آموزش لغو تمدید خودکار اینترنت همراه اول (آموزش ویدیویی)

موضوع تمدید خودکار اینترنت همراه اول برای اکثرمان دردسرساز است؛ چراکه نمی‌خواهیم شاید نخواهیم هزینه اینترنت را فورا پرداخت کنیم یا همان بسته قبلی را دوباره بخریم. تمدید خودکار باعث می‌شود که هزینه بیشتری آن‌هم به‌زور به ما تحمیل شود. در این مقاله همه روش‌های لغو تمدید خودکار اینترنت همراه اول را آموزش می‌دهیم؛ روش‌هایی کاملا ساده که فقط چند ثانیه زمان می‌برند.

پس از خرید بسته‌های اینترنتی همراه اول، پیامکی با مضمون این‌که «این بسته به‌صورت خودکار تمدید می‌شود» برایمان ارسال می‌شود. معمولا هم اهمیتی به این پیامک نمی‌دهیم؛ اما این اتفاق باعث می‌شود که بدون این‌که متوجه شویم، مبلغی به قبض موبایلمان اضافه شود یا مبلغ بسته اینترنتی از شارژ سیم‌کارت کم شود.

پیامک لغو تمدید خودکار اینترنت همراه اول

اگر از این اتفاق خسته شده‌اید و نمی‌خواهید که بسته اینترنتی همراه اول به‌صورت خودکار تمدید شود، یکی از روش‌های زیر را انجام دهید. با این روش‌ها، به‌راحتی و چند دقیقه می‌توانید لغو تمدید خودکار اینترنت همراه اول را انجام دهید.


لغو تمدید خودکار اینترنت همراه اول با استفاده از کد دستوری

شاید ساده‌ترین راه برای لغو تمدید خودکار اینترنت همراه اول استفاده از کد دستوری یا کد USSD باشد. کافی است که با گوشی خود کد #18*100* یا #8*100* را شماره‌گیری کنید. پس از این کار پیامی دریافت می‌کنید و باید گزینه لغو تمدید خودکار اینترنت همراه اول را انتخاب کنید.

اگر با شماره‌گیری کد بالا نتوانستید تمدید خودکار را غیرفعال کنید، می‌توانید در ابتدا کد #100* را شماره‌گیری کنید؛ سپس در صفحه‌ای که پیش روی شما قرار می‌گیرد باید عدد ۸ را وارد کنید.

در ادامه می‌توانید ویدئوی آموزش لغو تمدید خودکار اینترنت همراه اول با استفاده از کد دستوری را مشاهده کنید:


لغو تمدید خودکار اینترنت همراه اول با استفاده از اپلیکیشن همراه من

احتمالا با اپلیکیشن همراه من آشنایید. اپلیکیشنی که با استفاده از آن می‌توانید خیلی راحت سیم‌کارت همراه اول خود را مدیریت کنید. با این اپلیکیشن می‌توانید بسته‌های اینترنتی جدید بخرید و می‌توانید تمدید خودکار اینترنت همراه اول را غیرفعال کنید.

پس از خرید بسته اینترنتی، وارد آن بسته شوید. حالا هم بسته اینترنتی فعال را مشاهده می‌کنید و هم در پایین آن، بسته اینترنتی رزرو را می‌بینید که کم‌رنگ‌‌تر است. انگشت خود را روی بسته رزرو نگه دارید و آن را حذف کنید.

وقتی بسته رزو حذف شد، باید تصویری مثل تصویر زیر را در قسمت بسته‌های فعال خود مشاهده کنید؛ یعنی فقط بسته فعالی را مشاهده می‌کنید و خبری از بسته رزو نیست.

لغو تمدید خودکار اینترنت همراه اول با استفاده از اپلیکیشن همراه من
لغو تمدید خودکار اینترنت همراه اول با اپلیکیشن همراه من

لغو تمدید خودکار اینترنت همراه اول با شماره ۹۹۹۰

راه ساده دیگری هم وجود دارد. در این روش کافی است با استفاده از سیم کارت همراه اول خود با شماره ۹۹۹۰ تماس بگیرید؛ سپس با اپراتور صحبت کنید و بخواهید که تمدید خودکار اینترنت را غیرفعال کند.


لغو تمدید خودکار اینترنت همراه اول برای سیم کارت اعتباری

اگر از سیم‌کارت اعتباری استفاده می‌کنید، راه حل دیگری هم دارید: هیچ‌وقت حسابتان را به اندازه قیمت بسته ابنترنتی مورد نظرتان شارژ نکنید!

با این کار، دیگر هزینه بسته اینترنتی به‌صورت خودکار از حساب شما کم نشود. البته این روش فقط برای سیم‌کارت‌های اعتباری کاربرد دارد.


اگر سیم‌کارت ایرانسل دارید، از آموزش لغو تمدید خودکار اینترنت ایرانسل استفاده کنید.

4.9/5 - (26 امتیاز)

مجید نوردوست

من عاشق ویدئو گیم هستم. از صبح تا شب خبرها رو دنبال می‌کنم و مثل شما منتظر کلی بازی جدیدم. من و فرهنگ تصمیم گرفتیم شما رو با چیزهایی که خیلی حال می‌کنیم، آشنا کنیم. پس بیاین باهم درباره این سرگمی هیجان‌انگیز صحبت کنیم.

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا