باکس آفیس هفته چهارم اسفند ۱۴۰۱؛ بهترین اکران سری جیغ

جدیدترین قسمت از سری فیلم‌های ترسناک «جیغ» که یکی از پرطرفدارترین آثار «وس کریون» و محبوب‌ترین سری‌های ژانر وحشت محسوب می‌شود، توانست رتبه اول جدول باکس آفیس هفته چهارم اسفند ۱۴۰۱ را تصاحب کند. Creed III هم با چنگ و دندان رتبه دوم را نگه داشت. با بررسی باکس آفیس هفته همراه ما باشید.

ژانر ترسناک امسال دست از سر باکس آفیس برنمی‌دارد! قاتل سریالی مجموعه فیلم‌های «جیغ» (Scream) که بارها از بین رفته، دوباره برگشته تا قسمت ششم جیغ هم ساخته شود. نکته جالب این‌که که بعد از ۶ قسمت، هنوز هم از محبوبیت این سری کم نشده است.

در حقیقت نه‌تنها از محبوبیت این سری کم نشده، بلکه آن‌قدر طرفداران آن زیاده شده که فیلم Scream VI توانست رکورد اکران این سری بشکند و در صدر باکس آفیس هفته چهارم اسفند ۱۴۰۱ قرار بگیرد. جیغ ۶ توانست با اکران ۴۴٫۵ میلیون دلاری در سینماهای آمریکا، رکورد ۳۴٫۷ میلیون دلاری جیغ ۳ را هم پشت سر بگذارد. جالب است بدانید که اکران جیغ ۱ فقط ۶٫۳ میلیون دلار فروش داشت.

باکس آفیس هفته چهارم اسفند ۱۴۰۱ - فیلم Scream VI

این فیلم در سینماهای خارج از آمریکا هم با استقبال کم‌وبیش خوبی مواجه شد و توانست ۲۲٫۶ میلیون دلار فروش داشته باشد تا مجموع فروش جهانی آن در اولین هفته اکرانش به ۶۷٫۱ میلیون دلار برسد.

دو هفته پیش، فیلم اکشن Creed III روی پرده‌های سینما رفت که هفته اولش را با فروش داخلی ۵۸٫۳ میلیون دلار به‌پایان رساند و در صدر جدول باکس آفیس قرار گرفت. اما این هفته نتوانست حریف جیغ شود و با افت ۵۳ درصدی و فروش ۲۷٫۱ میلیون دلار در رتبه دوم باکس آفیس هفته چهارم اسفند ۱۴۰۱ قرار گرفت.

باکس آفیس هفته چهارم اسفند ۱۴۰۱ - فیلم Creed III
مایکل بی. جردن در فیلم Creed III

در مقایسه با دو قسمت قبلی فیلم‌های Creed، قسمت سوم افت بیشتری در هفته دومش داشت. در سینماهای خارج از آمریکا هم، قسمت سوم Creed توانست ۳۶٫۲ میلیون دلار دیگر فروش داشته باشد تا کل فروش جهانی آن به ۱۷۹٫۴ میلیون دلار برسد.

اما طرفداران فیلم‌های علمی و تخیلی، به‌خصوص دایناسورها برای این‌که به ۶۵ میلیون سال قبل بروند و زندگی در دنیای دایناسورها را تجربه کنند، می‌توانند فیلم 65 با بازی آدام درایور را تماشا کنند. این فیلم که البته چندان نظر مثبت منتقدان را جلب نکرد، در اولین هفته اکرانش با فروش ۱۲٫۳ میلیون دلاری در رتبه سوم باکس آفیس هفته چهارم اسفند ۱۴۰۱ قرار گرفت.

در سینماهای بین‌المللی هم، این فیلم فقط ۸٫۵ میلیون دلار فروش داشت تا هفته اول اکرانش را با فروش جهانی ۱۹٫۵ میلیون دلار به‌پایان برساند.

فیلم 65 در وب‌سایت Rotten Tomatoes امتیاز ۳۸ را کسب کرده و هزینه ساختش هم ۴۵ میلیون دلار بوده است؛ بنابراین از همه نظر یک شکت برای کمپانی سازنده، یعنی سونی، محسوب می‌شود.

در ادامه می‌توانید تریلر فیلم 65 را ببینید:

اما فیلم ابرقهرمانی Ant-Man and The Wasp: Quantumania که چهارمین هفته اکرانش را پشت سر گذاشت با ۴۵ درصد افت فروش در مقایسه با هفته سوم، به فروش ۷ میلیون دلاری در سینماهای آمریکا رسید که آن را در رتبه چهارم باکس آفیس هفته چهارم اسفند ۱۴۰۱ قرار می‌دهد.

با این فروش، کل فروش مرد مورچه‌ای در سینماهای آمریکا ۱۹۷٫۷ میلیون دلار است که با استانداردهای کمپانی مارول، رقم کمی محسوب می‌شود. در حقیقت در بین ۳۱ فیلم کمپانی مارول، این فیلم از نظر فروش در هفته چهارم در رتبه ۲۹ام قرار می‌گیرد. فقط فیلم‌های Black Widow و The Incredible Hulk عملکرد ضعیف‌تری از Ant-Man 3 داشته‌اند.

باکس آفیس هفته چهارم اسفند ۱۴۰۱ - فیلم Ant-Man and The Wasp: Quantumani

کل فروش جهانی این فیلم تا به امروز ۴۴۷٫۶ میلیون دلار و بعد از آمریکا، بیشترین فروش این فیلم در کشور چین بوده است.

اما جمع‌بندی باکس آفیس هفته چهارم اسفند ۱۴۰۱ را با فیلم عجیب و در عین حال پرطرفدار Cocaine Bear انجام می‌دهیم. این فیلم کمدی-دلهره‌آور که سومین هفته اکرانش را هم پشت سر گذاشت، با فروش ۶٫۲ میلیون دلاری در سینماهای آمریکا توانست به مجموع فروش ۵۱٫۶ میلیون دلار در این کشور برسد.

باکس آفیس هفته چهارم اسفند ۱۴۰۱ - فیلم Cocaine Bear

در سینماهای خارج از آمریکا هم مجموع فروش Cocaine Bear به ۱۴ میلیون دلار رسید که کل فروش آن ۶۵٫۶ میلیون دلار شود. بد نیست بدانید که این فیلم با بودجه‌ای حدود ۳۰ تا ۳۵ میلیون دلار ساخته شده و امتیاز آن در وب‌سایت Rotten Tomatoes از ۲۷۲ نقد، ۶۸ درصد است.

درنهایت، بد نیست به این موضوع اشاره کنیم که این هفته فیلم ابرقهرمانی Shazam! Fury of the Gods اکران می‌شود که قطعا در رتبه اول این لیست قرار خواهد گرفت.


لیست پرفروش‌ترین فیلم‌های هفته را می‌توانید در صفحه باکس آفیس ببینید. این لیست هر هفته به‌روزرسانی می‌شود.

4.7/5 - (4 امتیاز)
منبع
RottenTomatoesBoxOfficePro

فرهنگ حشمتی

از زمانی که یاد گرفتم بنویسم، همیشه در مورد بازی و تکنولوژی می‌نوشتم؛ از دفترچه رمز برای بازی‌های سگا شروع کردم تا الان که با مجید اومدیم تا بهترین سایت رو برای گیمرها راه بندازیم.

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا