باکس آفیس هفته سوم اردیبهشت ۱۴۰۲؛ بهترین هفته دوم برای نگهبانان کهکشان

قسمت سوم نگهبانان کهکشان با سرعت زیادی به سمت فروش ۳۰۰ میلیون دلاری پرواز می‌کند؛ البته به شرطی که فیلم Fast X نتواند ترمز این پرواز را هفته آینده بکشد. بررسی جدول باکس آفیس هفته سوم اردیبهشت ۱۴۰۲ را در مج‌هنگ بخوانید.

دومین هفته از سینمای تابستانی هم به پایان رسید و هیچ استودیویی، فیلم مطرحی را برای به چالش کشیدن نگهبانان کهکشان ۳ روی پرده‌های سینما نبرد. فیلم Guardians of the Galaxy Vol. 3 همه تلاشش را کرد تا به نفرین «افت شدید هفته دوم» که گریبان‌گیر فیلم‌های جدید مارول شده بود، پایان دهد. این اولین پیروزی بزرگ این فیلم محسوب می‌شود. نگهبانان کهکشان ۳ در دومین هفته اکرانش فقط ۴۸٫۹ درصد افت فروش داشت و توانست ۶۰٫۵ میلیون دلار در سینماهای آمریکا فروش داشته باشد. از این نظر، جزو پنج فیلم برتر دنیای سینمایی مارول به‌حساب می‌آید.

برای مقایسه، فیلم‌های اخیر مارول مثل Ant-Man and the Wasp: Quantumania یا Doctor Strange in the Multiverse of Madness در دومین هفته اکرانشان نزدیک به ۷۰ درصد افت فروش داشتند.

دومین پیروزی فیلم Guardians of the Galaxy Vol. 3، رسیدن به فروش ۲۱۳ میلیون دلاری در سینماهای آمریکا پس از گذشت ۱۰ روز است. با چنین سرعت فروشی، این فیلم به احتمال زیاد فروش داخلی ۳۰۰ میلیون دلاری را هم رد خواهد کرد.

باکس آفیس هفته سوم اردیبهشت ۱۴۰۲ - فیلم Guardians of the Galaxy Vol. 3
سکانسی از فیلم Guardians of the Galaxy Vol. 3

تا به اینجای کار، مجموع فروش جهانی نگهبانان کهکشان ۳ در کل جهان، ۵۲۹ میلیون دلار است. تنها مانعی که در سر راه این فیلم قرار دارد، اکران هفته آینده Fast X محسوب می‌شود. قسمت دهم از سری «سریع و خشن» این هفته روی پرده‌های سینما می‌رود و احتمال زیادی وجود دارد که بتواند در صدر جدول پرفروش‌ترین فیلم‌های هفته بنشیند.

در هر صورت، Guardians of the Galaxy Vol. 3 با این‌که یکی از موفق‌ترین فیلم‌های مارول نیست؛ ولی حداقل مثل فیلم‌های اخیر این استودیو، شکستی تجاری هم به‌حساب نمی‌آید.

انیمیشن The Super Mario Bros. Movie که ششمین هفته اکرانش را پشت سر گذاشت، توانست با فروشی عالی، دوباره در رتبه دوم جدول باکس آفیس بنشیند. برادران سوپر ماریو در ششمین هفته اکرانشان توانستند ۱۳ میلیون دلار در سینماهای آمریکا فروش داشته باشند. بد نیست بدانید که فقط ۲۰ فیلم در کل تاریخ سینما توانستند در ششمین هفته اکرانشان بیش از ۱۲ میلیون دلار فروش داشته باشند.

مجموع فروش خانگی این انیمیشن به ۵۳۵٫۹ میلیون دلار رسید که آن را در رتبه ۱۵ام پرفروش‌ترین فیلم‌های سینمای آمریکا قرار می‌دهد. در سینماهای خارج از آمریکا هم مجموعا ۶۷۴٫۴ میلیون دلار فروش داشته تا کل فروش جهانی این انیمیشن به ۱٫۲۱ میلیارد دلار برسد. این یعنی The Super Mario Bros. Movie تا به این جای کار پنجمین انیمیشن تاریخ سینمای جهان است. البته فاصله کمی هم تا رتبه‌های چهارم و سوم، یعنی Incredibles 2 و Frozen دارد.

اما فیلم کمدی Book Club: The Next Chapter با فروش ۶٫۵ میلیون دلاری در اولین هفته اکرانش، نتوانست به ارقام پیش‌بینی‌شده برسد. این فیلم حتی نتوانست امتیاز خوبی را از نظر تماشاگران در وب‌سایت CinemaScore به‌دست بیاورد. قسمت اول این فیلم کمدی توسط کمپانی پارامونت اکران شد و حالا کمپانی Focus Features قسمت دوم این فیلم را اکران کرد که از هیچ نظری نتوانست انتظارات را برآورده کند.

باکس آفیس هفته سوم اردیبهشت ۱۴۰۲ - فیلم Book Club: The Next Chapter
سکانسی از فیلم Book Club: The Next Chapter

فیلم ترسناک Evil Dead Rise هم که چهارمین هفته اکرانش را پشت سر گذاشت، با فروش ۳٫۷ میلیون دلاری در سینماهای آمریکا به مجموع فروش خانگی ۶۰ میلیون دلار رسید؛ بنابراین به نظر می‌رسد که کار خود را با رقمی بین ۶۵ تا ۶۸ میلیون دلار به‌پایان برساند. تا همین‌جای کار هم Evil Dead Rise توانسته فروش قسمت قبلی را با اختلاف قابل‌توجهی پشت سر بگذارد.

در نظر داشته باشید که نقد فیلم Evil Dead Rise به تازگی در مج‌هنگ منتشر شد.

اما درنهایت به رتبه پنجم باکس آفیس می‌رسیم؛ جایی که فیلم درام Are You There God? It’s Me, Margaret قرار دارد. این فیلم در سومین هفته اکرانش ۲٫۵ میلیون دلار دیگر در سینماهای آمریکا فروش داشت تا مجموع فروش خانگی آن به ۱۶٫۴ میلیون دلار برسد. این ارقام برای کمپانی سازنده این فیلم، Lionsgate، اصلا رضایت‌بخش نیست.


لیست پرفروش‌ترین فیلم‌های هفته را می‌توانید در صفحه باکس آفیس ببینید. این لیست هر هفته به‌روزرسانی می‌شود.

4.5/5 - (2 امتیاز)
منبع
Rotten Tomatoes

فرهنگ حشمتی

از زمانی که یاد گرفتم بنویسم، همیشه در مورد بازی و تکنولوژی می‌نوشتم؛ از دفترچه رمز برای بازی‌های سگا شروع کردم تا الان که با مجید اومدیم تا بهترین سایت رو برای گیمرها راه بندازیم.

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا