بررسی بازی متال هل سینگر (Metal Hellsinger)

وقتی موسیقی متال با سبک اکشن اول شخص ترکیب می‌شود، تقریبا با چیزی شبیه به Doom مواجه می‌شویم. در واقع، یکی از عناصر موفقیت Doom، موسیقی‌های جذابش بود. حالا با بازی دیگری مواجه هستیم که با همین سبک راهی بازار شده؛ اما به شکل جدید و شگفت‌انگیزی سبک موسیقی متال را با سبک اول شخص ترکیب کرده است. در بررسی بازی متال هل سینگر (Metal Hellsinger) می‌خواهیم به این موضوع بپردازیم که این بازی چطور توانسته در این سبک تازه، خوش بدرخشد و سروصدای زیادی ایجاد کند.


اولین چیزی که در بررسی بازی متال هل سینگر باید به آن اشاره کنیم این است که بازی به‌صورت ریتمیک ساخته شده و موسیقی نقش مهمی در روند گیم‌پلی بازی ایفا می‌کند. استودیوی بازی‌سازی The Outriders نشان داد که در این زمینه استاد بوده و موسیقی را به خوبی با روند اکشن و سریع بازی ترکیب کرده است.

در بررسی بازی متال هل سینگر بد نیست به این موضوع هم اشاره کنیم که شاید در نگاه اول بازی Metal Hellsinger خیلی شبیه به Doom Eternal است؛ درحالی‌که به موسیقی متال گوش می‌دهید، با شیاطین مبارزه می‌کنید و باید آن‌ها را از بین ببرید. به همین دلیل است که Doom را می‌توانیم عنوانی بسیار شبیه به این بازی نام ببریم. با این حال متال هل سینگر به خوبی توانسته به یک لایه دیگر از سبک اکشن و موسیقی متال نفوذ کند. همه‌چیز بر پایه موسیقی‌ بنا شده و کشت و کشتار شیاطین به خوبی با این موسیقی که توسط معروف‌ترین گروه‌ها و خواننده‌های سبک متال تهیه شده دنبال می‌شود.

گیم پلی بازی متال هل سینگر
گیم پلی بازی متال هل سینگر بر اساس موسیقی سبک متال بنا شده است

گیم‌پلی بازی به شکلی بنا شده که هرچقدر بتوانید با ضرب‌آهنگ موسیقی‌ها شیاطین را بکشید، آسیب بیشتری به آن‌ها وارد کنید. هرچقدر که این کار را بهتر انجام دهید، به شکل عجیب‌تر و قوی‌تری می‌توانید دشمنان خودتان را از بین ببرید. در آخر هم امتیاز‌های مختلفی دریافت می‌کنید که از Good تا Perfect را شامل می‌شود. این روند به شکل شگفت‌انگیزی در بازی پیاده شده و قطعا از آن لذت خواهید برد.

البته که ترکیب موسیقی‌ها و صدای سلاح‌ها هم فوق‌العاده از کار درآمده است. سازندگان موسیقی بازی هم در این موضوع نقش مهمی ایفا کرده‌اند. در واقع از یک بازی که تمرکز اصلی آن روی موسیقی است، چیزی غیر از این انتظار نداشتیم.

با من در جهنم قدم بزن!

درحالی‌که سبک اول شخص بازی کاملا کلاسیک است و مانند آن را در بازی‌های دیگر دیده بودیم، ترکیب این سبک با موسیقی بازی، عالی از کار درآمده است. شما چیزی شبیه به Doom را در این بازی تجربه می‌کنید که می‌توانیم بگوییم در برخی قسمت‌ها از Doom هم بهتر است.

سلا‌ح‌های مختلف بازی متال هل سینگر
سلا‌ح‌های مختلفی را در بازی متال هل سینگر مشاهده می‌کنید

در ادامه بررسی بازی متال هل سینگر باید بگوییم که هر مرحله از بازی با یک موسیقی خاص ترکیب شده و به همین دلیل با سبک‌های مختلف مبارزه خواهید کرد؛ بنابراین هر مرحله جذابیت خاص خودش را دارد. البته باید بگوییم که تنوع موسیقی‌های بازی خیلی زیاد نبوده و خبری سبک‌های مختلف متال نیست. در هر مرحله سلاح‌های جدیدی را هم در اختیار خواهید داشت. هر سلاح هم خودش به‌نوعی یک ساز موسیقی به شمار می‌رود و در جریان موسیقی نقش مهمی ایفا می‌کند.

نمی‌توانیم در بررسی بازی متال هل سینگر به باس فایت‌های آن اشاره‌ای نکنیم. وقتی وارد باس فایت‌های بازی می‌شوید، ترکیب مبارزه با موسیقی بهتر و هیجانی‌تر می‌شود. باس‌های متنوعی را در این بازی مشاهده می‌کنید که شکل مبارزه با آن‌ها به‌شدت جذاب است. مبارزه با هر باس شکل و شمایل خاص خودش را دارد و باید با روندی خاص آن‌ها را از بین ببرید.

شاید تنها نقطه ضعفی را که بتوانیم در بررسی بازی متال هل سینگر به آن اشاره کنیم، مدت‌زمان به پایان رساندن بازی باشد. برای به‌پایان رساندن متال هل سینگر فقط به ۴ تا ۵ ساعت زمان نیاز دارید. دوست داشتیم که زمان بازی بیشتر بود. با این حال، روند گیم‌پلی بازی آن‌قدر جذاب است که احتمالا بخواهید بازی را چند بار پشت سر هم تمام کنید. هرچقدر که بازی را روی ریتم اجرا کنید، هیجان بازی چند برابر می‌شود. پس به این موضوع توجه داشته باشید که هرچقدر که تجربه شما در بازی بیشتر شود، بازی هم زیباتر خواهد شد.

تصویری از باس فایت متال هل سینگر
باس فایت‌های متال هل سینگر بسیار هیجان‌انگیزند

بین هر مرحله از بازی هم میان‌پرده‌های را مشاهده می‌کنید که به‌نوعی داستان بازی را روایت می‌کند. البته که بازی داستان شگفت‌انگیزی ندارد و تمرکز آن فقط روی گیم‌پلی و همان‌طور که نامش هم نشان می‌دهد، ترکیب آن با موسیقی متال بوده است.

بررسی بازی متال هل سینگر

بازی متال هل سینگر جادویی خاص دارد که نمی‌توان به‌راحتی از کنار آن گذشت. اگر به بازی‌های اکشن علاقه دارید و موسیقی متال هم گوش می‌کنید، این بازی را حتما باید تجربه کنید. Metal Hellsinger یک اکشن به‌تمام‌معناست و سعی کردیم در بررسی بازی متال هل سینگر هم به این موضوع اشاره کنیم. اگر شما هم این بازی را تجربه کرده‌اید، نظرتان را به ما بگویید.

این بازی از جمله بازی‌هایی است که در روز اول انتشار روی سرویس گیم‌ پس ایکس باکس قرار گرفته و اگر ایکس باکس و گیم پس دارید، می‌توانید آن را به‌صورت رایگان تجربه کنید. اگر بخواهیم بررسی بازی متال هل سینگر را خلاصه کنیم، فقط می‌گوییم که این بازی را از دست ندهید.


جدیدترین بررسی بازی و اخبار بازی را در مج‌هنگ بخوانید.

4.6/5 - (19 امتیاز)

مجید نوردوست

من عاشق ویدئو گیم هستم. از صبح تا شب خبرها رو دنبال می‌کنم و مثل شما منتظر کلی بازی جدیدم. من و فرهنگ تصمیم گرفتیم شما رو با چیزهایی که خیلی حال می‌کنیم، آشنا کنیم. پس بیاین باهم درباره این سرگمی هیجان‌انگیز صحبت کنیم.

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا