باکس آفیس هفته اول آذر ۱۴۰۱ ؛ واکاندا تا ابد، دوباره!

قسمت دوم فیلم Black Panther که ۱۰ روز پیش اکران شد، توانست رکوردهای زیادی را بشکند؛ اما هفته پیش که دومین هفته اکران این فیلم بود، اعداد و ارقام به حالت طبیعی برگشتند و دیگر خبری از فروش چند صد میلیون دلاری نبود. بررسی باکس آفیس هفته اول آذر ۱۴۰۱ را در مج‌هنگ بخوانید.

فیلم Black Panther: Wakanda Forever به‌عنوان یکی از مورد انتظارترین فیلم‌های سال ۲۰۲۲، کمتر از دو هفته پیش اکران شد و در همان روز اول، ۱۸۱ میلیون دلار فروش داشت؛ اما هفته پیش که دومین هفته اکران این فیلم محسوب می‌شد، شاهد افت ۶۳ درصدی بودیم و فروش این فیلم به ۶۷٫۳ کاهش پیدا کرد. البته همین رقم هم باعث شد تا قسمت دوم «پلنگ سیاه» دوباره بتواند در صدر جدول باکس آفیس بنشیند.

با چنین افت زیادی، Black Panther: Wakanda Forever قطعا نمی‌تواند به درآمد نجومی قسمت اول دست پیدا کند. به هر صورت، این فیلم تا به امروز توانسته ۲۸۸ میلیون دلار در سینماهای آمریکا و ۵۴۶ میلیون دلار در سراسر جهان فروش داشته باشد که آن را به سومین فیلم پرفروش سال، بعد از قسمت دوم Doctor Strange و Top Gun Maverick تبدیل می‌کند. با توجه به این‌که جشن شکرگزاری به‌زودی در آمریکا برگزار می‌شود، انتظار داریم که بتواند از دکتر استرینج هم عبور کرده و به دومین فیلم پرفروش سال ۲۰۲۲ تبدیل شود.

باکس آفیس هفته اول آذر ۱۴۰۱ - فیلم Wakanda Forever
Winston Duke در فیلم Black Panther: Wakanda Forever

اما رتبه دوم باکس آفیس هفته اول آذر ۱۴۰۱ در اختیار فیلم جدید The Menu قرار دارد که هفته پیش در ۳۲۱۱ سینما اکران شد. این فیلم در اولین اکرانش توانست ۹ میلیون دلار در سینماهای آمریکا فروش داشته باشد که البته در برابر هزینه ساخت ۳۰ میلیون دلاری آن، چنگی به دل نمی‌زند. مجموع فروش جهانی این فیلم هم ۱۵٫۲ میلیون دلار است و توانست امتیاز ۹۰ درصد را از وب‌سایت Rotten Tomatoes کسب کند.

اما مورد عجیب در باکس آفیس هفته اول آذر ۱۴۰۱ را می‌توانیم قسمت اول و دوم از فصل سوم سریال The Chosen بدانیم. این دو قسمت به جای پخش در تلویزیون خانگی، در ۲۰۱۲ سینما اکران شد و توانست ۸٫۲ میلیون دلار فروش داشته باشد.

فیلم ابرقهرمانی Black Adam که پنجمین هفته اکرانش را پشت سر گذاشت، توانست ۴٫۵ میلیون دلار دیگر درآمد داشته تا مجموع فروش آن در سینماهای آمریکا به ۱۵۷ میلیون دلار برسد. فروش جهانی این فیلم هم ۳۶۶ میلیون دلار است. با این‌که این اعداد، جذاب به نظر می‌رسد، اما اگر آن‌ها را کنار هزینه ساخت ۲۰۰ میلیون دلاری این فیلم قرار دهید، نمی‌توانیم بلک آدام رو فیلم موفقی بدانیم. به هر صورت، رتبه چهارم باکس آفیس هفته اول آذر ۱۴۰۱ در اختیار جدیدترین فیلم Dwayne Johnson قرار گرفت.

بررسی باکس آفیس هفته اول آذر ۱۴۰۱ را با رتبه پنجم هفته گذشته یعنی کمدی درام Ticket to Paradise جمع‌بندی می‌کنیم. این فیلم هم که مثل بلک آدام، پنجمین هفته اکرانش را تجربه می‌کند، توانست ۳٫۲ میلیون دلار دیگر در سینماهای آمریکا فروش داشته باشد تا مجموع فروش داخلی آن به ۶۱٫۶ میلیون دلار برسد. در سرتاسر جهان هم این فیلم تا به امروز ۱۵۹ میلیون دلار فروش داشته که برای فیلمی کم‌هزینه با بودجه ساخت ۶۰ میلیون دلاری، موفقیت بزرگی محسوب می‌شود.


لیست پرفروش‌ترین فیلم‌های هفته را می‌توانید در صفحه باکس آفیس ببینید.

4.5/5 - (4 امتیاز)
منبع
BoxOfficeMojo

فرهنگ حشمتی

از زمانی که یاد گرفتم بنویسم، همیشه در مورد بازی و تکنولوژی می‌نوشتم؛ از دفترچه رمز برای بازی‌های سگا شروع کردم تا الان که با مجید اومدیم تا بهترین سایت رو برای گیمرها راه بندازیم.

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا