باکس آفیس هفته اول بهمن ۱۴۰۱ ؛ آواتار بر فراز هفت دریا

در هفته گذشته، قسمت دوم آواتار همچنان فروش بدون رقیب خود را ادامه داد؛ ولی انیمیشن Puss In Boots: The Last Wish با پشت سر گذاشتن فیلم ترسناک مگان، به رتبه دوم باکس آفیس سعود کرد. بررسی باکس آفیس هفته اول بهمن ۱۴۰۱ را در مج‌هنگ بخوانید.

جیمز کامرون برای هفتمین هفته متوالی پادشاه سینماهای دنیا شد!۱۳-۱۴ سال پیش و زمانی که اولین قسمت از فیلم آواتار روی پرده‌های سینما رفت، ۷ هفته متوالی و با مجموع فروش ۵۹۵ میلیون دلار، رتبه اول پرفروش‌ترین فیلم سینماهای آمریکا را به خودش اختصاص داد. حالا، قسمت دوم آواتار با نام Avatar: The Way of Water هم توانست هفتمین هفته اکرانش را هم پشت سر گذاشته و رتبه اول باکس آفیس هفته اول بهمن ۱۴۰۱ را به خانه ببرد.

قسمت دوم آواتار حتی رکورد قسمت اول را هم شکست و پس از ۷ هفته اکران توانست ۶۲۰ میلیون دلار در سینماهای آمریکا فروش داشته باشد. این رقم، Avatar: The Way of Water را به دهمین فیلم پرفروش در تاریخ سینماهای آمریکا تبدیل کرد. یعنی حتی از فیلم محبوب Star Wars: The Last Jedi هم فروش بیشتری داشته و رقم خیلی کمی تا پشت سر گذاشتن رتبه نهم، یعنی The Avengers فاصله دارد. حتی به نظر می‌رسد مدت زیادی طول نکشد تا رتبه هشتم، یعنی Jurassic World را هم پشت سر بگذارد.

باکس آفیس هفته اول بهمن ۱۴۰۱ - فیلم Avatar: The Way of Water
صحنه‌ای از فیلم Avatar: The Way of Water

از نظر فروش جهانی هم، قسمت دوم آواتار در هفته گذشته توانست با رسیدن به مجموع فروش ۲٫۱۱۷ میلیارد دلار و با پشت سر گذاشتن Avengers: Infinity War و The Force Awakens به چهارمین فیلم پرفروش تاریخ سینما تبدیل شود. با چنین دستاوردی، از چهار فیلم پرفروش تاریخ سینما، سه‌تای آن‌ها یعنی تایتانیک، قسمت اول آواتار و قسمت دوم آواتار در کارنامه جیمز کامرون قرار دارد.

اما انیمیشن Puss In Boots: The Last Wish که دنباله فرعی انیمیشن محبوب Shrek محسوب می‌شود، فقط ۱۰ درصد در ششمین هفته اکرانش افت داشت و توانست با فروش ۱۰٫۶ میلیون دلار، در رتبه دوم باکس آفیس هفته اول بهمن ۱۴۰۱ قرار بگیرد. با چنین فروشی، مجموع فروش این انیمیشن در سینماهای آمریکا به ۱۴۰ میلیون دلار رسید. کل فروش جهانی Puss In Boots: The Last Wish هم از مرز ۳۰۰ میلیون دلار عبور کرد.

فیلم A Man Called Otto با هنرپیشگی تام هنکس با افت ۲۸ درصدی در مقایسه با هفته گذشته و فروش ۶٫۲ میلیون دلاری در سینماهای آمریکا توانست رتبه سوم باکس آفیس هفته اول بهمن ۱۴۰۱ را کسب کند. با این فروش، کل فروش داخلی این فیلم به ۴۵ میلیون دلار رسید و بعید نیست که بتواند در هفته‌های آینده به مجموع ۶۰ میلیون دلاری برسد.

باکس آفیس هفته اول بهمن ۱۴۰۱ - فیلم A Man Called Otto
صحنه‌ای از فیلم A Man Called Otto

اما فیلم ترسناک و تحسین‌شده M3GAN با دو پله افت، به رتبه چهارم باکس آفیس هفته اول بهمن ۱۴۰۱ رسید. این فیلم که با هزینه اندک ۱۲ میلیون دلاری ساخته شده بود، با ۶ میلیون فروش دیگر در سینماهای آمریکا، فروش خانگی خود را به ۸۲ میلیون دلار رساند. با استقبال زیادی که از این فیلم شده، انتظار داریم که بتواند به فروش خانگی ۹۵ میلیون دلاری هم دست پیدا کند. در نظر داشته باشید که نقد فیلم مگان به تازگی در مج‌هنگ منتشر شده است.

در نهایت فیلم هندی و اکشن Pathaan که کمتر از دو هفته پیش در ۶۹۵ سینمای آمریکا اکران شد، توانست در هفته گذشته ۵٫۹ میلیون دلار و مجموعا ۸ میلیون دلار در آمریکا درآمد داشته و رتبه پنجم باکس آفیس هفته اول بهمن ۱۴۰۱ را به خودش اختصاص دهد.

اما نکته مهم این‌که هفته آینده، فیلم ترسناک و مورد انتظار Knock at the Cabin با کارگردانی ام. نایت شامالان و هنرپیشگی دیو باتیستا اکران خواهد شد که انتظار می‌رود بتواند بالاخره تخت پادشاهی را از قسمت دوم آواتار بگیرد.


لیست پرفروش‌ترین فیلم‌های هفته را می‌توانید در صفحه باکس آفیس ببینید. این لیست هر هفته به‌روزرسانی می‌شود.

4.5/5 - (2 امتیاز)
منبع
Rotten TomatoesVariety

فرهنگ حشمتی

از زمانی که یاد گرفتم بنویسم، همیشه در مورد بازی و تکنولوژی می‌نوشتم؛ از دفترچه رمز برای بازی‌های سگا شروع کردم تا الان که با مجید اومدیم تا بهترین سایت رو برای گیمرها راه بندازیم.

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا