت اول و دوم داستان اسباب بازی فاصله بود. قسمت سوم ۱۰ سال بعد در سال ۲۰۱۰ اکران شد و قسمت چهارم هم در سال ۲۰۱۹ به نمایش درآمد. حالا بعید نیست که داستان اسباب بازی ۵ بین سال ۲۰۲۶ تا ۲۰۲۸ اکران شود.

دیزنی رسما اعلام کرد که داستان اسباب بازی ۵ د سال ۲۰۲۶ اکران می‌شود.

قسمت از داستان اسباب بازی ۴

بازیگران Toy Story 5

کمی بعد از این موضوع که مدیرعامل دیزنی اعلام کرد که انیمیشن Toy Story 5 در حال ساخت است، «تیم الن» صداپیشه شخصیت باز تائید کرد که در داستان اسباب بازی ۵ حضور دارد. تیم الن در ماه می سال ۲۰۲۳ در گفت‌وگو با The Daily Mail اعلام کرد که ساخت توی استوری ۵ قبل از اینکه مدیرعامل دیزنی به آن اشاره کند، شروع شده بود.

تیم الن صدا پیشه باز
«تیم الن» صداپیشه شخصیت باز

«تام هنکس» هم که در چهار قسمت گذشته صداپیشه شخصیت وودی بود درباره توی استوری ۵ چیزی نگفت و حتی نگفت که آیا در این انیمیشن حضور دارد یا خیر.

البته باید بگوییم که هنوز لیست رسمی صداپیشه‌ها و هنرپیشه‌هایی که در این انیمیشن حضور خواهند داشت، مشخص نیست.

داستان توی استوری ۵ چیست؟

با توجه به اتفاقاتی که در داستان اسباب بازی ۴ رخ داد، این احتمال وجود دارد که داستان انیمیشن داستان اسباب بازی ۵ به دو قسمت تقسیم شود. هر قسمت به داستان گروهی از اسباب بازی‌ها اشاره می‌کند. این احتمال وجود دارد که نیمه اول فیلم به داستان باز، جسی، رکس، فورکی و بانی اشاره کند. قسمت دوم هم ماجراهای وودی، بو، داکی و سایر اسباب‌بازی‌ها را روایت خواهد کرد.

تام هنکس صدا پیشه وودی
«تام هنکس» صداپیشه شخصیت وودی

این احتمال هم وجود دارد که در داستان اسباب بازی ۵ شاهد بازگشت اندی باشیم که از دانشگاه فارغ‌التحصیل باشد. اما شخصیت منفی داستان اسباب بازی ۵ چه کسی خواهد بود؟ هنوز درباره این موضوع اطلاعاتی نداریم.

تا این لحظه اطلاعات بیشتری درباره انیمیشن Toy Story 5 منتشر نشده است. اما می‌دانیم که این انیمیشن در حال ساخت است و خیلی‌ها هم منتظر دیدن آن هستند. هر لحظه که اطلاعات بیشتری از داستان اسباب بازی ۵ منتشر شود، این مطلب به‌روزرسانی خواهد شد.


اگر از علاقه‌مندان به سینما هستید و فیلم‌های دنیای سینمایی مارول را هم دنبال می‌کنید، بد نیست مطلبی را که درباره فیلم انتقام جویان ۵ آماده کرده‌ایم مطالعه کنید.

5/5 - (4 امتیاز)

مجید نوردوست

من عاشق ویدئو گیم هستم. از صبح تا شب خبرها رو دنبال می‌کنم و مثل شما منتظر کلی بازی جدیدم. من و فرهنگ تصمیم گرفتیم شما رو با چیزهایی که خیلی حال می‌کنیم، آشنا کنیم. پس بیاین باهم درباره این سرگمی هیجان‌انگیز صحبت کنیم.

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا