باکس آفیس هفته اول اردیبهشت ۱۴۰۲؛ کلبه وحشت حریف سوپر ماریو نشد

در هفته‌ی منتهی به اول ماه می، انیمیشن برادران سوپر ماریو با شکست فیلم‌های محبوبی مثل Evil Dead Rise و John Wick 4 نه‌تنها در صدر باکس آفیس هفته اول اردیبهشت ۱۴۰۲ قرار گرفت، بلکه توانست از فروش یک میلیارد دلاری هم عبور کند. بررسی جدول باکس آفیس هفته گذشته را در مج‌هنگ بخوانید.

یک میلیارد دلار؛ این دقیقا جایی است که انیمیشن The Super Mario Bros. Movie از نظر فروش جهانی قرار گرفت. با توجه به فروش باورنکردنی این انیمیشن، کاملا انتظار این را داشتیم که به‌زودی در این جایگاه بنشیند. این انیمیشن پنجاه‌ودومین عضو «میلیارد دلاری‌ها» در تاریخ سینمای جهان محسوب می‌شود و البته چهارمین عضو پس از شروع بیماری کرونا.

باکس آفیس هفته اول اردیبهشت ۱۴۰۲ - انیمیشن The Super Mario Bros. Movie

این فیلم در چهارمین هفته اکرانش توانست ۴۰٫۸ میلیون دلار در سینماهای آمریکا فروش داشته باشد تا کل فروش داخلی آن در سینماهای آمریکا به ۴۹۰ میلیون دلار برسد. اگر بخواهیم «فروش هفته چهارم» را یک معیار در نظر بگیریم، سوپر ماریو با اختلاف زیادی بهترین انیمیشن تاریخ سینما به‌حساب می‌آید؛ چراکه رتبه دوم فروش هفته چهارم در اختیار Incredibles 2 با ۲۲ میلیون دلار قرار می‌گیرد. اگر سوپر ماریو همین روند را ادامه دهد، می‌تواند به فروش داخلی ۶۰۰ میلیون دلاری برسد که بعید است در ماه‌های آینده هیچ فیلمی بتواند به چنین رقمی دست پیدا کند.

اما نزدیک به دو هفته پیش، فیلم ترسناک و مورد انتظار Evil Dead Rise روی پرده‌های سینما رفت. این فیلم در حقیقت قسمت پنجم از سری Evil Dead به‌حساب می‌آید که در ایران با نام «کلیه وحشت» شناخته می‌شد. اولین قسمت از Evil Dead سال ۱۹۸۱ با هنرپیشگی بروس کمبل روی پرده سینما رفت که به سرعت به یکی از پرطرفداران فیلم‌های ترسناک تاریخ سینما تبدیل شد.

باکس آفیس هفته اول اردیبهشت ۱۴۰۲ - فیلم Evil Dead Rise

فیلم Evil Dead Rise در دومین هفته اکرانش توانست ۱۲٫۱ میلیون دلار در سینماهای آمریکا فروش داشته باشد که در کنار هفته اول اکرانش، مجموعا ۴۴٫۳ میلیون دلار می‌شود. این اعداد و ارقام برای فیلم ترسناک Evil Dead Rise که پر از صحنه‌های خشونت‌آمیز است، فروش خوبی محسوب می‌شود.

فروش جهانی این فیلم تا به اینجای کاری حدود ۸۶٫۵ میلیون دلار است. در نظر داشته باشید که قسمت قبلی این فیلم درنهایت به فروش جهانی ۹۹ میلیون دلار رسید. به نظر می‌رسد Evil Dead Rise بتواند رکورد قسمت قبلی را هم بشکند.

اما رتبه سوم باکس آفیس هفته اول اردیبهشت ۱۴۰۲ در اختیار فیلم درام-کمدی Are You There God? It’s Me, Margaret قرار دارد. این فیلم که از روی رمان خدایا آن‌جایی؟ منم مارگرت اثر جودی بلوم ساخته شده ۶٫۸ میلیون دلار در سینماهای آمریکا فروش داشت.

باکس آفیس هفته اول اردیبهشت ۱۴۰۲ - فیلم Are You There God? It's Me, Margaret

البته که منتقدان از نظر منتقدان اثر فوق‌العاده جذابی است و میانگین امتیازهای آن در وب‌سایت Rotten Tomatoes در حال حاضر ۹۹ درصد است. جالب است بدانید که بیش از ۸۰ درصد از تماشاگران این فیلم در سینماهای آمریکا، خانم‌ها بوده‌اند.

به رتبه چهارم باکس آفیس هفته اول اردیبهشت ۱۴۰۲ می‌رسیم. جایی که Star Wars: Episode VI – Return of the Jedi قرار دارد؛ بله، همان فیلمی که ۴۰ سال پیش اکران شده بود. این فیلم دوباره به مناسبت ۴۰ سالگی مجموعه جنگ ستارگان روی پرده‌های سینما رفت و توانست با فروش ۵٫۱ میلیون دلاری در سینماهای آمریکا، جزو پنج فیلم پرفروش هفته شود.

باکس آفیس هفته اول اردیبهشت ۱۴۰۲ - فیلم Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi

درنهایت، قسمت چهارم جان ویک پس از ۶ هفته، در رتبه پنجم باکس آفیس هفته اول اردیبهشت ۱۴۰۲ قرار گرفته است. فیلم John Wick: Chapter 4 در ششمین هفته از اکرانش توانست ۵ میلیون دلار دیگر در سینماهای آمریکا فروش داشته باشد تا فروش داخلی آن به ۱۷۶ میلیون دلار برسد.

باکس آفیس هفته اول اردیبهشت ۱۴۰۲ - فیلم John Wick: Chapter 4

آقای ویک احتمالا کار خود را با فروشی بین ۱۸۵ تا ۱۹۰ میلیون دلار به‌پایان برساند. کل فروش جهانی این فیلم هم به ۳۷۷ میلیون دلار رسیده است.


لیست پرفروش‌ترین فیلم‌های هفته را می‌توانید در صفحه باکس آفیس ببینید. این لیست هر هفته به‌روزرسانی می‌شود.

5/5 - (2 امتیاز)
منبع
Rotten TomatoesBoxoffice Pro

فرهنگ حشمتی

از زمانی که یاد گرفتم بنویسم، همیشه در مورد بازی و تکنولوژی می‌نوشتم؛ از دفترچه رمز برای بازی‌های سگا شروع کردم تا الان که با مجید اومدیم تا بهترین سایت رو برای گیمرها راه بندازیم.

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا